Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Rap zatím vyčnívá nad předchozími kmeny díky tomu, že Bláhovec má jasno co a proč chce točit. Jeho způsob nezaujatého pozorování se od Show! nezměnil, ale tady mi to sedlo víc. Ví, že obsáhnout subkulturu za půl hodiny nejde, jelikož o to, co do ní patří, kdo je na vzestupu a kdo na ústupu, se samotní její členové dokážou hádat hodiny, měsíce i roky. A že si vybral PSH mi přijde logický, jelikož jsou to kořeny tohoto kmene u nás a kdokoliv, kdo se stane jeho členem, chtě nechtě musí kořeny přeseknout a nebo z nich čerpat sílu. Škoda, že tolik lidí zde podle komentářů vztahuje hodnocení podle své sympatie/averze k samotné subkultuře a ne k tomu, co se snaží samotný dokument sdělit. Orion už to má na háku, sám to říká veřejně minimálně už od Český rapubliky. Nevím, proč tu mají všichni jako mantru, že hip hop dělaj drsný negři. Historie českýho (středo-východo evropskýho) rapu je jiná, stačí si poslechnout nějaký alba z devadesátých let a všechno je to jasný. To, že nastupující generace to vidí jinak a dělá to jinak, za to přeci ale PSH ani Bigboss nemůžou. Oni jsou prostě sví a za tu kupu práce co mají za sebou si respekt zaslouží. A o to přece v tomhle kmenu hodně jde, nebo ne?

Godzilla (2014)

Zdá se, že se režisér, scénaristé a kameraman tak úplně nepochopili, když se domluvili, že nové zpracování Godzilly bude temné. Kameraman to vzal čistě prozaicky a tak většinu času prostě koukáte do tmy, naštěstí občas někde něco vybuchne a vy tak máte cca tak dvacet vteřin na to zjistit, kde se scéna odehrává, která z postav ještě žije, která už ne, kdo naopak přibyl a nebo komu patří ten srandovní hlas, který posloucháte už 15 minut. Ale to není až tak moc důležité, jelikož postavy většinu času melou hrozný ptákoviny a nebo dělaj věci, který by mohl nejspíš osvětlit akorát tak špičkový psycholog. Nebo spíš psychiatr. Tolik teda k temnotě scénaristů. Ono by to možná nebylo tak zlé a do očí bijící, nebýt krále všech temnot - (Hodně temná fanfára) pana Garetha Edwardse. Ne, atmosféra katastrofického filmu se nedá budovat na vyděšených výrazech dětí. A když říkám dětí, tak tím myslím hodně dětí. Celej autobus!! (Nedělám si srandu, ten autobus plnej vyděšenejch dětí tam fakt je). Nebo tak jako dá se, ale nikdo se pak nemůže divit, že jsem fakt fandil těm zápornejm kudlankám, jelikož u nich byla šance, že ten autobus sežerou. Protože Godzilla lidem neubližuje... A zde se dostáváme k režisérově majstrštyku, kterak zatemnil mozek i hodně soudným filmovým fanouškům, což do teď nechápu. Musím teď lehce zaspoilerovat. Film mi horem dolem cpe teorii, že Godzilla "obnovuje rovnováhu" a že lidé jsou malí, bezmocní a pod rozlišovací schopnost tohoto alfa samce prehistorie. A přitom to byly právě lidé, kteří probudili přerostlé kudlanky a pak se snažili roztrhat Godzillu na cucky. Ač jsem schopen odpustit spoustu dalších nesmyslů, závěrečný promo Amerických air force s Godzillou prostě nedávám. Tak a tady končím svůj temný komentář, jelikož jsem s tímto paskvilem zabil už tak dost svého vzácného času, který jsem mohl strávit někde venku na sluníčku.

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda)

Hooligans byla prostě vždy hodně uzavřená skupina, kdy natočit o ní nějakej smysluplnej dokument se podařilo myslím jen jednou. Chápu, že zde chybí jakýkoliv rozhovory (třeba s partičkou z autobusu si ani moc nedokážu představit, že by to vůbec šlo). Vlastně jsem čím dál tím víc přesvědčen, že za to, že tenhle dokument stojí za prd můžou víc lidi před kamerou, než za. Kde nic není, ani rozhodčí nebere... Na autora tak padá pouze vina za to, že si nedokázal vybrat nějakej zajímavější "materiál".

