Tristan a Isolda (2006)

Film je jedným slovom nudný. Neviem čo viac k tomu dodať. Sympatický hlavný hrdina a pekné exteriéry ešte žiadny film z biedy nevytrhli a tu máme navyše aj milostnú zápletku v čele s pubertálnou Izoldou, ktorá nevie čo vlastne chce a celé to pôsobí ako telenovela zasadená do stredoveku. Bitky nezaujímavé a herecké výkony priemerné. Navyše celý film dosť preplácaný. Ako vidím niekomu stačí aj to. Film stačí vidieť raz a ten kto ho neuvidí tak o nič nepríde. Podobné filmy by sa mali točiť v duchu pôvodnej verzii Rómeo a Júlia od Franca Zefirelliho. Za mňa 45%

Žhavé výstřely 2 (1993)

Nemôžem si pomôcť, ale aj keď je to strašná hovadina musím dať 4 hviezdy, lebo podobne našliapnutých paródií vo filmovom svete moc nenájdete. Je to humornými hláškami doslova prešpikované a americký prezident ten skrátka nemá chybu. Paródie na filmy ako Rambo, Star Wars, Terminátor 2 či James Bond sa vydarili na jednotku a kto má rád sarkastický humor musí byť spokojný rovnako ako ja. Tento film si môžem pozrieť hocikedy bez ohľadu na to v akom rozpoložení sa zrovna nachádzam.

Forrest Gump (1994)

Velmi pekne napísaný film, ktorému prakticky niet čo vytknúť. Je to taká americká rozprávka pre dospelých, ktorí ešte radi snívajú a radi sa nechajú unášať nádejou na pekný život. Prečo teda nedám plný počet? Možno preto, že realita je v tomto filme až príliš skreslená, film až príliš hrá na city diváka a záver mi príde už trochu príliš zdĺhavý aj keď stále zaujímavý. Páčia sa mi prestrihy na reálne a častokrát smutné udalosti svetových dejin a aj postava zabrzdeného, ale inak milého a láskavého Forresta Gumpa, ktorý sa tak vymyká bežným luďom až je to na zamyslenie prečo nám hendikepovaný ludia musia ukazovať príklad ako sa k sebe máme navzájom správať. Posolstvo filmu je rozhodne silnejšie ako film samotný a znovu som si uvedomil ako veľmi túžim navštíviť Ameriku.

Halloween (2018)

Nový Halloween ma v kine celkom príjemne prekvapil. Odhliadnuc od toho, že celková atmosféra filmu mohla byť o čosi temnejšia, niektoré vraždy viditelnejšie a niektoré herečky menej vrieskajúce, tento thriller som si užil vďaka všade prítomnému napätiu, sympatickej hlavnej hrdinke a v neposlednom rade skvelým hláškam, ktoré trochu odľahčili napínavý dej. Michael Myers bol znovu nezničiteľný ako Terminátor, ale podobné nelogickosti k týmto filmom proste patria. Film má spád od začiatku až do konca a nenudí ani na chvíľu takže sa tvorcom podarilo natočiť dôstojné pokračovanie hororovej klasiky. 80%

Tvoja tvár znie povedome (2016) (pořad) odpad!

Absolútna a totálna sračka. Tí idioti (inak ich nazvať neviem) strápňujú samých seba až sa hory zelenajú a do toho ešte majú tú drzosť urážať umelcov, ktorí (na rozdiel od nich) niečo dokázali. Nechutná a nepozerateľná relácia, ktorá v plnej nahote ukazuje úroveň slovenského showbiznisu. Fialová, Bičan, Dangl, Kuly...ani nemusím pokračovať, všetko jeden velký grc!

Výlet do Říma (2002)

Teenagerská komédia, ktorá nemá dej nie je dobrá teenage komédia. Rím je krásne mesto, ale film bez invencie to nezachráni ani náhodou. Podpriemer jak vyšitý. 35%

Nahota na prodej (1993) odpad!

