Před soumrakem (2004)

Hoci bez čara mladíckej naivnosti, opäť nádherný životný príbeh s totálne odzbrojujúcim koncom. Jesse a Celine kraľujú všetkým romantickým párom.

Před úsvitem (1995)

Ak niekedy uvidíte dvojicu v parku venovať sa obscénnostiam, nebuďte hneď pohoršení. Pomyslite na to, že za sebou môžu mať takéto nádherne chvíle. Pre mňa osobne ten najkrajší film o láske EVER.

Tara a její svět (2009) (seriál)

Pozor môže obsahovať spoilery: 1.séria nám predstavila Taru trpiacu DID, a jej tri - neskôr štyri osobnosti žijúce v nej. Alice (panička zo 60tych rokov), Tee (divoká teenagerka) Buck (buran a vojnový veterán) a Gimi (zvieracia premena). Každý z nich si vypožičiava jej telo, aby si mohli robiť čo chcú a zároveň svojim spôsobom ochraňovať Taru pred situáciami, s ktorými si nevie poradiť. Podstatou seriálu, ale nie su Tara a jej premeny, ale Tara a jej rodina. To ako sa jej deti a manžel snažia žiť po jej boku normálny život a hoci to nie je jednoduché, hlavne ak ste dospievajuci chlapec, objavujúci svoju orientáciu a vaša matka, keď ju potrebujete nie je sama sebou. A manžel Max, sa zo všetkých síl snaží byť oporou celej rodine. Ale rovnako nájsť pomoc svojej manželke prípadne rozmotať klbko záhad spojených s príčinou Tarinho stavu. 2. séria nám ukáže ešte disfunkčnejšiu rodinu ako predtým. Vzťahy sa vyostrujú nie len medzi Tarou a jej deťmi, ale aj medzi ňou a jej manželom či sestrou. Tara sa rozhodne nájsť si pomoc, ktorou je psychoterapeutka Shoshana. Tá je v skutočnosti len ďalšou z Tariných premien, ktorá počas tornáda usporiada skupinovú terapiu, pri ktorej vypláve na povrch nejedno tajomstvo. Keď už sa dostáva bližšie k rozuzleniu príčiny svojho stavu, dostáva sa na povrch ďalšia osobnosť - Chicken (malá, asi trojročná Tara). 3. séria aj keď nemala byť záverečná, dostali sme uspokojivé odpovede. Najprv Tara rozpúšťa spojené štáty a ustanovuje monarchiu a stáva jej premeny sa jej konečne podriaďujú avšak taká idilka netrvá dlho. Zistili sme príčinu Tarinho stavu, ale za cenu, toho, že nová Tarina osobnosť Bryce (jej trinásť ročný problémový nevlastný brat) terorizuje nielen celú rodinu a okolie a tá sa následkom toho takmer rozpadne. Ale taktiež vyvražďuje jej alternatívne osobnosti a v ohrození sú aj živý ľudia. Vo vyhrotenom finále potom vidíme, ako sa Gregsonovci konečne zmieria s osudom a tým sa celá téma seriálu uzatvára. Presne ako sa spieva v titulnej piesni: I know we'll be just fine, when we learn to love the ride.

Voda pro slony (2011)

Mierne sklamanie, ale určite stojí za pozornosť.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

V podstate hrozný seriál, natiahnutý viac ako Days of Our Lives, ALE baví ma to sledovať, zvraty sú zaujímavé baby a chlapci pohľadní a nuda veľmi nehrozí. Či sledovať aj druhú sériu neviem, ale ak sa budú aspoň v tom hlavnom pridržiavať knižiek tak nás čaká riadna divočina. -A-

Wanted (2008)

Zábavné to bolo riadne, to nepopieram, ale toľko nezmyslov snáď ani v najbéčkovejšom filme nie je.

Nikita (2010) (seriál)

Aktualne asi TOP v spionaznych serialoch, vela akcie, sympaticke postavy, slusne zvraty a nastastie bez trapnych vedlajsich postav. Medzi najzaujimavejsie postavy rozhodne patria Michael a Amanda.

Občanský průkaz (2010)

A stále o tom istom... tipujem, že do roka tu bude ďalší podobný český film... ak nie skôr.

Jsem číslo čtyři (2011)

Taký Twilight pre chalanov, ale na svoje si prídu aj baby. Svižné tempo a sympatické postavy v teen-akčnom-scifi sú presné také ako očakávate: Hollywoodsky pritiahnuté, hrdinsky patetické a platonicky romantické. Napriek tomu príjemný a celkom zábavný oddychový film.