• Krátkometrážní

Bokovka (2004)

Film o krizi středního věku? Pod tímhle popiskem si asi nikdo komu ještě pořádně "vře krev v žilách" nedokáže představit nic zábavného. Bokovka se však povedla a rozhodně není jen o té depresivní části životní etapy co nás čeká. V jedné chvíli jsem se sice nudil a to když Giamatti trávil celý den sám, protože kamarád souložil asiatku, a na konci dne se opil - to bylo zrovna to co sledovat nemusím - ale vzápětí se všechno dostalo do starých funky kolejí... No a naháč co je honil po ulici mě fakt dostal :D

Bullittův případ (1968)

There are good cops and there are bad cops. And then theres Bullshit - the dumm cop. Detektiv Bullit. Co to je sakra za postavu? Žádný hlášky, žere hotový mražený jídla a líbá jako nějakej zpomalenej důchodce. Během celého filmu nezjistí vůbec nic a co může tak jednoduše zvorá. Jeho výraz když odmítá se s někým bavit nepůsobí drsňácky ale dementně - nemám co říct udělám zlej kukuč a je to. To má být boj s byrokracií? Po shlédnutí filmu jsem si řekl že asi tak rok nechci vidět film se SteveMcQueenem. No a vůbec... Film samotný... Během dvou hodin se ve filmu zápletka neposune naprosto nikam jenom proto aby byla během posledních deseti minut filmu rozlousknuta. Scénář je strašlivej. Třeba jen momentky z Bullitova života. Desetiminutové scény jak Bullit nakupuje v obchodě zeleninu nebo jak poslouchá v klubu jazz a pak se usměje na nějakou buchtu. Opěvovaná automobilová honička eště ujde ale pseudoakční scéna na letišti? Nudnější akci jsem v životě neviděl. Ani nevím proč tomuhle filmu dávám dvě hvězdičky. Možná proto, že je to klasika, ale je to vůbec klasika? Jak něco takovýho může být klasika? Není to detektivka, není to akční film, není to psychologická sonda do života kriminálníků. Tenhle film je hovno.

Před svatbou ne! (2001)

vedlejší mužské role (Hackman, Liotta) mě úžasně pobavili, výsledný divácký zážitek srážel ten "vocas" co se tak zamiloval do Jennifer LH. Tento páreček filmu dával nádech tuctové romantické podělané teenagerské komedie. Kdyby roli dostal kdokoliv jiný, snad bych nemusel srážet ze čtyř hvězdiček na tři. Oproti tomu vztah matky Weaver s Liottou byl plastický a zajímavý... tři a zdar

Lví král (1994)

V tom filmu je všechno.

Terminátor (1984)

Kromě už pomalu zkamenělého osmdesátkového soundtracku a uboze nudné sexuální scény, se jedná o nikdy nestárnoucí film. BOMBA

Od soumraku do úsvitu (1996)

Od tohoto výborného počinu začal být Rodriguez naprosto nesledovatelný a nesnesitelný.

Ztraceni (2004) (seriál)

po zhlédnutí 4.série musím stáhnout hodnocení. Scénáristům se příběh naprosto vymýká z rukou, vše působí tak našroubovaně, křečovitě; příběh už ani nejde brát vážně, nic nejde brát ve čtvrté série vážně; dochází k resignaci na hledání kořenů všech záhad (které tehdy dělaly z lost tak úžasně mysteriózní seriál) - Lost je fantasy; svět, který nemá snad ani žádná pravidla; může se stát cokoliv a vše je dovoleno, protože scénáristé Lost jsou dementní. A tak to je