• Krátkometrážní

Nejkrásnější hádanka (2008)

takže hádanka: je to prachbídná vykrádačka několika pohádek s neskutečně hloupým scénářem plným logických chyb a pitvořícími se herci. zazní v ní asi dvě až tři úsměvné hlášky krále majsnera. je to velkej pohádkovej průser a nechci to už nikdy v životě vidět... ano, to je Nejkrásnější hádanka. 20%

Polojasno (2009)

život je hořký. bohudík. 60%

Gopher Broke (2004)

skvělá animace, příběh, vtip, pointa, no naprostá paráda, která rozhodně zpříjemnila poslední den v roce. zasloužených 90%

Čert ví proč (2003)

nesympatická pohádka potvrzující mé mínění o moderních snímcích tohoto žánru - pár úsměvných momentů, hepáček, ale kouzlo nikde. 50%

Jak se budí princezny (1977)

slušné obsazení, milý humor, prostě příjemné zpestření při čekání na vinnou klobásku :-) 70%

Bukaški (2002)

úsměvně pitomoučké, roztomile infantilní, šeredně hezké. 60%

Noční hlídka (2004)

přiznám se bez mučení, že tehle překombinovaný příběh jsem dost dobře nepobral... maníci v brejlích s baterkama a vytuněnejma sanitkama, barevný obrázky s technickýma zpomalovačkama a vránama jsou na celej film trochu málo... je to děsně kůl, ale neméně hloupý. jedním okem tam, druhým ven. dokoukal jsem to před 5 minutama a už jsem půlku zapomněl. naštěstí. 40%

Postel (1998)

kdyby to byla krátká povídka typu té Kvidovy v Báječných létech pod psa, asi by to bylo bývalo lepší... takhle už jsem se trochu v těch snových vizích ztrácel a poměrně brzy to začala být celkem nuda, kterou tu a tam rozčísla nějaká ta zajímavá nebo vtipná scéna... originalitu a umělecký look tomuto dílu nelze upřít, ale hlavní hrdina mi byl extrémně nesympatický a děj prostě divný. nejsem zrovna požírač popcornu a pič :) kolaloky, experimentálním filmům se nebráním, ale tenhle snímek se povedl prostě jen tak napůl... 50%

Avatar (2009)

na tohle se prostě vyplatilo být do 03h vzhůru! dechberoucí, fascinující podívaná, o které bych tak rád napsal spoustu věcí, nicméně místo mozku mám po 4h spánku zeleninu, tedy můj komentář nebude Avataru sahat ani po špičku ocasu... snad jediné dva zápory - přílišná pohádkovost, kterou ale změkčilé duše uvítají a normální lidé odpustí, a český dabing, za nějž samozřejmě tvůrci nemohou... co na tom, že mi u snímku nabíhaly desítky filmů, kde jsem již něco podobného viděl... grandióznost Pána Prstenů, romantičnost Titanicu, akce Terminátora, dobrodružnost Indiana Jonese, vesmírnost Vetřelců, vědecká fantazie Matrixu, odhodlání Posledního Mohykána... ale jako celek prostě standing ovations, Pane Scénáristo/Režisére! doporučuji ve 3D a vezměte si s sebou radši plíny, kdybyste se z toho modrého opojení posrali. 90% (3D, 17.12.2009, 235. hodnocení)

Zobani (1993) (TV film)

pro mě coby neznavojna dost ne-uvěřitelný příběh, herci to svou přesvědčivostí taky zrovna dvakrát nevylepšili, nad několika scénami jsem jen kroutil hlavou, že takhle by se to prostě nemohlo stát... nadšení 77% většiny nesdílím, pro mě je to úrovňově pod průměrem, stejně jako zounar a její chlapci... pardon. 40%