• Western

Sexy Pistols (2006)

Westernová komedie se dvěma krásnýma holkama alá Petrolejářky ? Ale jo, proč ne. I když ani jedna z nich nepatří mezi mé oblíbené herečky, rád si je prohlédnu :-). 40%.

Svatební cesta aneb Ještě ne, Evžene! (1966) (TV film)

Vtipná malá optimistická jednohubka. Vyzařuje z ní atmosféra uvolněných 60. let téměř v astronomických měřítkách. Scéna, ve které Miloš Kopecký hraje v kostele na varhany a zpívá Vyhrňme si rukávy... mluví za všechno. 70%.

Žirafa v okně (1968)

Trochu pomalejší, ale příjemný a docela temný dětský krimisnímek. Radoslavu Brzobohatému part hlavního záporáka sluší, stejně jako filmu černobílá kamera. 55%.

Yojimbo (1961)

Napětí od první do poslední minuty. Osobně v žebříčku Kurosawových filmů stavím "Tělesnou stráž" nad legendárních "Sedm samurajů". 93%.

První rytíř (1995)

Sladká limonáda made in Hollywood s prkennou Julií Ormondovou, naprosto se nehodícím Richardem Gerem (ještě ten hrozný Mahdalův dabing, brr), jakž takž přesvědčivým Seanem Connerym a skvělým Benem Crossem. Blbost na entou, v žádném případě nesrovnávat s "Excaliburem", ale na relax ho mám rád. 50%.

Match Point - Hra osudu (2005)

Woody Allen a jeho pocta, tentokrát Dostojevskému, ovšem trochu (zcela) jinak. Na Londýn a klasiku, vyměněnou za obvyklý New York a swing se zvykne během pár minut. Hodinu a půl se odbývá, dalo by se říci, tradiční Allenovské pitvání vztahů, svody a úskalí lásky, milostný trojúhelník a pod. V závěrečné půhodině přichází Woody se svým oblíbeným Fjodorem Michajlovičem naplno v poctu jeho "Zločinu a trestu". Neustále jsem si říkal, jak se mu to asi podaří vypointovat !? Přiznám se, že tohle jsem nečekal. Na takhle odzbrojující pointu jsem ani nepomyslel. Hodně tomu dopomohly přesvědčivé herecké výkony Jonathana Rhyse Meyerse, s jehož postavou jsem se dokázal ztotožnit a blonďaté sexy ďáblice Scarlett Johansson. "Match Point - Hra osudu" potvrzuje, že Woody Allen je vyzrálý filmař, který pořád umí. 95%.

Vánoce naruby (2004)

Kutil Tim Allen se své životní roli ne a ne ani trochu přiblížit. Slabota. Za Curtisku 20%.

Santa je úchyl! (2003)

Jinak jsem obyčejnej chlap, kterej chlastá, chčije a píchá! Skvělý úlet a konečně nějaká Vánoční komedie, která se vymiká stereotypu. Laťka nasazená úvodním monologem a první polovinou v té druhé časem ztrácí na intenzitě, kterou však završí takřka dokonalý závěr. Máte rádi černý humor a lezou vám krkem stereotypní Vánoční komedie? "Bad Santa" je tu pro vás. P.S.: Santa ve skvělém podání Billyho Boba Thorntona je sice řízek a hláškař k pohledání, ovšem oproti tomuto pánovi je jen solidním odvarem. 80%.

Moje krásná čarodějka (2005)

Dočkal jsem se toho, co jsem čekal - koukatelné, ano, ale zároveň slabota a místy nuda. Ale Nicol je k sežrání, ostatně jako vždycky. 40%.