Tulák z širých plání (1973)

Druhým Eastwoodovým režisérskym počinom je silný film, ktorý brilantne spája prvky westernu s prvkami napätia a thrilleru. Vďaka svojej solídnej kariére vo westerne pozná Eastwood charakteristiky žánru a posúva ich vpred, aby vytvoril niečo viac, film presahujúci jeho žáner. Skvelou kamerou prechádza od snových sekvencií z nočnej mory k denným sekvenciám v Leoneho Spaghetti Western štýle. 7,5/10

Není král jako král (2000)

Jedná sa o rodinnú zábavu, ktorá by mala poštekliť rodičov a rovnako tak aj deti. Tento animák je veľmi odlišný od akéhokoľvek iného animáku od Disneyho. Film je naozaj non-stop veselá komédia s jedinečným humorom. Aj štýl, vizuálny aj príbehový, sa líši od akéhokoľvek iného predchádzajúceho filmu od Disneyho, čo je v tomto prípade pozitívna vec. 8/10

Trol (2022)

Režisér Roar Uthaug sa nebál ukázať svoje postavy ako serióznych ľudí so skutočnými emóciami a sentimentom. Čo oceňujem je, že nezľahčoval film hlúpymi vtipmi, čo v dnešnej dobe vidíme vo filmoch od Marvelu. ,,Troll" sa tiež nespolieha na toxickú vojenskú prevahu ako zbraň na zničenie monštra, ale spolieha sa na fantastické nápady, ktoré sú pre film tohto žánru zriedkavé. A áno, niektoré scény boli hlúpe a obsahujú veľa klišé, ale nebolo to tak rušivé. Je to príjemná zábavná jednohubka. 6,5/10

Lolita (1962)

Tento film, inšpirovaný rovnomenným románom (Vladimira Nabokova), obdivuhodne opisuje  vzťah medzi spisovateľom v strednom veku a jeho nymfou Dolores Haze, alias Lolitou. Je to skvostná meditácia pre dospelých o mladosti, posadnutosti a sexe. Významnou súčasťou geniality Stanleyho Kubricka bola jeho schopnosť previesť literárny štýl do vizuálneho. 8/10

Zabiják proti své vůli (2019)

Tento film je akčná komédia, ktorá je krvavá, hlučná, surová a zdanlivo v réžii hyperaktívneho dieťaťa. Vďaka tomu je ťažké vychutnať si častú akciu. Dej a postavy sú tenké ako papier, zatiaľ čo zvyšok je hyper štylizovaný a úplne prehnaný. 5,5/10

Bestie (2022)

Film záujme technickým spracovaním a kamerovými cvičeniami, ale nie príbehom, ktorý je predvídateľný a hlúpy. Čo mi  najviac liezlo na nervy boli deti, ktoré napätých momentoch hovorili hlúpe veci, čím ničili uvedené napätie. 5/10

Vévoda z Wellingtonu (2020)

Tento film mi vyčaril úsmev na tvári. Bolo pekné sledovať niečo také povznášajúce a zábavné. Chcem vyzdvihnúť odľahčený scenár, ktorý tiež prináša srdcervúce posolstvo. Film má len 90 minút a má skvelé tempo, udržuje veci v pohybe a neutápa sa v zbytočných detailoch. Vo filme nie je nič mimoriadne okázalé, ale všetko je veľmi efektívne. 7/10

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Tento vianočný špeciál je otrepaný, gýčovy, infantilný a je tu veľmi málo čo oceniť. Jedine pozitívum sú piesne, ktoré boli fajn. Od Jamesa Gunna som očakal viac. 5/10

Solo: Star Wars Story (2018)

,,Solo: A Star Wars Story" je mimoriadne svižné príjemné dobrodružstvo. Zostáva verný postavám a zároveň predstavuje nové, ktoré skutočne obohacujú príbeh Hana Sola. Nie je tu žiadna zmienka o sile ani veľká vrcholná bitka či svetelné meče a napriek tomu je to veľmi zábavné. 7,5/10

Složka 64 (2018)

Akonáhle sa film začal, jednoducho ma chytil a nepustil. Ak ste nevideli predchádzajúce diely, dôrazne vám to odporúčam. Vysvetľuje to spojenie medzi dvoma protagonistami. Oddelenie Q opäť prináša emotívne a silne napísané policajné dobrodružstvo. V súčasnosti je ťažké predstaviť si film z tejto série bez neustáleho prepínania medzi minulosťou a prítomnosťou. Je to zaujímavý spôsob, ako odhaliť časovú os a motívy jednotlivých postáv. Funguje to naozaj dobre. Na rozdiel od predchádzajúcich filmov je tu záver akčnejší, kde postavy konajú nelogické kroky. Škoda, mohlo to byť skvelé, takto to je len veľmi dobré. 7/10