Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Grafický posun jasný, příběh snesitelný, vtipy super. Pro mě parádní animák, ale na trojku to myslím nemá. Každopádně i tak další skvělý díl, který to líp zakončit nemohl.

Bažináč (2019) (seriál)

Velká škoda nedotáhlého projektu s obřím potenciálem. Má to dobré prvky, bažináč udělán perfektně, ale ty příběhový linky jsou fakt nedotažený. Moc toho chtěli ukázat a přitom na nic nebyl pořádně čas. Asi bych měl větší radost z povedeného celovečeráku v podobném duchu,kde by postavy víc rozvedly a vše by bylo kompaktnější bez zbytečné omáčky kolem. Velká škoda :( Celkově slabší 4*

Lví král (2019)

Animace výborná,proto jsem na film šel. Nevadí mi ani skoro stoprocentní kopie originálu,je to přece remake tak nevím proč se tomu všichni diví,že to zůstalo jako originál. Celou dobu šlo jen o předvedení skvělé pohádky do nové digitální podoby nic víc. Ale co mě opravdu šokovalo a u Disney už pár let sere je to,že snad ani jedno zvíře nemělo udělané genitálie!!! Ne,že bych si na tomhle ujížděl,ale při prvním pohledu jsem se nad tím zarazil, že válející se a skotačící lvy tam něco postrádají a proto se ptám proč? Aby někoho neurazilo,že lev má dva ocasy??? Klepu si na čelo Disney. Obsazování buzen a leseb do filmů je v pohodě,ale král Afriky nemá penis to někoho uráží??? :-O

Co jsme komu udělali? (2014)

Tenhle film má pro mě dvě roviny. Jedna komediální u které jsem se velmi zasmál. Po dlouhé době kvalitní francouzská komedie. Bohužel je tu druhá rovina řešící migraci,která mi jde velmi proti srsti. Už jen to,že si jdou Číňan, Žid a Muslim zazpívat do kostela vánoční písně je pěkná sračka! Upřímně jsem filmové rodiče dost litoval. Přijde mi to jako jedna velká "reklama" na milující frantíky ke zbytku světa,která jim z Francie dělá žumpu. Druhý díl této komedie pojednává o tom,že se právě migrantské postavy rozjedou do své domoviny a milující frantíci se je snaží přesvědčit ať zůstanou ve Francii,že to je nejlepší země na světe... No pardon,jdu blít. Stačí zajet do Francie nebo se zeptat rodilých Francouzů co jim tato migrace přinesla, zase taková komedie to nebude. Dostal režisér pokyny přímo od fr. vlády nebo Makarona tohle natočit??? Ukázat světu,že se vlastně nic neděje a všichni jsou spokojení tolerantní lidé??? Po stránce komediální super film, pokud bych to bral jako parodii na situaci ve Francii, ale z tématu jsem znechucen. Kupodivu musím souhlasit s komentářem od Verbala a to nedělám často. 3 hvězdy za fóry a skvělého Claviera.

Muž z oceli (2013)

Nejlepší Superman, Cavillovi sedí role jako prdel na hrnec. Odebral bych toho nadprůměrného ničení, po chvilce mě už nebavilo. Kostýmy skvělé, dramatická stránka skvělá plus super záporáci. Obsazení mužské a Diane Lane super, ale Amy Adams jako Lois fakt neeeee. Ještě bych pochválil jednoznačně VÝBORNOU hudbu. Po trilogii Batmana od Nolana nejlepší film od DC, bohužel na dlouho i jeden z posledních. 90%

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Pokémoni a spojení s lidmi fungovalo a líbilo se mi... to bylo asi tak vše. Příběh nuda, využití potenciálu nic moc a hlášky slabé, zasmál jsem se asi dvakrát. Ani nevím na koho je to mířeno, děti se nebavily a nevím jestli vůbec chápaly o co jde.Mě to přišlo nudné a místy až hloupé. Pikachu naprosto nevyužitý a pochybuji,že hlášky Reynoldse jsou pro děti vhodné nebo,že je pochopí (pokud zrovna nejdete na dabing kvůli dětem,který žluťáka úplně pohřbí). Hlavní hrdina byl v pohodě, ale konec vše zabil. Čistě za svět Pokémonů 3 hvězdy, ale čekal jsem víc. Snad bude pokračování, protože tohle nedoporučuji..

