Popstar: Vše pro slávu (2016)

Skvelá paródia, ktorá síce podáva humor, aký nemám rád, ale tu mi ani vlastne nevadil. Potešili narážky na všetko možné a k tomu aj kopa známych osobností. Bavil som sa.

Pokoj v duši (2009)

U mňa dlho odkladaná záležitosť. A pritom sa jednalo o tak dobrý film. Ani neverím, že vznikol na Slovensku. Príbeh o obyčajnom človeku, ktorý sa dostal z väzenia a chce si dať život dohromady. A pritom tak famózne natočený, že po skončení máte taký divný pocit, ktorý vás núti to všetko prežívať s hlavným hrdinom. Attila Mokoš je skrytí talent. Roman Luknár je tiež skvelý a ukazuje, že sa nebojí a aj vie zahrať vážnejšiu rolu. So slovenskými filmami to je tak, že väčšinou to aj nejaký príbeh a atmosféru má, ale to všetko dokazia herci. Tu sa to nestalo a každý jeden je skvelý. A k tomu to má ešte aj pár dobrých hlášok. "Čo si slepý ty kok*t?!"

Tomb Raider (2018)

Tak neskutočne zprznený film som ešte nevidel. Už na začiatku mi bolo jasné, že obsadenie Alicie Vikander bude zlé rozhodnutie. Nie je moc presvedčivá a už na pohľad vyzerá, že by zomrela len pri vyhláskovaní slova DŽUNGĽA. Začiatok nudný ako frasa. Celú dobu som čakal, kým sa dostane niekam mimo mesto, aby mohla začať robiť dobrodružstvo a keď sa tam dostala, tak v podstate nuda neodišla, ale práveže ešte jej prišlo viac. Efekty to má slušné, ale načo to všetko, keď príbeh stojí za hovno. Jediné dobré, čo tam bolo je scéna s lietadlom. Dej plný klišé a vôbec neprekvapivý. Keď sa niečo dialo, tak ste si mohli povedať čo urobí a za 5 minút to aj urobila. Flashbagy do jej detstva sú otravné a v podstate zbytočné. Hudba je klasická, ako keby som sledoval Lovcoch pokladov, ktorý v porovnaní s týmto boli bombastický. Réžia nenápaditá a drží sa predom napísanej šablóny. Nebudem sa ani čudovať, ak vzniknú ďalšie filmy, lebo presne toto je to, čo teraz letí. Minimalistický príbeh, plný efektov a "kočka" v hlavnej úlohe. U mňa bohužiaľ toto neprešlo. Ak takto dopadne chystaný Uncharted, ktorý je tiež podľa hry, tak budem naozaj veľmi nasraný.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Tak a máme to tu! Uzavretie príbehu, ktoré sa na konci zjednotilo dohromady. Z Lin Shaye sa na staré kolená stala hororová hviezda, ktorá sa s ničím nesere a všetko zvládne. Prvá polovica tohto filmu je dosť rozpačitá a pokým terajší vlastník jej starého domu nezomrie, tak to je nič moc. Potom sa to ale krásne rozbehne a začína ten pravý horor. Efekty sú parádne a kľúčnik je super osoba. Najhoršia časť zo série je určite trojka a toto napráva reputáciu série. Síce tu straší moja priemerná trojka, avšak jedná sa o jemný nadpriemer. No musím tu trojku dať, lebo naozaj tá prvá polovica je strašná. Neznášam, keď niekto buduje atmosféru o nadprirodzenom a potom to odbije tým, že to vlastne robil všetko človek.

Útok z hlubin (1999)

Dosť hustá atmosféra s celkom slušnými efektami. Príbeh sa pekne hrá s umieraním postáv. Komu by ste nikdy nepovedali, že umrie, tak umrie skoro na začiatku. Dobrá zábavka na dlhý večerný čas.

Terrifier (2011)

Najdesivejší klaun vo filme? Presne tak, ten tu je! A spoločne s ním parádne gore scény a aj skvelá atmosféra. Normálne dávam plný počet, ale za tie výkony postáv (okrem klauna) musím bohužiaľ tú jednu dať dole.

The Gunfighter (2013)

Vtípky sú dobré a svižné. Dej ide rýchlo a po skončení máte skvelý pocit. U mňa skvelá zábava.

Útěk z Planety opic (1971)

Štve ma, ako rapídne klesá každým dielom kvalita. Konkrétne tento diel síce nie je úplne najhorší, ale aj tak má svoje mínusy. Je vidieť, že tvorcovia sa z toho snažili urobiť akúsi satiru. Nepáčia sa mi vtipy, ktoré tu sú. Nepáčia sa mi narážky, ktoré tu sú. Zato sa mi celkom páči pojatie, aké to má. Chvíľka, kedy ich skúmajú v ZOO je super, potom keď odtiaľ odídu žiť "normálny život" je strašná a príšerne trapno-vtipná, koniec a konečná "bitka" je super akčná. Dúfam, že ďalšie filmy nebudú ešte horšie ako toto. Zatiaľ najslabší diel. Priemer, ale s prizavretými očami.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Lepšia ako dvojka, ale nie tak dobrá, ako jednotka. Táto časť kultovky sa mi páčila a je vidno, že sa otec tejto ságy vrátil na scénu. Síce nie už ako režisér, ale aspoň ako scenárista. A to je dobre! Vraždy sú vynaliezavé a rovnako aj návrat Heather Langenkamp z jednotky je super. Chuck Russell si na seba zobral neľahkú úlohu, aby dokázal po druhom diely prinavrátiť zašlú slávu Freddymu Kruegerovi a musím uznať, že sa mu to podarilo. Angelo Badalamenti zložil skutočne dobrú hudbu, ktorá sa tu hodí a môže smelo konkurovať tej z jednotky, ktorú zložil Charles Bernstein. Som spokojný, ako táto časť dopadla. Som zvedavý na ďalšie.

Páter Thomas (1980)

Priemerný kúsok do zombie žánru. Vraždy sú celkom vynaliezavé a sranda je tu na prvom mieste. Bavil som sa, ale za vrcholné dielo od Fulciho to nepovažujem.