Super 8 (2011)

Je to naivní, je to pohádka, ale musím ocenit efekty, zvuk a v první polovině i jistou dávku napětí. Druhá půlka už tak povedená nebyla, ale měla také pár světlých momentů. Po prozrazení pointy jakoby začal upadat scénář až do pateticky amerického závěru. Steven Spilberg je jen jeden a nemá cenu to s ním srovnávat, ale jeho rukopis je tady rozhodně vidět. Abramsovi bych ale doporučil, aby si šel svojí cestou a že na to má ukázal všem ve filmu Star Trek. Tohle bylo spalbší, ale přesto hodnotím z hlediska zábavy vysoko.

Thor (2011)

Vtipné, technicky dokonalé, skvělá hudba a zvuk, velmi dobří herci a Kenneth tomu vládne pevnou rukou. Viděno v HD a nemůžu jinak než dát za 5.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Mohlo to dopadnout i hůř, ale u mne v podstatě spokojenost, hlavně že už to skončilo, závěr trochu nastavovaná kaše, ale za to může paní spisovatelka, emocí to ve mne moc nevyvolalo a dovětek po 19 letech na mne působil spíše jako výsměch. Na to, že hlavní hrdinové dospěli, pomálu vážnosti v jejich chování i myšlení. Je to tak 3 a půl, ale dávám 4. Je to za námi a tak nezbývá než zařvat: Čarodějové všech zemí, dejte nám už pokoj! P.S. doufám, že někoho nenapadne psát a nebo natáčet ještě nějaké pokračování

Žena mého muže (2003)

Předchůdce americké verze Chloe, posuďte sami, která je lepší..

Zkus mě rozesmát (2011)

Příjemná letní romantická jednohubka. Nic víc, nic míň. Děvčata a hudba velmi povedené, chlapi trochu mimo, ale pokud nečekáte něco duchaplného, tak si celkově smlsnete jako na letním ovocném poháru v parném dni.

Červená Karkulka (2011)

Jednu hvězdu krásné Amandě, které to v červeném na bílém hodně slušelo a druhou za tajemný soundtrack od Briana Reitzella a Alexe Heffese.

Zločin (2011) (seriál)

První sezóna (13.ep.) velmi slušně natočená, zejména atmosféra v tom deštivém městě pěkně hustá, s nadějí vyhlížím další. Druhá sezona (13.ep.) také slušná, do posledního dílu otevřená. Obě spolu drží jednu dějovou linku. Držím hodnocení na 4*. Třetí sezona (12 ep.) přinesla nový příběh masového vraha mladých dívek, měla silné momenty, hlavně ve své druhé polovině. Za její závěr a za výkony hlavních představitelů ponechávám hodnocení na 4*.

Kazatel (2011)

Těžko být zklamaný, když od takového filmu divák nic nečeká, ale tohle je opravdu moc moc hloupý film. A vůbec ho neomlouvá, že je béčkový. A taková vize lidsko-upíří budoucnosti to mohla být. Nejhorší byl ten kafemlýnek: "Příčit se církvi, znamená příčit se Bohu". Nejlepší hudba a trocha té akce.

Voda pro slony (2011)

Asi jsem založením romantik a tak se mně to docela líbilo. Má to svoje mouchy, ale je to slušně zahrané, má to příběh a slonice je skvělá. Předlohu jsem nečetl a to je možná dobře.