Hunger Games (2012)

Čo napísať? Film, ktorý si aj pri spŕške kritiky nezaslúži menej ako 3 hviezdy. Má skvelé herecké výkony, skvelé spracovanie aj skvelé myšlienky. Pre mňa osobne je to však splnený sen. Je to film, ktorý som chcel vidieť dávno predtým, ako som čítal knihu. Výborne som sa bavil od prvej sekundy až po poslednú a film ubehol neskutočne rýchlo. Až tak rýchlo, že nezostal čas na mnoho vecí, ale nevadí to podstatné zostalo. VAROVANIE PRE ĽUDÍ,KTORÍ IDÚ DO KINA NA SLOVENSKU A ČÍTALI PREDLOHU V SLOVENČINE: Žiaľ naše kiná sa rozhodli uviesť film s českými titulkami. A kvôli stupidným prekladom mien nebudete vôbec vedieť kto je kto. Ja som sa napríklad vôbec nevyznal v menách jednotlivých účastníkov. A každé hrozné meno ako Primule, Routa a podobne kino patrične vypískalo. Ale aspoň jedna vtipná záležitosť: Po vete: Hurikán vám přinese jídlo sa ma sestra pýta: "Aký hurikán? Veď tam nebol žiadny hurikán. Iba banksé nešťastie a prečo by im mal priniesť jedlo? To ako tam nafúka dačo? ČI pomrú zviertá tak ich aspoň môžu pojesť?" A po premietaní som zistil, že nebola jediná čo mala také myšlienkové pochody.

G.C.B. (2012) (seriál)

Asi jediný seriál kde su kladné postavy otrasné a drukujem všetkým záporným UPDATE: Diel od dielu vtipnejšie. Žiadne DH sa síce nekonajú, ale nevadí. GCB majú svoj pohľad na svet a na satiru. Tentoraz si berie na paškál pokrytecké kresťanské malomeštiačky. A ja ich žeriem. Hoci milujem Carleen (Kristin Chenoweth), najúžasnejšia je Cricket (Miriam Shor). A Amandu stále neznášam. UPDATE2: Fakt mi za vami bude smutno a preto davam trochu vyssie hodnotenie, lebo verim, ze by ste boli aj nadalej ohromne vtipne.

Dirty Girl (2010)

Tou dirty girl v tejto príjemnej retro roadmovie nebola len Juno Temple, ale aj Jeremy Dozier, dvaja hrdinovia idúc v ústrety svojich túžob. Skvelý film perfektne vyvažujúci drámu a komédiu. A ten božský soundtrack :)

Assassin's Creed: Embers (2011)

Zbohom Ezio, vďaka za jedny z najkrajších a najedukatívnejších zážitkov. Requiescat in pace.

Nešika (2011) (seriál)

Výborná záležitosť, vkusne romantická, príjemne trhlá a sakra vtipná. Tá malá rozcítená teenagerka čo vo mne žije by dala aj päť*

Terra Nova (2011) (seriál)

Čakáte výpravné dobrodrúžstvo do sveta dinosaurov? Boj o prežitie? Spoznávanie novej fauny a flóry? Ak Vám stačí, že je im venovaných možno 10% tak to aj dostanete. V centre diania je totiž ultrablbá rodinka Šanónových, ktorá príde do úžasného sveta, ale trápi ju len to či má gitaru, domáce zvieratko alebo inú prkotinu. Na to, že má iba 13 epizód je podstatná väčšina len výplňová. Ak si chcete ušetriť čas stačí vidieť Dve úvodné, jednu prostrednú a dve posledné. Ostatok je strašná zívačka. Pokiaľ v ďalšej sérii nevymrú Šanónovci (adept na najotrasnejšiu televíznu rodinku) krutou mučivou smrťou, nemá moju pozornosť. A nezachráni to ani sakra cool Stephen Lang.

Nová holka (2011) (seriál)

Ani zdaleka nie take zle, ako mnoho hodnotení naznačuje. Hoci som čakal 5* záležitosť, stále som veľmi spokojný. Zoey je úplne dokonalá.

2 $ocky (2011) (seriál)

Najlepsi klasicky sitcom aky sa momentalne vysiela. Kat Dennings je nova kralovna sitcomov! A Jennifer Coolidge je už len veľmi chutná čerešnička na výbornom cupcakeu :)

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Skvele serialove prekvapenie. Len tak dalej. Ginnifer a Lana su fantasticke

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Zatial za tri aj ked ma v posledne dobe nakrocene na viac. Uvidime v druhej polovici.