Legenda o Mulan 2 (2004)

Pokračovanie Mulan už nekladie moc dôrazu na príbeh, ako na komickú stránku. Je to jasné od začiatku, keď všetky postavy začnú robiť na tvári grimasy. Dej je plný klišé vecí, ale aj tak sa naň pekne pozerá. Pesničku sú fajn a celkovo ide z toho dobrý pocit. Priemer ako vyšitý.

Signál z neznáma (2014)

Poriadna nuda už od začiatku. Výkony hercov vôbec nezaujímavé a príbeh plný klišé s neprekvapivými zvratmi. Efekty celkom slušné, ale nakoniec je to to jediné, čo zdvíha kvality snímku.

The Life of Death (2015)

Pekne natočené, ale inak nudné. Pár úsmevných momentov, ale inak nič.

Fimfárum 2 (2006)

O niečo slabšie, ako prvý diel. Tu mi hlavne vadilo, že sa takmer vytratila tá stará - známa atmosféra Jána Wericha. Niektoré príbehy majú niečo do seba a niektoré sú zasa až zbytočne moc chaotické a predvídateľné. Ale tie 4 hviezdy predsa len dám.

Panna a netvor (1978)

Morbídne pojatie klasickej rozprávky s neskutočne kvalitnými maskami a kulisami. Zdena Studenková tu ešte nie je taká nesympatická krava akou je teraz a spoločne s Vlastimilom Harapesom tvoria super pár. Juraj Herz dokázal pod štítkom pohádka urobiť veľmi netypické dielo zo skvelou atmosférou, ktoré by mu mohli závidieť aj Tim Burton a Guillermo del Toro.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Viac komédia ako horor. Masky sú výborné a dej, ako sa kamarátovi ukazuje jeho mŕtvy kamarát je delikatesa. Avšak je to strašne naťahované a všetko čo sa deje pomedzi je veľmi nudné a nezaujímavé. Scény, ako sa mení na vlkodlaka sú geniálne natočené a záverečná zabíjačka tiež.

Legenda o Mulan (1998)

Jedna z najlepších rozprávok od Disney. Mulan je veľmi dobrý príbeh s dobrou kultúrou. Všetko tu šliape ako má, len ten hlavný záporák mi prišiel taký nemastný-neslaný.

Asterix a Galové (1967)

Milujem Asterixa, ale tento ich úplne prvý film ešte nie je to pravé. Všetko to je také veľmi milé a sympatické, ale nemá to to správne kúzlo.

Alone in the Wilderness (2004) (TV film)

Dokument, ktorý mi zmenil život. Nie v tom zmysle, že by dával nejakú hlbokú pointu, ale práve naopak. Dáva mi taký dobrý pocit a uspokojenie, aké presne potrebujem. Presne takýto život by som si vedel predstaviť. Dick Proenneke dokázal u mňa nemožné. Pre mňa najlepší dokument, aký som videl. P.S.: Prečo tu na CSFD nie je aj druhá časť? :-)

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Oproti skvelej jednotke prichádza druhá časť, ktorá je plná klišé a debilného konania hlavných postáv. Nebyť pár dobrých scénok (Freddy vyliezajúci zo živého človeka) a celkom dobrými a vtipnými hláškami (Ty máš telo, ako ja mozog!), tak by to bol jasný odpad!. Hlavné obsadenie je strašné, hlavne to dievča - Kim Myers. Jediný dobrý je Robert Englund v jeho klasickej postave Freddyho Kruegera. Dúfam, že ďalšie časti budú lepšie.