Junior (1994) odpad!

Tehotny Arnold... myslim, ze vic divak nepotrebuje videt k tomu, aby se filmu vyhnul velikym obloukem.

Hlavně nezávazně (2011)

Vlastne to byl predvidatelny film a neoriginalni a Ashton Kutcher neni nic moc herec, ale... Pragmaticka Emma, ktera se snazi mit svuj zivot pod kontrolou, mi sedla. Samozrejme bylo jasne, ze laska nakonec - jako vzdy v podobnem zanru - nad vsemi zvitezi. Ocenuju par zajimavych napadu, trochu bych zuzila okruh vedlejsich postav. Shrnuti: prumer plus jedna hvezda za Natalii Portman, ktera dokazuje, ze nemusi byt zaskatulkovana jen v intelektualnich rolich, ale ze hrave zvlada i romanticke sladarny :)

Dámičky v sekáči (2011)

Mexicka variace (mozna spis trochu parodie) na austenovsky Rozum a cit. Hlavni hrdinky podle me byly zbytecne dobarvene samoopalovacim kremem a jejich IQ se blizi opravdu hrdinkam jihoamerickych telenovel, ve kterych je nedjulezitejsi se dobre prodat a zit zivot s muzem svych snu v ruzovem dome. Nekdy se podari, jindy ne. Nuda, nuda, nuda...

Fotři jsou lotři (2010)

Typicka hollywoodska vydojena krava... Proboha, dalsi dil uz snad nebude. Film se snazi vymackat to, co jeste zbylo po prvnim a druhem (stale jeste uchazejicim dile), ale tohle uz fakt byly posledni kapky. Pak uz nasleduje jen trapnost a ubohost. Role Alby je primitivni a predvidatelna a ... Brrr. Proste tohle uz zastavte.

Baby Shower (2011)

Prumerne desivy horor o tom, jakej jsou vyhody a nevyhody mit u porodu dulu :) Hrdinka je dost nesympaticka panicka, ktere snad nikdo nepreje nic dobreho (natoz jeji nejlepsi kamaradky). No a posledni ctvrhodinka se povedla, zejmena uplne posledni scena, ktera da snad trochu smysl celymu filmu. A jeste posledni vec, co bych zminila, jsou zaverecne titulky. Slusne :)

Skafandr a motýl (2007)

Zklamani roku :-( Cekala jsem komorni film o lasce, nadeji a tak, ale misto je to zmoulani kapesniku pri kazde scene. Film neni dlouhy, ale je zdlouhavy. Na muj vkus z nej prilis cisi primocara americkost. Tudy cesta nevede...

Gia (1998) (TV film)

Angelina jeste v dobe, kdy byla ochotna hrat v alternativnich filmech. Skoda, ze se nechala zlakat pozlatkem Hollywoodu a ted toci filmy, jakej toci (Wanted, Cizinec aj). Gia divaka pripouta k platnu/monitoru/televizi a az do konce ho nepusti. Fim jedne herecky, ale Angelina to ustala. Bravo!

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Kombinace Wes Anderson a Owen Wilson s Jasonem Schwartzmanem funguje dokonale. A kdyz se k tomu jeste primota nosaty Adrien Brody, nemuze z toho vyjit spatny film. Andersonovy filmy mam rada, ackoli mi chvili trvalo zvyknout si na jeho poetiku a vtipy. Jakmile ale divak pronikne do jeho sveta, nebude ho chtit opustit.

Obchodník se smrtí (2005)

Americky film trochu jinak. Tenhle se snazi podivat se pod povrch. Ja si myslim, ze se mu to povedlo. Nicolasovi tahle role sedla jako poklice na hrnec. Vlastne je to jedna z jeho nejlepsich roli. U me za plny pocet.

Počítání oveček (1981) (TV film)

Dalsi z vlidnych ceskych filmu o detech. Skoda, ze porevolucni filmy se tomuto zanru uplne vyhnuly. Vlastmil Brodsky je (nejen v teto roli) naprosto vyborny.