Casino Jack (2010)

Film mne trochu zklamal, ne svým námětem, ten je bohužel pravdivý a použitelný nejen pro USA, ale vykreslením postav a kromě Kevina slabšími hereckými výkony. Možná nebyli vhodně zvoleni, nebo nemají kvalitu, rozhodně jsem jim to moc nežral. Celé se to dalo natočit mnohem atraktivněji, ten styl vyprávění příběhu byl totiž stejně nezáživný jako politika sama. Škoda třeba takový Sydney Pollack nebo Alan J. Pakula by z toho dostali jistě víc.

TRON: Legacy 3D (2010)

Kybernetická nuda. Moje druhé letošní velké zklamání. Po HP jsem opět u filmu (v kině!) klimbal a navíc 3D projekce dojem z filmu nevylepšila právě naopak. Buď mně nefungovaly ty blikající brýle, některé titulky byly dvojité, prostorový pocit prakticky žádný, když jsem se díval bez nich tak byl obraz mnohem jasnější a ostřejší. Jediné co se mně líbilo byla hudba u které se dobře usínalo. Sorry pánové a dámy tvůrci, ale takhle ne. Takhle si film budoucnosti rozhodně nepředstavuji. Pustil jsem si doma v klídku 2D verzi a pridávám jednu hvězdu navíc, protože to bylo koukatelný, ale story bohužel nic moc.

Námořní policie (1994) odpad!

Ani E.E. to nemůže zachránit, a to mám pro prsaté blondýnky slabost ;-))

Armageddon (1998)

Tak jsem si to pustil doma pěkně v klidu po nedělním obědě v HD s titulkami a musím jednu hvězdu přidat. Ano je to americky patetické a přihlouplé, ale má to v sobě i vtip (Steve), romanci a v porovnání s letos viděnými tzv. sci-fi (Splice, Skyline) tomu nechybí to co má pořádný film tohoto kalibru mít a to jsou efekty ať už vizální nebo zvukové. A protože Bruce je můj (a podle nedávné ankety tady nejen můj) akční hrdina no.1 hodnotím celek nadprůměrně a doufám, že brzy něco podobného opět uvidím.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Nechce se mně věřit, že po 300 a Strážcích se Zack pustil na pohádkovou půdu a ještě k tomu animovanou. Možná okouzlen 3D technologií, vytvořil však dílo, které zaujme děti tak max. do 10 let. Těžko říct komu chtěl tuto fantasy adresovat, ale dospělé obecenstvo nic tak najivního, pro svoji plytkost, předvídatelnost a prostoduchost, nemůže zaujmout. Prosím vrať se k hranému filmu pro dospělé a k nasazené laťce kvality, protože toto byla pro mne bohužel pouhá vizuální nuda. Přitom potenciál by tam byl, ale zůstal někde na dně šuplíku nebo v koši.

Rampage (2009)

Moje první setkání s lůzrem současného filmu nedopadlo tak špatně. Je to sračka to jo, ale má to i svoje klady. Tak jak je to natočený to podtrhuje smutný příběh o jednom magorovi. Obsahově nutí k zamyšlení, forma ale myšlenky zahání. Jak se zdá i podle ostatních komentářů, Boll je přece jen schopen natočit i lepší filmy, než je jeho počáteční odpad.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Ještě, že nedali v kině plánovanou přestávku, to by mne zvedlo a šel bych to dokoukat příští rok na videu až bude poslední díl. Musel bych dlouho pátrat v paměti, kdy naposledy jsem v kině u filmu klimbal. No jestli to ten závěr nezachrání tak to bude smutný konec jedné legendy jménem HP.

Nebeská brána (1980)

Viděl jsem na MGM režisérský sestřih a musím přiznat, že v kině si to nedovedu přestavit, sedět tam tak dlouho (natož 5,5h). Ale je to moc pěkně natočené, krásná příroda, střílečky opravdu velkolepé, ale příběh moc nezaujme, bohužel.

Kajínek (2010)

Na české poměry lepší průměr. Slušně obsazené i zahrané, střih a kamera taky zaujmou, jen těm vyšším motivům je pro mne těžké uvěřit. A ta nováckost tomu čouhá bohužel z bot.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po dvou dílech, snad to vydrží minimálně těch šest první série ;-) Po šesti nemám důvod nic měnit, už se těším na druhou řadu. Druhá série jde více do hloubky psychologie postav a tak potvrzuji svoje hodnocení. Poslední díl druhé sezony mne absolutně dostal a tak už s nadějí vyhlížím novou. Třetí sezóna je zatím asi tou nejlepší, vánoční pauza bude nekonečná.