Snivokraj (2022)

Je to fajn rodinná podívaná, kde především za mě více fungovala druhá polovina než ta první. Momoa si roli očividně užil a mladičká Marlow Barkley odvedla slušný výkon. Má to klasický rodinný příběh, který jsme už viděli 10000x, ale v tomto případě to ušlo. Není to žádná hitparáda a příští týden si na to asi už nevzpomenu. Nechápu moc proč tohle natočil Francis Lawrence, má podle mě na víc (už aby byl Constantine 2!). Každopádně na poklidný večer je to vážně fajn. 5/10

1899 - Klíč (2022) (epizoda)

Mindfuck na závěr první série? No prosím! Ne všem tohle sedne, ale já to žeru i s navijákem a ačkoliv to nemá postavy na kterých by vám záleželo, tak ten příběh a dění na obrazovce si neskutečně užívám. Druhou sérii prosím a to hned! Jsem extrémně zvědavý co všechno mají tvůrci v plánu a jak moc to bude na konci zase vše dávat smysl podobně jako u jejich předchozího díla Dark. Jo tohle je něco pro mě. :-)

1899 - Loď (2022) (epizoda)

Tvůrci seriálu Dark se nezapřou. První epizoda má pomalejší tempo, jednotlivé postavy mají svá tajemství a děj je sakra zajímavý. Posledních 10 minut jsem byl napjatý co se bude dít a po skončení epizody mi zůstal na tváři úsměv. Vypadá to totiž na další fantastickou podívanou od tvůrců Dark, který považuji za geniální seriál a tahle epizoda možná působí, že si bere ze svého předchůdce hodně, ale tohle je zkrátka styl tohoto tvůrčího týmu. A já to miluju! Závěrečný výběr songu na jedničku - song.

Deadstream (2022)

Tohle mi udělalo radost. Manželé Winterovi natočili hororovou komedii, která je silně inspirovaná Evil Dead od Sama Raimiho a dva roky starého Hostu. Film je energický, ani na minutu to nezačne nudit a děj okolo strašidelného domu je dobře vymyšlený. Má to super atmosféru, kdy se musím přiznat, že jsem byl v několika momentech ve velkým napětí a fakt jsem se bál. Tohle se mi letos stalo možná u jednoho nebo u dvou hororů. Dobrá práce. Má to sice levný makeup a pro některý bude rušivý, že je to komedie a hlavní postava je uječený Youtuber, ale fakt, že tento film má hororový srdíčko a zřejmá inspirace Evil Dead, který naprosto zbožňuji mi díky tomu dala super hororovou noc. Velký palec nahoru a jsem hodně zvědavý co manželé Winterovi do budoucna natočí. 8/10

Živí mrtví - Rodina (2022) (epizoda)

Skvělá epizoda. Ani nemůžu uvěřit, že je to předposlední díl. Dle ukázky bude finále dobrej napínák, tak snad to bude stát za to. P.S. Při poslední scéně jsem měl slzy, "Dad?".

Živí mrtví - Víra (2022) (epizoda)

Na konci jsem po delší době u tohoto seriálu měl nervy, jak to dopadne. Pěkně se nám to teď rozjelo, tak jsem zvědavý na zbylé dva díly. Snad to neposerou.

Barbar (2022)

Jeden z těch filmů o kterém si předem nic nevyhledávejte a jděte do toho naslepo. Barbarian má skvělou atmosféru, dobře napsané postavy, režisér Cregger má film natočený špičkově (Vedle Nope za mě nejlíp natočený horor roku) a děj je nepředvídatelný. Největší problém budou mít diváci s pointou u které bude nejlepší nepřemýšlet. Plus samotné finále mě lehce zklamalo, mohlo to být daleko intenzivnější. Pro mě sice horor roku ne, ale v mojí topce film nebude chybět. Doporučuji. Více ZDE. 8/10

Hellraiser (2022)

Skvělá režie Davida Brucknera, který potvrdil, že patří mezi nejlepší hororový režiséry současnosti. Vizuálně je film působivý, design Cenobitů perfektní a atmosféra je více než dobrá. První polovina má pomalejší tempo, ale v té druhé dojde na atmosférickou, děsivější a lehce akčnější podívanou, kterou si i divák, který je neznalý předlohou dokáže narámně užít. Má to ale slabší postavy a zbytečně moc Cenobitů (stačily by 3-4). Ve výsledku se, ale jedná o bezesporu o jednoho z nejlepších hororů roku. Určitě lepší než sledovat lekačky (divám se na tebe Smile). Více ZDE. 8/10

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

Rod Draka byl jedním z nejočekávanějších seriálů roku. A čekání se vyplatilo. Návrat do Západozemí se povedl na výbornou a divák, který byl zklamaný po závěrečné 8. sérii Hry o trůny bude u Rodu Draka s nadšením sledovat tuto show. Největší kritika padá na nudný děj, skoky v čase a na tmu v některých scénách. Osobně můžu říct, že mě tyto komentáře dokáží rozesmát, protože takhle skvěle napsané dialogy, výborně napsané postavy nemá ani náhodou takový Prsteny moci, které lidé s Rod Draka srovnávají. Ano skoky v čase možná jsou trochu na škodu, postavy jsou dalším a dalším dílem starší a tak se přeobsazují herci. Na tyhle věci si, ale divák bude muset zvyknout, protože 1. série slouží jako výstavba pro budoucí dění. Co se týče tmy v některých scénách můžu za sebe říct, že je to možná zbytečně tmavý, ale já, který seriál sledoval v noci jsem s tím neměl proto žádný problém, ale ve dne to bude horší koukání o tom žádná. Největší chválu si zaslouží herci. Každý podává přesvědčivé výkony. Matt Smith v roli Daemona Targaryena si dokáže seriál ukrást pro sebe aniž by promluvil. Mladá Milly Alcock jako Rhaenyra, dcera krále Viseryse odvedla skvělou práci. Můj největší respekt si, ale zaslouží Paddy Considine v roli Viseryse. V jedné epizodě předvede takový herecký výkon, že o budoucím vítězy Emmy je již rozhodnuto. Stanice HBO potvrdila, že jde o jednoznačného krále, co se týče televizní produkce. Kinematografie Rodu Draka je fantastická a vedle tohohle vypadá Hra o trůny jako levnější podívaná. Efekty jsou na vysoké úrovni a scény na dracích jsou každým dalším dílem lepší a lepší. Jedna sekvence s draky bere dech. No a nesměl bych zapomenout na skladatele Ramina Djawadiho, který po 8. sériích Hry o trůny předvedl, že ještě má co nabídnout. Djawadi je pro Hru o trůny stejně důležitý jako John Williams pro Star Wars. Rod Draka je pro mě osobně jeden z adeptů na seriál roku. 9/10

Rod Draka - Černá královna (2022) (epizoda)

The war has begun. HBO si bohužel neuhlídal únik na internet. Závěrečný díl první série je od pátku venku (nebo já jsem to viděl v ten den) a to čekání na HBO MAX jsem nevydržel a musel jsem se podívat. Je to úžasná tečka za touto skoro až dokonalou sérií ve které se připravovala půda pro budoucí válku. Postavy jsou skvěle vykresleny, karty rozdaný a krev může začít téct. Po kinematografické stránce je Rod Draka fantastické dílo, které potvrdilo dominanci HBO na seriálovém poli a posledních 10 minut této epizody je na seriálovou tvorbu něco fenomenálního a strašně závidím těm, kteří mají možnost tento seriál sledovat v kině na velkém plátně. Čekání na 2 sérii bude dlouhý. Adept na seriál roku. Minimálně v TOP 3 to bude u mě.