Děcka jsou v pohodě (2010)

Naprosto přesvedčivé a je úplně jedno, že se jedná o netradičně stavěné rodinné vazby ba naopak. Doporučuji všem, ať už ženatým nebo svobodným, lesbám, gayům, rodičům i dětem.

Zelené peklo (2003)

Jeden z nejslabších Travoltových filmů, i když jemu bych to za vinu nedával.

Sociální síť (2010)

Pro mne, fejsbůkem nepolíbeného, je to především skvělý film o nápadu jak dokázat holce, že jsem king. Musím se vyznat z toho, že Fincherovy filmy jsem vždy hodnotil velmi dobře. A tento mezi nimi nijak nezaostává. Hned na začátku mne zauajal hudební motiv, vhodně zvolená hudba se ostatně line celým filmem. Tak jako u jiných filmů o géniech, jakékoliv doby, nedojde hlavní hrdina pochopení a zůstane v tom lidsky v podstatě sám. Jen kulisy se mění a ty současné se Davidovi podařily nastínit téměř dokonale. Golden Youth..

Chrámy těla (2010)

Co je na těch nakrémovaných tělech krásného fakt nevím, mně se dělalo spíš na zvracení tedy u "ženských". Těžko se to hodnotí jako dokument, když je člověk o začátku plný negativních emocí. Málo vykreslené důvody proč to dělají, ta otázka se mně během promítání několikrát vracela, bohužel zcela zodpovězena nebyla.

Jak vznikla Země (2009) (seriál)

Jednotlivé epizody: 1.sezona - Zlom San Andreas, Nejhlubší místo na Zemi, Krakatoa, Loch Ness, New York, Nejsušší místo na Zemi, Velká jezera, Yellowstone, Tsunami, Asteroidy, Island, Havaj, Alpy 2.sezona - Grand Canyon, Vesuv, Zrození Země, Sahara, Yosemity, Skalisté hory, Ohnivý prstenec, Mount Everest, Death Valley, Hora Svaté Heleny, Smrtící erupce, Americká doba ledová, Americké zlato.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Německé filmy moc nemusím, ale po Životech těch druhých jsem sáhnul po druhé straně hranice a opět jsem nebyl zklamán. Zatímco na východní straně Německa řádila STASI, tady se to hemžilo příznivci levicového hnutí RAF toužícími po šíření socialismu i na západě. A rozhodně si neberou servítky a rovnou používají teroriské způsoby. Západoněmecká policii působí proti svým kolegům z východu někdy bezradně i směšně, až se tomu nechce věřit, že lidská práva měla větší hodnotu než nepřátelé státu. Přesto celkově tleskám a jsem rád, že jsem se dožil toho, že i tato doba se k mým očím dostala v jiném světle než tehdy hlásala prorežimní propaganda. Natočeno řemeslně bez připomínek, herci vybráni vhodně, vyzdvihnul bych Martinu Gedeck, které mne už podruhé mile překvapila.

Životy těch druhých (2006)

Hodně dobře natočená totalitní doba v NDR, jedno z nejlepších děl (podobné třeba Ucho), i když trochu idealizované. Rozhodně jsem se nenudil, jak zde někdo psal, že u toho usínal :)). Asi to každého neosloví, ale kdo v tom žil, toho jistě zaujme. Takových zpracování je dodnes zoufale málo, u nás prakticky neexistují, což je určitě škoda, protože příběhů by se ve složkách našlo určitě hodně. Herecky přesvědčivé, ale režisérsky trochu poplatné snaze o získání si masového přijetí a nějakou tu cenu např. Oskara.

Whitechapel (2009) (seriál)

No mně to zas tak dobré nepřipadlo, taková průměrná televizní inscenace, vtipu mnohem méně než v Sherlockovi, nejvíc mně vadilo to policejní oddělení. Ale o Jackovi pro mne přece jen trocha osvěty.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Pomalý rozjezd, ale po šesti dílech už to jede na plný plyn dle mých představ, jen tak dál a houšť. Po první sezoně nemužu jinak. Tradice mafianských filmů dodržena, Steve k nakousnutí, Dabney skvělý komorník a proměna Kelly překvapivě dokonalá.Už se těším na další díly. Druhá sezóna trochu polevila, ale závěr opět mafiánsky dokonalý, jenom škoda, že další bude až za rok. Třetí sezóna měla opět pomalejší rozjezd, ale o to grandióznější byl závěr. Čtvrtá sezóna potvrzena už se těším jako malej kluk. Edit 25/11/13: A rozhodně mě nezklamala, konec nasvědčuje, že by nemusela být tou poslední.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Pro mne zatím herecký i tématický zážitek letošního roku. Každý se naštěstí může předem rozhodnout zda chce otevřít pandořinu skříňku, ale když už si tohle dílo pustíte, nikdy už na téma eutanásie nebudete mít stejný názor jako před tím. U Al Pacina je to naopak, jenom si potvrdíte, že je to pan herec.