• Krátkometrážní

Muž z Londýna (2007)

Toto byla cesta, kterou se měl Tarr podle mého mínění vydat. Nikoliv cestou tvůrčí regrese a jistoty v podobě Turínského koně. Ony dlouhé jednozáběrové sekvence v případě Muže z Londýna najednou získavají úplně jiný charakter. Specifická práce s filmovým časem již nezesiluje pocit prázdnoty a bezúčelnosti, namísto toho zde ona nekonečnost záběrů buduje nervydrásající napětí. Prožíváme čas spolu s postavou, která si něco myslí a má jasnou motivaci. Vystavět něco takového je režijní um. Ale strávit čas sledováním postavy, která se s prázdným demižónem půl hodiny trmáci kamsi pro chlast (satanské tango) a my ji tu půlhodinu sledujeme - to je spíš režijní výsměch divákovi.

Turínský kůň (2011)

Turínským koněm se nehovoří nic, co již nebylo Tarrem řečeno. A nehovoří se to lépe ani rafinovaněji či avantgardněji. Ono na tom vlastně není vůbec nic důmyslného a složitého přiblížit divákovi lidské vyprázdnění, lopocení a nesmyslnost tím, že ho necháte v reálném čase prožít filmový čas postav. Tvůrce na to jen musí mít koule; což ale diváci znalí Tarra o něm již dávno ví. A proto se pro mě za technicky dokonalým až magickým provedením bohužel skrývá jistá autorská neupřímnost, vykalkulovatelnost intelektuálního přijetí diváky či dokonce takový malý výsměch tomu, jak dobrovolně u jeho filmů trpíme.

Kam na výlet? (2011) (pořad) odpad!

Tenhle pořad vyrábí šulíni, co mi dluží peníze

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

"Dobře, takže mi teď tým co prohrál bude lízat tak dlouho moje přehřátý vypelichaný koule, dokud mi z nich ty vaše fockin jazyky neslížou poslední kapky gruyerovýho potu!" --- "Díky, šéfe!"

Melancholie (2011)

Osobně bych položil spíše otázku: "Je Melancholia vůbec o konci světa?"

Fight For Your Right Revisited (2011)

Příště se raději spokojte s tříminutovým klipem... A on to vlastně je ten klip. Jenom zpomalenej.

Irina Palm (2006)

Ve filmu mi chyběla tahle věta: "Ty to prostě nechápeš! Konečně dělám něco, v čem jsem doopravdy dobrá!"