Kobry a užovky (2015)

Prušinovského film je anakondou, která si vás pomalu omotává a skoro se zdá, jakoby chtěla jen zaujmout vaší pozornost. Avšak v jednu chvíli vás začne svírat. Zmocňuje se vás tíseň a čím víc cítíte blížící se konec, tím víc jste fascinováni tímto nelítostným živočichem. Skoro se těšíte na to, až ukončí vaší mizérii a k vlastnímu překvapení zjistíte, že jste pyšní za to, že za to bude moct ona. A tak, když konečně otevře svou tlamu a vy se díváte do temné propasti své zkázy, ptáte se sami sebe, proč jste se z toho smrtelného obětí nevymanili dříve? Přesvědčujete sami sebe, že nevíte, že to nešlo a podobné kecy, protože byste si jinak museli přiznat mnohem krutější pravdu. A to, že jste vlastně nechtěli, že celou svou duší jste se na tento okamžik těšili. Pohled pravdě do očí by měl za následek rozpad mýtu slušného, mírumilovného a dobrého člověka, který si přeje jen klid a svobodu. Nevidět před sebou nic je totiž jedinou obranou před nahlédnutím do zrcadla, kde není královská anakonda, nedejbože kobra. Ani ta užovka. Napíchnutý na háčku se tam mrská malý slizký červ.

Danielův svět (2014)

90% případů zneužívání dětí připadá na pachatele bez pedofilních sklonů. Daniel mi nebyl příliš sympatický, přesto jeho odvaha v mnoha směrech zasluhuje obdiv. Vadila mi hluchá místa stejně tak, jako proslovy odnikud nikam. Filmově je to hodně velký průměr...myšlenkově těžký nadprůměr.

Dobrota (2014)

"Přestřelka" ve vojenském autě pobavila. Klidně bych k tomu dal titulek "Inspirováno skutečnou událostí", jelikož bych klidně vsadil svoje pravý játro, že se to někde stalo. Zbytek filmu je takovej...no...amatérskej...ve všech pozitivech i negativech této kategorie. Dalo by se možná i říct žánru.

Extrémní Pinocchio (2014)

Hele a o čem to teda vlastně bylo? Néé vážné, tři dny po projekci si prostě nemůžu vybavit, proč se z trpaslíka stala dřevěná loutka...to je docela blbý bych řekl. No nic, tak čumte prasata!

Ojuju aneb Čadit a kadit (2014)

Myslím, že první půlka filmu by se klidně dala pustit i na festivalu Jeden svět. Druhá půlka filmu by se pak naopak neměla pouštět vůbec nikde, jelikož je naprosto zbytečná, utahaná a nudná. Těším se na to, až za pár miliard let, až mimozemšťani objeví trosky naší civilzace a ve skladech Nigerijského filmového archivu objeví zbytky tohoto díla, ho sestříhají do podoby koukatelné pro průměrného obyvatele jakékoliv galaxie...ojajáj..

V temnotě (2011)

Nejcivilnější a příjemně upřímné drama o lidech a válce. Kdybych si nevyslechl dnes monolog jednoho klasického pouličního kazatele v teplákách a s vietnamskou igelitkou, zeptal bych se zde, zda je nutné zpracovávat dál dokolo toto téma. Kvalitních snímků bylo už natočeno bezpočet. Bohužel zdá se, že to je stále potřeba. I tak se bojím, že právě svou civilností a optikou běžného člověka v soukolí dějin, zůstane snímek v "konkurenci" ostatních filmů tohoto tématu opravdu tak trochu v temnotě. A bohužel i oprávněně.

Kmeny - Punk (2015) (epizoda)

...je to bohužel tak, je po všem...no future s konečnou platností vstoupilo do přítomné reality...aspoň ten Čezi potěšil..