65 (2023)

Tvůrce 65 opravdu nepodezírám z toho, že chtěli natočit něco jiného než zábavnou blbinu, která nebude úplně hloupá. A to se jim povedlo. Adama Drivera je pro takové filmy sice škoda, ale když už se do toho pustil, je dobře, že to navzdory všem těm problémům neskončilo průšvihem. A Ariana Greenblatt je zlatíčko!

7 trpaslíků (2004) odpad!

Kdosi a kdysi tenhle film přirovnal ke skečům od Monty Pythonů. Opravdu rád bych si vzpomněl, co to bylo za vola. Nehorázně stupidní slátanina. Němci zřejmě znovu kují pikle, a tentokrát chtějí jako první vyhladit nevinné diváky.

7 životů (2017)

Na co se dívá lépe než na film s Noomi Rapace? Na film se sedmi Noomi Rapace. A když je ten film originální, svižný, trikově úžasný, zábavný a překvapivý, nebudu se na něj zlobit kvůli pár momentům, při nichž jsem jen udiveně povytáhl obočí (typický příklad - spreje v mikrovlnce a to, jak stačí přesně minuta, aby explodovaly).

8 MM (1999)

Pro Joela Schumachera a všechny herce (Cage, Phoenix, Gandolfini, Stormare) znamená 8MM tohle: Jeden z jejich nejlepších filmů. Srovnatelné s Fincherovými SE7EN. Skvostně temná věc.

8 žen (2002)

Nezapomenutelný herecký koncert s výbornou pointou, která zážitek ze sledování všech dam nezkazí ani při druhém zkouknutí, když už ji znáte. Ani při třetím.... čtvrtém...pátém....

850 meters (2013)

Senzačně zběsilý kraťas s mnoha vtipy a výbornou pointou. Doporučuji.

9. rota (2005)

Rozmáchlý ruský válečný film. Příliš rozmáchlý. A na to, že je ruský, se tváří až moc americky. Ano, místy je to velmi velké a téměř obdivuhodné, ale místy zase děsně teatrální, trapné a nudné. A hlavní hrdiny jsem měl navíc problém rozeznávat, což mi vadí vždycky. Náš Tobruk dopadl mnohem, mnohem lépe.

96 hodin (2008)

Jediné, co mi na tomhle filmu vadilo, byl jeho český název.

96 hodin: Odplata (2012)

Liam Neeson se zase mstí - tentokrát těm, kteří se jemu mstí za to, že se v předchozím filmu mstil. Není to úplně špatné, ale mohlo to být lepší. O dost. Nevadí mi lehce z prstu vycucaný děj (na jedné straně se rozplývat nad Expendables a zároveň shazovat tohle, to by bylo pokrytectví, ne?), nevadí mi momenty typu telefonování ze zajetí, určování polohy pomocí granátů a tkaniček. Slibované akce byl hodně a Liam Neeson je vážně pašák. Škoda ale té pitomé režie, kamery, střihu a já nevím čeho všeho dalšího, co z akčních scén udělalo zmatený nepřehledný guláš (ne nepodobný chaosu z Quantum of Solace). "Když mi dáš slovo, odhodím zbraň a odejdu" - "Proč?" - "Už mě to totiž nebaví."

96 hodin: Zúčtování (2014)

Opravdu velmi, velmi a do třetice velmi špatný akční film, kterému chybí to nejdůležitější - akce. Tedy, ona v něm vlastně je, jenže režisér je břídil, neuměl ji natočit a zjevně si - stejně jako v roce 2012 - myslel, že nedostatek nápadů zakryje jakousi falešnou dravostí a zběsilostí, kterou obstará naprosto šílený střih a nepřehlednost. Jenomže tentokrát to dopadlo ještě hůře. Tentokrát je už i příběh prachsprostá pitomost, jde o obyčejnou béčkovou variaci na Uprchlíka, která si herce formátu Liama Neesona opravdu nezasloužila, a nad jednáním hlavního hrdiny dost často nezbývá než kroutit hlavou. Fuj.