Avengers: Endgame (2019)

A je konec. Určitě by šlo udělat mnoho věcí jinak, ale to u komiksu asi vždy a každej má v hlavě tu svoji verzi, kterou by rád viděl. Dostali jsme tohle a bylo to skvělé a zároveň smutné. Pro mě takový ten divný pocit když něco končí. Vy víte,že jste se bavili,ale už je to pryč a zbývá jen hořkosladká vzpomínka. Jsem rád, že jsem to zažil a uzavřel to dlouhé dobrodružství. Když si odmyslím detaily, které by se stejně těžko divákovi vysvětlovaly a Thor,který mi v roli hipíka moc nesedl (vtipný byl to jo,ale to břicho si mohli odpustit) plus trapná scéna s "holčičím týmem" je to za mě super povedené zakončení jedné éry.

Hellboy: Královna krve (2019)

Bohužel! R-ko to fakt je to je super, ale to je vše co bych na filmu pochválil. Ani jedna postava mi nebyla sympatická a vztah otce a syna nejde absolutně srovnat jak výborně to pojal Del Toro a jak stupidně Marshall. To samé Pearlman vs. Harbour. I když ho mám jako herce rád a vypadá přece jen víc podle předlohy nedosahuje ani krapet podání Pearlmana, který prostě působil sympatičtěji, vtipněji a drsněji. Sice to má potenciálně zajímavý příběh a dobré efekty, ale postrádá to lepší humor a hlavně SRDCE. Jedna hvězda za monstra, druhá za R-ko a třetí za oblíbenost postavy Hellboye. Každopádně celkově velmi slabý remake a pro mě zklamání. Věřím tomu, že po tomhle by trojka s Perlmanem potěšila nejen fanoušky, ale i naplnila kasy.. 5/10

Captain Marvel (2019)

Stejně jako Black Panther mě tento film i jako fanouška moc nezaujal (i když Panther byl o fous lepší). Ale asi to bude mnou, protože tyhle postavy mi nejsou moc blízké. Herecký jalový výkon arogantní Larsonové mě spíš iritoval, nevím jestli to tak mělo být nebo jejich trapnou Girl power uchopily dost hloupě, ale víc mě zajímala linka Furyho než hlavní hrdinky. Mar-vella bych také radši viděl v mužské podobě než nesympatické Benningové. Tohle jejich stupidní měnění předlohy kvůli aktuálním trendům mi přijde ubohé, ale jsou to Amíci tak co čekat. Představení Kree taky nuda. Ani soundtrack mě moc neoslovil, pár starých hitů mi tu pravou atmosféru zrovna nepřineslo. Mám smíšený pocity z tohohle filmu, nečekal jsem moc a ani jsem moc nedostal. Nejvíc mě bavila linka Furyho a různé narážky na postavy, popkulturní věci a muziku případně střípek o Coulsonovi, Minervě a Monice Rambeau , takže asi něco není dobře. Dílek do MCU zapadl, ale bez absence (aspoň pro mě) kvalitního záporáka mě příběh "hodných" skrullů, Kree a Denversové prostě nebral. Ani provedení skrullů se mi nelíbilo, čekal jsem zlejší a ošklivější podobu věrnější komiksu (myšleno v dobrém). Na to jak mají být jakože zlý tak mi přišli spíš jak Thanos po obrně se salmonelou. Ledoví obři se mi líbili daleko víc. Nemám nic proti ženským hrdinkám a této postavě, určitě film neodsuzuji jen to není topovka a nepřineslo to nic nového lepšího zábavnějšího nebo odlišného a přes dost akce jsem se kupodivu docela nudil. Čekal jsem velkej úspěch jen kvůli tomu, že zvolili ženskou hrdinku a stalo se, ale pro mě to není film za miliardu dolarů to ani hovno,ale hlavně že lesbi a feministky chrochtali blahem... Podobně jako Black Panther, který se mi teda líbil malinko víc. Na druhý díl se vůbec netěším, protože Larson je fakt hrozná herečka což předvedla opět v Avengers. Bohužel arogantní je i v realitě tak co čekat... 60%