New York, New York (1977)

Film slabší průměr - měřeno kvalitou Scorseseho tvorby, hudba plný počet.

Neopouštěj mě (2010)

Vynikající hudba, smutný film s pomalým dějem, který nezadržitelně spěje k předvídatelnému konci.

Opravdová kuráž (2010)

Tihle bratři umí, to je jistá věc a podle mého opět nezklamali. Co na tom, že se jedná o remarke Maršála s Johnem Waynem. Jeff, Matt a Josh dorostli v herecké osobnosti ještě větších kvalit než byl matador westernových filmů první poloviny dvacátého století. Mile překvapila i hlavní ženská (dívčí) role, vtipně napsané dialogy, scenérie "divokého západu" a hudba Cartera Burwella . Žhavých kandidátů na oskara je zde víc než dost.

Odsouzení (2010)

Co je víc? Milenecká nebo sourozenecká láska? V tomto skutečném příběhu platí to druhé. Dokonce by se zdálo, že šla stranou i ta mateřská. Ale je to jen zdání. Vše co se událo je důstojně a přesvědčivě natočeno. Herecké výkony na úrovni. U Hilary žádné překvapení, tato role je jako pro ni šitá namíru, ale Sam mile překvapil. Rozhodně to nebyl ztracený čas, takové příběhy se mně nikdy neokoukají.

Experiment (2001)

Jak už to často bývá originál mnohem mnohem lepší svého amerického remarku.

Dopisy pro Julii (2010)

Slušný romantický film obsazený pěknými herci do nádherného prostředí Verony a okolí. Trochu protahované a předvídatelné, ale to co by jste chtěli od takové slaďárny se vám vrchovatě dostane.

Pouta (2009)

Životy těch druhých po česky. Německý film jsem viděl jako první a tak se nabízí srovnání. Podobný scénář i postavy, dobové kulisy, téma a dokonce i taková maličkost jako je délka filmu. Je až s podivem jak moc, že by se čeští tvůrci inspirovali? Zatímco ten německý se drží mezi TOP 250, naše verze má chabých 78%. Ale je opravdu o tolik horší? Nemyslím si, naopak v mnohém jej převyšuje. Třeba reálnost postav a jejich chování. Nebo vykreslení a obsazení hlavní role. A také konec byl pro mne lépe přijatelný. Každopádně jsem rád, že i přes svoji neoriginálnost tento československý film vzniknul, protože jak už jsem napsal v komentáři k tomu německému, takových děl je stále zoufale málo a pro naše vyrovnání se s minulostí jsou třeba jako sůl.

Pioneer One (2010) (seriál)

Po dvou dílech seriálu, který vzniká na základě experimentu s dobrovolnými příspěvky, více na http://vodo.net/pioneerone, nemůžu jinak hodnotit. Nadprůměrná je pouze samotná myšlenka "samo" financování a pozor Spoiler! nápad se satelitem vrátivším se z Marsu. Jinak z toho čiší béčkovitost, obsazením počínaje a nulovou výpravou konče. Prostě taková ochotnická konverzační rádoby sci-fi hra, které by vyzněla možná lépe v rozhlase.

Past (2010)

Bohužel bylo to celé takové nedotažené včetně podivného konce. Od takových hereckých osobností jsem čekal mnohem víc a tak jsem se pouze utvrdil v tom, že John Curran po We Don't Live Here Anymore lepší film nenatočil právě naopak.