Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

TV Nova opět zařadila do svého vysílacího schématu skvost kinematografie. Na videoarchivu jsem si pustil první epizodu (nejspíš dvojepizodu, protože měla 83 minut). Už během prvních pěti minut jsem měl velmi zvláštní pocit, když jsem zaslechl hudbu, která jakoby z oka vypadla písni Conquest of paradise od Vangelis. Holt se autor muziky nechal moc ovlivnit svojí oblíbenou písní. Hlavní záporák Onur je šovinista, až to bolí. Neustále se vytahuje, že ženy jsou metla lidstva, když mu jeho kamarád řekne, že v jeho myšlenkách je chybička, Onur ihned pohotově vytvoří výjimku. Šeherezáda se snaží sehnat peníze kde se jen dá, dokonce jde za tchánem a jeho rodinou, z níž většina členů by asi nejradši viděla Šeherezádu viset na kříži s hlavou dolů a podříznutým hrdlem. To, že se její tchán chová jako obří penis je vcelku jasné a očekávané. Tchýně se projeví jako "ta správná baba". Největší zlom přichází na konci piloťáku. Šeherezáda souhlasí, že se vyspí s Onurem za 150 000 dolarů (že by nejdražší prostitutka na světě?!) - a já myslel, že o tomhle bude všech 180 dílů. Inu, rozhodl jsem se zkoumat co bude dál, tak jsem kliknul na další epizodu a přečetl si popis...2.díl: Šeherezáda a Onur si stanoví podmínky společné noci; 3.díl: Šeherezáda se vyspí s Onurem; 4.díl: transplantace dopadne dobře. Čtyři díly a všechno je v naprostém pořádku? Něco tu není v pořádku...zbývá 176 dílů. Telenovela o lásce, takže Onur bude milovat Šeherezádu, Onurův kamarád miluje Šeherezádu, koho miluje Šeherezáda netuším. Jedno je jisté, ve 180.dílu bude happy end...na ten díl se asi podívám.

Silverhawks (1986) (seriál)

Já jsem tu bandu žral.

Paranormal Entity (2009) odpad!

Paranormal Activity 1 i 2 stojí za prd, tohle stojí přímo za lejno.

Králova řeč (2010)

Naprosto zbytečný film, udělat z toho pořádnou biografii Jiřího VI. udělali by autoři líp. Jediným kladem zůstává inspirace skutečnou událostí.

Paranormal Activity 2 (2010) odpad!

Jednička byla nuda. Přál jsem si aby temná energie udělala pořádný peklo lidem v domě. Toho jsem se sice dočkal. Bohužel atmosféra nikde. První polovina filmu je absolutně o ničem, ta se dá klidně přeskočit (SPOILER: z bázenu vylejzá čistička vody, což je vidět několikrát). Až v druhý půlce se začne zlo projevovat. Ale nedostaví se ani napětí, ani strach (u hororů vcelku důležitý prvky). Špatnost tohohle filmu ještě podtrhuje vykradení vymítače ďábla a konec, kterej je k smíchu. Hereckým objevem roku 2010 se pro mě stává slečna Čistička Vody...doufám, že jí uvidím i v dalších filmech, ta holka má talent. Možná jednou dostane i Oscara.

Telefonní budka (2002)

Člověk by řekl, že film odehrávající se na ploše několika metrů čtverečních bude nuda. Ale není tomu tak. Emoce tečou proudem. Napětí by se dalo krájet. A kvůli příjemný stopáži žádný klopýtnutí v tempu.

Smrt čeká všude (2008) odpad!

Naprosto nudnej, uspávající film. Opravdu nechápu, jak něco takovýho mohlo porazit Avatara, a to mě i Avatar nudil. Pro mě osobně asi nejhorší film 21. století.

Ďábel (2010)

Nechtěl bych bejt v tom vejtahu. Škoda, že ten konec je takovej nic moc.

Blade Runner (1982)

Teda pod pojmem kultovní film si představuju něco jinýho. Na rok 1982 efekty úžasný o tom žádná. Ale ten děj. První půlku filmu se neděje nic a druhou půlku se děje strašně málo. Konec zůstává mnou nepochopen.

Sunshine (2007)

Tak trochu něco jako Horizont události.