The Yellow Handkerchief (2008)

Film ve kterém je všechno jak má v těchto filmech být. A kdo má tyto filmy rád toho určitě nezklame.

Centurion (2010)

Lehce nadprůměrné, ale v tomto žánru, který mám moc rád, jsem viděl už mnohem lepší filmy a tak nemůžu dát více. Co se mně vůbec nelíbilo byla poslední fáze filmu, který s přibývajícím časem ztrácel dech a přesvědčivost. A za vizáž Pitků bych dal odpad.

Expendables: Postradatelní (2010)

Tak tohle se opravdu povedlo. Svižná akční komedie na pohodový letní večer diky ČSFD projekci :)) Ale vážně, musím uznat se Slayovi se podařilo dát dohromady slušnou partičku akčních hrdinů (a to jich ještě pár odmítlo, ale ti mají možná šanci ve dvojce) ve filmu, který nepůsobí jako nesourodý slepenec. Jediné co bych vytknul, byly někdy přehrané efekty (krev, výbuchy) a souboje (Austin). Také obě hrdinky působily už trochu vyšuměle asi proto, aby nebyl kontrast tak velký. Tento film se jistě stane nepostradatelným nejen pro fanoušky akčních hrdinů minulého století.

Pilíře Země (2010) (seriál)

Historických seriálů moc není a z tohoto období ještě méně. Dávám mu celkově 4*, protože si udržel slušnou úroveň, ve všech osmi dílech to nebyla nuda a konec nevyzněl trapně. Herecké výkony na slušné úrovni, scénář jako by psal život ve středověku, výprava a hudba vhodně zvolená. Jen kdyby takových počinů bylo víc.

Sherlock (2010) (seriál)

Málokdy hodnotím seriál po prvním díle, ale tady musím. Vtipné, typicky po anglicku, scénáristicky dobře vymyšlené, herecky vhodně obsazené. Posazené do současného Londýna a přesto konzeravtivně anglické a sherlockovské. Doufám, že se další díly nezkazí, už se těším. Dvojka byla slabší, ale třetí mne zase dostal. Podle konce to vypadá na pokračování série (doufám). Druhá série razantně vstoupila do nového roku a byla to teda jízda. Jak jsem mělo obavy v první sérii kdo může SH přehrát, tak odpovědi se mně dostalo hned v prvním díle druhé série. A ještě něco navíc, vztah, chemie prostě fluidum mezi pohlavími. Třetí sezóně jsem zpočátku nemohl přijít na chuť, ale nakonec to nebylo tak špatný, abych snižoval hodnocení. Čtvrtá a pátá na obzoru, což je dobře.

Městečko Haven (2010) (seriál)

Po třech dílech dávám za dva a rozmýšlím se jestli pokračovat. Příliš naivní a přehnané. Něco mezi Akta X a Hrdinové: také záhadné chování, zvláštní schopnosti a dva vyšetřovatelé.

Kdo chce zabít Nancy? (2008)

Bohužel tohle má s filmem společné pouze to, že je to natočené kamerou. Jinak je to krutá, bolestná a zničující realita. A to jak pro její účastníky tak pro "nezůčastněné" diváky. Nedoporučuji slabším povahám a romantickým typům. Maria Bello naprosto přesvědčivá.

Muž ve stínu (2010)

Mám rád špionážní politické thrillery už od filmu Tři dny kondora. Pana režiséra také uznávám a napsané i obsazené je to také slušně. Přesto tomu na 5 hvězd něco chybí. První polovina filmu je taková nijaká, chápu že pro vysvětlení pozadí příběhu nutná, ale pro mne celkem nudná, trochu mně trvalo, než jsem se v tom zorientoval. Od projíždky na kole se to, ale rozjelo a závěr měl všechno co od takových filmů očekávám. Velmi dobře hodnotím kameru a hudbu. Celkově se nemohu zbavit dojmu, že tento film o praktikách CIA, natočil Roman z důvodů všem dobře známým.

Počátek (2010)

Matrix je mrtev, ať žije Inception. Po Shutter Island další pecka s Leonardem. A v podobném duchu. Teď jsem plný dojmů a myšlenek, ale určitě k tomu ještě něco napíši, až se mně to rozleží v hlavě. A nebo po druhé návštěvě kina...Tak to musím s odstupem času hodnotit trochu kritičtěji. A to proto, že film se tváří jako jakési dramatické vyrovnání se s minulostí, akční sci-fi a možná ještě něco jiného co jsem nepochopil (např.předobraz snů je film). A v tom vidím docela problém, protože to není ani jedno. A tak tu druhou návštěvu kina určitě odložím, raději si to pustím doma, až to vyjde na blu-ray. Matrix byl přece jen první a něco úplně nové. V tomto filmu toho opravdu originálního moc nenajdete. Vlastně si na nic nevzpomenu. Přesto stojí za to film vidět, Nolan totiž vyrostl v tvůrce opravdových velkofilmů, které je také třeba točit a s ním mají velice dobrou úroveň.

Stopky lásky (2009)

Řeklo by se na první pohled film pro romantické dívčí duše. Ale myšlenka má mnohem hlubší smysl, než čekání na pana Božského, ve stylu Sexu ve městě. Pro mne, majícího rád nezávislou tvorbu, nepoplatnou masové poptávce, velmi slušné překvapení včetně neokoukaných herců. Skvělá hudba: Andrew Kaiser