První člověk (2018)

Trochu moc dlouhé, ale osobně jsem to viděl ve třech částech. Dějově je to pěkně vyvážené (rodina vs mise) a vizuální stránka je fakt pěkná. Zasloužených 90 %.

Skála (1996)

Master armed!

Máte slovo (2008) (pořad) odpad!

Jílková vymyslela geniální ego-masturbaci. Využívá souboje dvou stran aby je zaměstnala a pak není prostor pro to, aby byly korigovány její účelové lži. Tak může pouštět do veřejného prostoru nepravdy - a to bez opozice. Jílková lže o nehodách na kolech: https://youtu.be/9YiNaodg_W8 Jílková lže - neexistující masakry: https://youtu.be/P7QQ16Y0vZs

Tajemství loňského léta (1997)

Nezaslouženě odsouzeno do modrých čísel, asi vlivem falešného elitářství internetu kolem roku 2000. 75 %, hodnotím 5 pro zvýšení hodnocení.

Helena Trojská (2003) (TV film)

Na nízkorozpočtový TV film z roku 2003 je to opravdu dobré. Helena je opravdu moc krásná - lepší výběr než v o rok starším filmu. Silnější 3 hvězdy.

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda) odpad!

Jo, 20 - 30 megatun. Výbuch zničí vesmír a nebo alespoň kontaminuje půl kontinentu. Ou jé. Nečekaně rychlý pád do odpadu a totálních nesmyslů, navíc tendenčnost se oproti minulému dílu nedá omlouvat.

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Jojo, Jon Snow úderem do oblouku zastaví jezdce na koni z 30 km/h a pak ho ještě pošle dozadu rychlostí 10 km/h a tak dvacetkrát překoná nejsilnější lidi na světě. Arya? Chodící nesmrtelný generátor příběhových děr. Logika bitvy bastardů? Desítky chyb. Raději klystýr horkým louhem.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda) odpad!

Tak to raději klystýr koncentrovanou kyselinou sírovou. A Brana v pozici vládce (de-facto) jsem čekal od začátku 7. série. Nejvtipnější moment: řeč Daenerys bez reproduktorů pro celou armádu.

Hra o trůny - Série 7 (2017) (série) odpad!

Na YouTube je spousta přepracovaných verzí 7. série a ty fungují. Toto je jen další výplod narcíčka Fredmana (Benioff, velmi bohatý otec od Goldmann Sachs mu nekoupil ani boty, tak se přejmenoval.. tak vzniká narcíčkovství). Svým hněvem vyhnal všechny scénáristy až na dva a ti mu jen kývají hlavou. Takže nebyla žádná kritika a on psal scénáře ve 3 ráno (sám to tvrdí) . navíc pije..., Proto taky nechytli v 8. řadě Gendryho Riverse (Waters), protože se mu to všecí báli říct - a přitom bylo na place minimálně 15 lidí a každý druhý to musel vědět.

The Looming Tower (2018) (seriál)

Jde o špatnou historickou fikci, která si vybírá jen to, co chce a zapomíná na spoustu dalších okolností. A tento komentář není z pozice "Celé to udělali Reptilliání paprsky z vesmíru!".