CinemaRanger

CinemaRanger

okres České Budějovice
"profesionální" filmový kritik

6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Rivalové (2013)

  Howard opět nezklamal a znovu nám předvedl, jak se dělají kvalitní filmy. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Vše je naprosto bez výhrad, takže jo: háži mezi oblíbené filmy a dávám plný počet. 200%

 • poster

  Leon (1994)

  Jednoznačně plný počet! Viděl jsem i režisérský sestřich, který je ještě lepší...

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

  Film, který jsem viděl poprvé již ve školce a mám k němu jakýsi vztah. Pro mě srdcový film, ze kterého budu vždy unesen. Zemeckis udělal na tu dobu nadčasové dílo, které neodmyslitelně patří k popkulturním klenotům '80 let. Druhý díl mám také moc rád, ale trojka je slabší.

 • poster

  Truman Show (1998)

  Geniální film. Vrchol Jimovy herecké kariéry.

 • poster

  Králíček Jojo (2019)

  Čekal jsem hodně, ale takovou BOMBU jsem nečekal. Taika Waititi opět vytvořil komediální GRANÁT, kterému nechybí ani dramatická velice emočně zakončená linka a nějaká ta válečná BITVA. Taika jako HITLER byl parádní, ostatně jako ostatní herecké výkony, ŽIDOVKA s tváří Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson nebo sám hlavní hrdina Jojo. Doporučuji všem, starším i mladším.

 • poster

  Krotitelé duchů (1984)

 • poster

  Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

 • poster

  Le Mans '66 (2019)

  Jsem plný emocí. Pro mě velice očekávaný snímek. James Mangold se opět chopil skvělého tématu a udělal z něj boží dílo, podobně jako Ron Howard Rivaly. Ústřední duo je parádní; záporák správně slizký; kamera úžasná, jak jde o jakýkoli záběr; soundtrack vybraný skvěle a krásně se povedlo zapadnutí do té doby, takže jsem se cítil, jako bych byl přímo na závodišti. Těch 152 minut jsem si vychutnával každý záběr. Na konci nejeden človíček uroní slzu. Za mě rozhodně nejlepší film roku a doufám, že si odnese pár těch zlatejch Oscárků. Chci víc takových filmů!

 • poster

  Na hraně zítřka (2014)

  Zábavná podívaná s časovou smyčkou a Tomem Cruisem v hlavní roli. Jeden z nejlepších filmů roku 2014, možná i nejlepší.

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

  4 naprosto úžasní herci (H. Jackman, S. Johansson, C. Bale, M Caine), z toho 3 mí oblíbení (H. Jackman, S. Johansson, C. Bale) a režie od Christophera Nolana. No, tak to jsem si nemohl nechat ujít. Po dlouhém odkládání jsem se k tomu konečně dostal a jsem překvapen. Čekal jsem hodně, ale dostal jsem víc. Naprosto parádní herecký výkony, režie a zajímavý děj. Já ten film mám prostě rád.