Netvor z Černé laguny (1954)

Veľmi nápaditý film, ktorý aj v dnešnej dobe dokáže okúzliť. Maska netvora je fantastická a celkovo vždy, keď sa objaví na scéne, tak máte taký dobrý pocit. Obsadenie až na to dievča strašné a nesympatické. Hudba je veľmi vydarená a dobre sa počúva. Útoky netvora mohli byť viac vynaliezavé, ale aj tak som spokojný.

Nenávist (2002)

Jeden z najklasickejších japonských hororov všetkých čias. A musím povedať, že veľmi vydarený. Takaši Šimizu to proste vie a je jasné, že horor je pre neho osudným žánrom. Páči sa mi, ako sa tu hrá s tým, že nepotrebuje hudbu na to, aby dokázal niekoho vystrašiť. Niektoré scény sú naozaj zapamätateľné a to hlavne tie, ktoré sa odohrávajú v posteli. Tí, ktorý sú doslova prežraný všelijakými americkými akože ľakačkami, tak by to pravdepodobne pozerať nemali, lebo toto je niečo úplne iné. U mňa krásne 4 hviezdy.

Do nitra Planety opic (1970)

Kvalita rapídne klesla od kultovej prvej časti. Ešte začiatok až pokým sa nedostanú k tým uctievačom atomovky je dobrý a čisto zaň by som dal tak 4 hviezdy, ale potom sa z toho stane rýchlo odbytý koniec. Nejako sa stratilo to čaro a teraz je to také až smiešne. Veľká škoda.

1922 (2017)

Pekne natočený a skvelo zahraný film, ktorý nie je ani až tak horor, ako skôr atmosférická dráma. Bez Thomasa Janea by to ale vôbec nebolo tak dobré. Príbeh sa mi páči, ako je tak správne mysteriózny a od zavraždenia manželky sa začína stále zvrhávať. Tí, ktorý majú problém s potkanmi by to vôbec nemali pozerať. Nechápem, prečo má film také pomerne slabé hodnotenia. Aj keď to bude asi tým, že ho väčšinou pozerali ľudia, čo čakali horor a toto horor rozhodne nie je. No, možno len troška.

Wonder Woman (2017)

Tak ja som čakal úplne niečo iné a preto som možno bol sklamaný. Už viem, prečo som to tak dlho odkladal. Gal Gadot a Chris Pine sú celkom dobrý a hodia sa k sebe. Režisérka Patty Jenkins tu nezvláda hlavne bojové scény, ktoré vyzerajú dosť komicky. Navyše tie spomalené scény po každej 3 sekunde sú veľmi otravné. Z celého filmu sa mi najviac páči začiatok, pokým neodídu z ostrova preč. Potom je to už také dosť obyčajné poňatie ďalšieho superhrdinského filmu. Podľa recenzií som čakal obrovskú paľbu bojov a všetkého s tým spojené, ale naopak som dostal dosť nudnú spŕšku miestami až nevydarených scén. Musím ešte pochváliť hlavného záporáka v podaní Davida Thewlisa, ktorý, keď sa vždy objaví pred kamerou podá neskutočný výkon. A otázka: Prečo ku*va stále nemá svojho Oscara?!

Já, Earl a holka na umření (2015)

Zaujímavý nápad urobiť takýmto nezvyčajným spôsobom romantickú komédiu, ktorá nie je ani až tak romantická. Všetko tu klape ako má a spoločne s obsadením, ktoré mimochodom pridáva na kvalite to robí dobrý film na zamyslenie. Páči sa mi, ako sú tu použité všelijaké možné odkazy na filmy, ale aj na obyčajné veci. Na konci by nejednému človeku kvapla slzička.

Měsíc 44 (1990)

Emmerichov vstup do Hollywoodu nemohol byť lepší. Áno, nie je to bezchybné dielo, avšak čo Emmerich dokázal vykúzliť s tým málom peňazí je neskutočné. Dean Devlin celkom mladučký vyzerá dobre. Michael Paré tiež. Scenár je celkom solídne napísaný a keby sa teraz s neho urobil remake, tak by to nemuselo vôbec vyzerať zle. Škoda len, že tomu chýba také väčšie bum, ktoré by tomu zdvihlo hodnotenie.

Pátek třináctého (2009)

To čo spravili? Zo starého dobrého Jasona urobili akéhosi zálesáka, ktorý dokáže behať ako nejaký šprintér, je obratný, ohybný, hádže sekeru, strieľa z luku, vyrába paste a poplašné zariadenia a vie sa dokonca teleportovať! No proste to, čo nikdy nebol a ani nemal byť! Avšak aspoň konečne vieme, kde celú tu dobu žije. Páčia sa mi kulisy Crystal Lake, ktoré neviem prečo neboli moc využívané. Nechápem logiku, akú dali Jasonovi. Napríklad tá farma na drevo alebo na čo. Chlapík tam je skoro každý deň, ale Jason ho zabije až teraz. Tí mladí teenegeri sú naozaj strašný. Ich mimika, ale aj vedenie je na zaplakanie. Aspoň som rád, že toto nie je remake z pôvodnej časti, ale ako keby jeho pokračovanie. To cením. Mal som tu odpad!, ale nakoniec dávam aspoň tú jednu hviezdu.

Gothika (2003)

Zo začiatku celkom slušné no po čase to začne byť klišé. Škoda.