Captain America: Občanská válka (2016)

Mělo to náběh, mělo to šťávu, mělo to náboj a přesto se to někde totálně posralo ! Proč ? to nevím ? Ten film, byl dobrej, ale dobrý, je za tři. A za tři, je pro tyhle borce, přeci, jako za pět. Chvílema se to táhne, jak tichej prd v nohavici, aby ten volej stojatej vystřídali scény, překombinovaný, jak kráva, což jim, ale ubíralo na atraktivitě. Dějově slabé. Kapitán Amerika, udělal puč a trhl se i s pučistama na solovou dráhu, což Starka nasralo a k tomu všemu zjistí, že soudruh s kovovou rukou mu oddělal rodiče. Což mu, ale Kapitán trapák zatajil, zápletka jak víno, kdy to všechno slibovalo, že budou asi problémy, ty, ale víc jak na plátně nastali ve scénáři, kde bylo postavama vyloženě překombinované plátno a děj se tím úplně vytratil někam do neznáma. Někdy méně znamená více. těšil jsem se na pořádnou zápletku, ale tohle mě trochu zklamalo. Jediné co za něco stálo byla závěrečná bitva kapitána a Iron mana. Mimochodem i když se ten film jmenuje Kapitán Amerika a v hlavní roli je EVANS, tak musím říct, že ho naprosto s přehledem strčil ROBERT do kapsy.

Smrt čeká všude (2008)

Ten film, je přeceňovaný průměr, není špatný, ale dějově, je o chlapovi co nemá nic raději, než válku a to svoje ničení bomb. Děj je tudíž dost slabá záležitost. Renner to zahrál, ale moc dobře, i když zahrát citové plochej, zelenej mozek, asi nebude, tak složitý, když v celém filmu máte dvě emoční polohy, nasranost a lítost. toť vše. Akce, je moc dobrá. Ale nic víc to nenabízí...........Proto za sebe vůbec nechápu, proč to byl, tak chválený snímek, zas ale na druhou stranu, je to americký film o vlastenectví, porážce nepřítele a splnění mise i za cenu vlastního života. A na to v Americe asi publikum slyšelo. Akorát, že v kostce, je to o tom, že hlavní hrdina dává přednost nesmyslné válce, před vlastní ženou co s ním čeká dítě a jako poslušná kravka na něj čeká doma i když si on, vidoucí, že čeká potomka, ten americký HRDINA, prodlouží turnus v Iráku ještě na rok. Opravdu srdcervoucí příběh o ničem.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film) odpad!

Přepínám televizi..........a najednou. Žraločí tornádo 3. Neváhal jsem ani pikosekundu a zasedl jsem, bude to podobná kvalita jako raptoří ostrov, či Stonhendge apokalypsa, nebo snad mega žralok versus obří chobotnice. S úlevou jsem zjistil, že ano. O zábavu jsem měl tedy postaráno i když mě přítelkyně odsoudila. Přiznám se, ale že takovou koncentraci, docela známých herců, jsem ani já, gurmán nečekal. No i když herec je možná silné označení pro Iana Zieringa, ale postava Davida Hasselhoffa, mě utvrdila v tom že koukám na filmovou suprtrupr extra třídu. Útočící žraloci ve vzduchu i ve vesmíru, mě zas utvrdili v tom, že nikde nejsem v bezpečí.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Seriál, co jsem miloval a na který rád koukám ještě dnes, když ho opakují, od první řady se jen zlepšoval, byl naprosto super a i když to bylo scifi, tak to mělo hlavu a patu. Což jsem někdy u Startreku postrádal. Andersonův humor, byl prostě ůžasnej, celá ta parta, byla super. Říkal jsem, že to snad ani není možný, jak moc je to dobrý. A pak přišla 9 a 10 řada - HNŮJ. Patos exkrementů s novým obsazením neherců, nebo se snad tahle dvojka debilů chce nazývat herci ? Browders a Blacková, zabili všechno co na tom seriálu bylo super. ty dva a jejich humor, to bylo jako poslouchat vtipy Petra Rychlého, zoufalé a k pláči, ale i ten Rychlý občas prohodil něco vtipného. Ještě teď, po tolika letech mám chuť, ty dva lidi vzít a odstřelit je v lese jak podsvinčata, za ten zločin, co udělali tomuhle seriálu. Plný počet dám jen za těch osm řad s Andersonem, ty dvě poslední, jsou zločinem proti lidskosti a měl by je odsoudit mezinárodní tribunál v Haagu. BLAHOSLAVENI BUDIŽ ORÁJ.