Absolútne otrasný a pre mňa nepozerateľný film. Príšerný strih, kamera, herci, scénar skrátka všetko, na čo si spomeniete a čo k filmu neodmyslitelne patrí. Jiřího Krampola nemusím všeobecne, Vaculíka mám ako herca rád, ale sem sa vôbec nehodí a pôsobí rovnako zle ako celý film. Dej totálne nelogický a absurdný. Ten film je buď nechutný alebo nudný a väčšinu času oboje naraz. Skutočne neviem, za čo dať tú jednu hviezdu. Úplné dno českej kinematografie.

Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Tak po prečítaní niektorých tunajších komentárov môžem povedať, že som spokojný po zhliadnutí tejto hororovej komédie v kine. Bolo to lepšie než som očakával hlavne z dvoch dôvodov. Samotný Hellfest bol ešte pôsobivejší ako som si ho predstavoval (niečo také potrebujem zažiť na vlastnej koži) a humorná stránka filmu predčila moje očakávania. Film síce nie je tak strašidelný ako mohol byť, ale aspoň si divák viac užije celkovú atmosféru Hellfestu. Tých hlodov je tam neúrekom a aj postavy tínedžerov mi prišli celkom sympatické a správali sa pomerne rozumne vzhľadom k tomu, čo všetko museli zažiť. Tipoval som, že prežije len tá najväčšia kočka a takmer sa mi to potvrdilo. Hororová stránka filmu je priemerná, ale dejovo je to pútavý nenáročný film, ktorý si rád pozriem aj opakovane. Rozhodne zaujímavý nápad, ktorý hlavne po vizuálnej stránke dopadol veľmi dobre. 80%

Rychlejší než smrt (1995)

Najlepší western aký bol kedy natočený. Nádherná hudba a fantastická kamera plus strih (porovnateľná s filmom Posledný Mohykán) a hviezdne herecké obsadenie robia z tohto filmu niečo výnimočné. Sam Raimi je skvelý režisér a z Hollywoodskych hviezd typu Gene Hackman (poriadne drsný, chladnokrvný a nekompromisný zabiják), Sharon Stone (nesmierne charizmatická a zároveň ľudsky pôvabná), či Russel Crowe dostal to najlepšie čo v nich je. Leonarda di Capria mám rád prakticky vo všetkých filmoch kde som ho videl hrať a v tomto snímku je ešte len vychádzajúca hviezda. Musím sa priznať, že westerny moc nemusím, ale je to dané aj tým, že väčšina z nich je zastaralá a nudná. V tomto filme všetko do seba krásne zapadá a prakticky mu niet čo vytknúť. Možno len niektoré teatrálne pády po vystrelení z pištole. A tá atmosféra, ktorou na diváka film dýcha je proste úžasná. Záverečná spomienka Ellen pri ktorej sa odkryje celá pravda je hrozne dojemná. 90%

Spider-Man 3 (2007)

Tretie pokračovanie Spidermana vo mne vyvoláva rozpačité pocity. Na jednej strane oceňujem, že Spiderman už nemá jedného, ale rovno dvoch nepriateľov čo umožňuje rozvíjanie príbehu, na strane druhej je príbeh samotný už dosť stereotypný a na mnohých miestach je vidieť, že režisér varí z prevarenej vody. Humor, ktorý tak fungoval v prvých dvoch častiach už príliš nefunguje a hoci Peter Parker stále vyzerá ako ťulpas, konečne sa tak (aspoň na chvíľu) prestal správať. Jeho temnejšie "ja" mi je omnoho sympatickejšie. Taktiež musím vyzdvihnúť vizuálne efekty, ktoré sú ešte lepšie než v minulosti. Ak by si film udržal úroveň, ktorú mal posledných povedzme 45 minút, dal by som plný počet. Finále sa totiž do tretice vydarilo nad očakávanie. Avšak vďaka niektorým vyložene sprostým scénkam (trojuholník Peter - Harry - Mary Jane už vážne pripomína nepodarenú telenovelu) nemôžem dať viac než tri hviezdy. Škoda, tretí Spiderman mal rozhodne na to, aby sa stal najlepším. Rozhovor Petra s vrahom jeho strýka a smrť Harryho považujem za skutočne silné momenty. 65%.