Válečnice (2022)

Hereckým výkonom sa tu nedá nič ubrať, Viola Davis je fenomenálna, no nič menej by som od nej ani neočakával. Problém je, že je trochu málo využívaná. Očakával som, že bude hlavnou postavou, ako je to zobrazené v každom traileri a filmovom plagáte, no nakoniec je odsunutá do vedľajšej úlohy. Moje najväčšie obavy sa týkajú réžie a kinematografie. Kamera vyzerala veľmi amatérsky a napriek tomu sú akčné sekvencie dobré zvládnuté. Čo sa týka réžie je premierná, tak ako film. 6/10

Poslední království: Sedm králů musí zemřít (2023)

Je tu veľa deja natlačených do hracieho času, ale režisér Edward Bazalgette zvláda rozprávanie príbehu efektívne, pomáha mu zobrazenie názvov miest na začiatku každej scény, ktoré vysvetľujú, na ktorom hrade sa práve nachádzame. Záverečná bitka je veľmi pútavá a napínavá. Napriek zvládnutej réžii je príbeh až moc jednoduchý a priamočiary. 6,5/10

Pok-sun nesmí přežít (2023)

Aj keď film nemusí pre fanúšikov tohto žánru nevyhnutne ponúkať nič nové, je to stále nesmierne zábavným akčným trillerom, ktorý viac než kompenzuje svoje formulové chyby množstvom vynikajúcich scénok, pútavou domácou drámou a nekonvenčným vtipom. Škoda, že je zápletka až moc pritiahnutá za vlasy. 6/10

Mayday (2023)

Tento akčnák je skonštruovaný úplne zo známych častí, bez jediného prelomového alebo originálneho prvku. Ale film je schopný lietať nad svojou generickou pôdou tým, že čo najlepšie využíva svojich hercov a premisu. Režisér Richet pri tomto filme používa takmer výlučne ručnú kameru a mám z toho zmiešané pocity. Pomáha to pri chaotických sekvenciách zvýšiť nepokoj, ale tiež to bráni filmu, keď by sme mali vidieť výsledok bojových sekvencií a niekedy je to na škodu. 6/10

Hoši z Brazílie (1978)

Film je pútavý, aj keď je dosť hlúpy vo svojej zápletke. Je to dobrý thriller, ktorý umožňuje dvom skvelým hercom, podávať skvelý výkon. 7/10

Bullet Train (2022)

Ide o veľmi zábavnú akčnú komédiu, z ktorej srší štýl. Je to mimoriadne zábavné ale aj absurdné, netreba film brať príliš vážne. Je plný vtipných a nezabudnuteľných momentov. Akcia je úžasná, dobre natočená, čo nie je prekvapením, keď to režíroval chlapík, ktorý natočil filmy ako sú ,,John Wick", ,,Atomic Blonde" a ,,Deadpoola 2". 7,5/10

Když promluvila (2022)

Celkovo je „Keď prehovorila“ pravdivým a surovým popisom zneužívania žien. Nie je to očarujúce ani nič podobné - tento film vyzerá ako dokument a je znepokojujúci a dobre zahraný. 6,5/10

Šílená noc (2022)

Je to skvelá zmes filmov ,,Sám doma" a ,,Smrtonosnej pasci" a akéhokoľvek akčného vianočného filmu. Santa ako John McClane ma veľmi bavil. Tommy Wirkola režíroval čistý výbuch zábavy! 7/10

Všechno, všude, najednou (2022)

,,Všetko, všade, naraz" je komplexný film, ktorý zahŕňa množstvo tém, no ku každému z nich sa pristupuje starostlivo napísaným scenárom, úžasnými hereckými výkonmi a zdravou dávkou bizarného humoru. Najmä Michelle Yeoh podáva skvelý výkon. Príbeh nám prináša svieži, vítaný nádych myšlienke multivesmíru. 8/10

Avatar: The Way of Water (2022)

James Cameron vyplával na povrch s námorným eposom, ktorý dokáže urobiť len on: výstredný, oduševnený, radostný, temný a veľmi, veľmi modrý. Zjavné témy rodinnej lásky a straty, jeho vášnivé obvinenia z vojenského kolonializmu a ničenia klímy sú ako ruka, ktorá vás chytí za golier a kričí na vás, aby ste sa zmenili. Bohužiaľ je príbeh predvídateľný a obsahuje veľa klišé. 7/10