Spectre (2015)

Tři hvězdy dávám v podstatě jen za to, že mám úctu k tradici Bonda. Tenhle film, byl určitě jednou z těch horších bondovek, kterých naštěstí moc není. Ač je Craig vynikající jako Bond, tak tady to nezachránil ani on. Mám jednu superschopnost, je darem i prokletím a to je pamatovák, ač jsem se snažil jak jsem mohl, tak tento opus, jsem z hlavy vytěsnit nedokázal, je tam navždy. Koukáte na všechny tyhle nové bondovky a víte že se schyluje k finálové bitvě s arcidémonem v podání Waltze (což je dobrá volba na padoucha). A těšíte se protože víte, že Bondova mise bude už u konce a všechny díly před tím byli prostě špička. Byla to vzestupná tendene a najednou přišlo tohle zklamání v podobě SPECTRE. Kde příběh je jalový, dutý, a slepovaný, kde všichni herci hrají, jako by na ně mířili z poza kamery kulomety a nutili je dohrát, ten brak pod pohrůžkou smrti. Nebylo tam absolutně nic co by mě nadchlo, vlažná podívaná. byla to agonie. Herci za to dostali alespoň zaplaceno, ale divák za to musel ještě platit. Myslím, že jsem chtěl aby vyhořelo kino a já to nemusel dokoukat.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Apokalypsa, to je výstižný název, možná ještě ultrablud, by se tam hodilo napsat do názvu. Když se povedl první a druhý díl, tak proč to nesprznit a naprosto nezabít třetím, zbytečným, unuděným dílem, že. O akčních scénách se ani nebavím, ale jen díky těm, se ta věc co nemá s X MENY nic společného dala dokoukat. Příběh, byl otřesnou směsicí Ordinace v růžové zahradě a Komanda. Díval jsem se proto, že tento žánr, mám moc rád a že když výjde vždy, něco takového musím to vidět. Ale tady jsem viděl narychlo slepený příběh, jen proto, aby z toho někomu káply prachy. Ani vynikající herci jako je Fassbander a McAvoy, tenhle průser nedokázali zastavit. Mám trochu pocit, že pan Singer, měl průjem a podělil se o něj s námi v podobě X MEN APOKALYPSA.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Byla to radost pohledět, zas trochu jiná verze toho známého a musím říct, že se mi to líbilo, od tohoto snímku jsem totiž nic převratného nečekal a proto nejsem ani zklamán, ale jen mile překvapen, že se to tak vyvedlo. Každýmu je jasný, že tam bude velká opice a bude ničit a zabíjet, jak lidi tak příšery. Nebyl tam žádný, až filosofický odkaz, jako v LOGANOVI a film si ani na víc nehrál. S.L. Jackson, měl opět bravůrní výkon, tentokrát v roli zeleného mozku, kde opět zazářil. Prostě stará herecká škola. Hiddleston, ano ten z Azgardu tak ten ukázal, že umí i něco jiného, než hrát zapšklého boha s komplexem méněcennosti a ostatní herci, taky do příběhu krásně zapadli. Byla to příjemná oddychová záležitost, kde by asi nikdo neměl hledat hlubší obsah, protože tam není.

Logan: Wolverine (2017)

Film byl dobrý, ale nevím proč, čekal jsem víc. Tak trochu jsem tušil, že to bude mít takový konec, ale celý film doprovází BLBÁ NÁLADA. Akce byla vynikající, bojové scény dobré, příběh docela předvídatelný. Nebylo to vyloženě hloupé, jenomže, když se řekne WOLVERINE, tak očekáváte masakr a potoky krve - ta v příběhu sice tekla, ale hlavně Loganovi ! Je mi docela líto, že tvůrci filmu udělali z komiksové postavy takového formátu, snad až anticky trpící postavu, která jen hledá vůli žít a jen trpí a trpí a čeká na poslední ránu z milosti. Mám z toho snímku rozporuplné pocity. Hanit ho nechci, ale snažit se aby byl Logan na úrovni psychodramat, kde hlavní hrdina pije, myslí na sebevraždu a jen tak mimochodem má superschopnosti, mi přijde zbytečné. I tak to byla působivá podívaná. Jen všude ta BLBÁ A PONURÁ NÁLADA,která se line filmem od hořkého začátku až po hořký konec.