Borgiové (2011) (seriál)

Za klady považuji "charizmatického" francouzského krále a Lukrecii. Po Tudorovcích jsem čekal rozhodně více, je to tak 3 a půl, ale špatná první série nebyla a možná se ve druhé tvůrci poučí ze svých chyb. Držím jim k tomu palce a ať je to co nejdříve. 2.sezóna nastavila laťku ještě výše a tak s nadějí vyhlížím tu třetí. Irons se neskutečně v roli změnil k lepšímu a jak jsem ho ze začátku nemusel, tak teď celý seriál táhne. Teď hodnotím jasně za 4. Po 3.sezóně spokojenost dále převládá. Akorát nevím, proč se poslední dobou řeší v historických seriálech homosexualita. Asi daň současným trendům v západní společnosti. Tato sezóna patřila Cesaremu, ale ani ostatní členové familie nezůstali pozadu a tak doufám v další pokračování. Podpořit natáčení 4.sezóny lze tady: http://www.thepetitionsite.com/496/753/349/we-need-4th-season-of-the-borgias-on-showtime/

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jednoznačně nejlepší seriálový počin v roce 2011. HBO si dalo velmi záležet a tak vznikl nový kult, u kterého se budu těšit na další díly jako malý kluk. A je opravdu na co, dle knižních předloh Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, když ze 7 knih je napsáno 5 (ta pátá má vyjít letos), tahle sága má totiž grády. A tak nezbývá než vyhlížet Střet králů. 1.sezóna 5*, 2.sezóna 4*, 3.sezóna 5*, 4.sezóna 5*, 5.sezóna 5*, 6.sezóna 5* a kdybych mohl dám i víc.

Tajemství mumie (2010)

Neskutečně hloupé nedobrodružné rádoby fantasy. Kříženec Indiana Jonese s Mumií po francouzsky. Jedinou hvězdu dávám krásné Louise Bourgoin. Adieu et au revoir monsieur Besson.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Filmy Olivera Stone mám rád a Michaela Douglase taky. První Wall Street bylo velmi dobré a laťka pro jeho pokračování tak ležela poměrně vysoko. Ale bohužel při vší úctě k oběma jmenovaným i ke snaze obou mladých herců a Joshe Brolina nemůžu dát více jak za tři. Možná není čistá, ale 3,5 dát nejde a po pravdě řečeno film se příliš táhne, je patetický a popisem finanční krize vytváří pouze kulisu romantickému příběhu. Zaber Olivere, kde jsou tvoje pravé možnosti jsme dříve viděli, s tvými zkušenostmi a tahem na bránu je v tobě mnohem víc. Tak snad zase příště.

Světová invaze (2011)

Nečekal jsem nic světoborného, ale jak řekl POMO, první z letošních blockbusterů, nedopadl zase tak špatně, jak si tady někteří, a právem, odplivují. Ale asi proto, že jsem byl připravenej na pěknou koninu, dostala mně kupodivu slušná porce válečné sci-fi akce i když orámovaná amerikánským patosem. Se Skyline se to nedá srovnávat, to jsem se opravdu nudil, teď ne, a ta blonďatá slečna popíjející plzničku vedle mne, myslím také ne. Ostatně závěrečný potlesk tento můj dojem jen potvrzuje :) P.S. doma na camrip koukat nedoporučuji ;-)

Sicilská rebelka (2008)

Spíše inscenace než film na silné téma, ale ne moc přitažlivě zpracováné, český dabing naprosto nevhodný.

Camelot (2011) (seriál)

Po skončení první řady hodnotím průměrně, tohle novodobé seriálové zpracování Artušovské legendy prakticky ničím nezaujalo, snad jediná Evička v roli Morgany, nejhůře hodnotím Fiennese jako Merlina a druhou řadu (pokud nějaká bude) v podstatě považuji za zbytečnou a o ničem..

Paranormal Activity 2 (2010) odpad!

Tak na tohle domácí video jsem se už ani nedodíval..do 38 min. se nedělo téměř nic a tak jsem to vypnul. Nechápu hodnocení na IMDb, jenom proto jsem dal této slátanině druhou šanci, jednička byla hodně slabá, ale tohle? Záběry na bazén s čističem který leze z vody? To má být Horor / Mysteriózní / Thriller? Tento druh filmů už never more.

Cizinec (2010)

Tak takhle slabý film jsem od režiséra Životů a s takovýmí hvězdami nečekal. Hollywoodský propadák roku 2010 přináší kostýmovou nudu v Benátkách. Angeline ta role agentek poslední dobou nějak nejde. Wanted ještě ušlo, Salt bylo horší a teď už jsem vyloženě trpěl jak jejím vzhledem a tak hereckým výkonem. Johnny jako by nevěděl co má hrát, jestli vtipnou postavu nebo vážnou roli zamilovaného turisty. Dvě hvězdičky co dávám, jsou až moc.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Hodně podobné časosběrným dokumentům Heleny Třeštíkové. Ale to co tady někomu vadí, já považuji naopak za přednost tohoto snímku. Po prvním shlédnutí plný počet nedám, ale kdo ví jak to budu hodnotit napodruhé. Herecké výkony hlavních představitelů netřeba vyzdvihovat, včetně sladké dcerky. Co mně na filmu vadilo bylo to, že skončil. Ne že bych se chtěl někomu hrabat v soukromném životě, ale ten vývoj od zamilovanosti po totální rozklad uběhl příliš rychle, v podstatě za jednu proflámovanou noc. Mohlo to být trochu víc rozvedeno, náznaky příčin krize vztahu byly jen povrchní. A těm kdo si myslí, že za pár let je nemůže potkat něco podobného vzkazuji že se buď mýlí nebo si to zaslepeně nechtějí přiznat, i když v tom už jedou.