Spider-Man 2 (2004)

Druhé pokračovanie Spidermana prakticky v ničom nezaostáva za jednotkou a divák sa znova môže kochať pohľadmi na New York očami Spidermana. Znovu sa vydarili vizuálne efekty a taktiež príbeh sa podarilo rozvinúť. Peter Parker je ešte väčší looser ako v jednotke a ten Spiderman mu už prestáva fungovať. Čas na zamyslenie či to, čo robí má skutočne zmysel. Ľudia radi vidia hrdinov, ale ešte radšej vidia hrdinov padať. Molina výborne zvládol úlohu padoucha a nápad s chápadlami bol tiež dobrý. Akurát vzťah Parker - Watsonová už začína pripomínať telenovelu, ale režisér to ešte ako tak ustál. Každopádne vtipný akčný film, v ktorom sa všetci konečne dozvedia to, čo už predtým tušili. 85%

Smrtonosná past 3 (1995)

Druhá najlepšia Smrtonosná pasca (po neprekonateľnej jednotke) so strhujúcim tempom, famóznym Johnom McClainom, skvelým Jeremym Ironsom a prekvapujúco dobrým černochom, ktorý si to s McClainom skvele rozdáva (hláškami samozrejme :) Tretie pokračovanie len potvrdzuje, že ide o najlepšiu akčnú sériu všetkých čias a prospel jej aj fakt, že sa tu odohráva niekoľko dejových sekvencií súčasne, čiže divák sa ani na sekundu nenudí a naopak môže mať problém to všetko naraz vstrebať. Ja si túto akčnú jazdu vždy užívam aj s patričným nadhľadom, pretože v realite by McClain zrejme neprežil. Film doprevádza perfektná hudba, výborné efekty i nezbytný humor. Akurát som nepochopil to ako rozlúskli hádanku s nádobami. Ale asi mám len děsnou kocovinu. 90%

Sestra (2018)

Na Mníške musím oceniť tri veci. V prvom rade je to úžasná a podmanivá hudba vytvárajúca vskutku sugestívnu atmosféru strachu. V druhom rade je to výborná práca s kamerou, čo je pri hororoch velmi podstatné. V treťom rade je to úžasné prostredie, v ktorom sa Mníška odohráva (krásny starobylý kláštor a hlavne priľahlý cintorín nemal chybu). Mne osobne to stačí aby som Mníšku označil za dobrý horor aj keď sa neviem zbaviť pocitu, že mohol byť lepší. Strašidelné scény boli niekedy až príliš predvídateľné a samotný záver bol dosť preplácaný. Občas film okorenil aj humor, ktorý pri tomto type filmov vždy privítam. Som rád, že som sa v kine nenudil ako minulý rok pri Kingovom To, na druhú stranu to nebol až taký strhujúci zážitok ako pri Annabelle. So samotným dejom som spokojný s prihliadnutím na fakt, že kláštor a tri hlavné postavy toho veľa vymyslieť nemohli. Za najlepšie scény považujem pád kňaza do hrobu a tieň mníšky na stenách.

Spider-Man (2002)

Ešte dodnes sa pamätám ako som bol pred 16-timi rokmi na tomto filme v kine a akým strhujúcim dojmom na mňa vtedy zapôsobil. Po niekoľkonásobnom zhliadnutí môžem konštatovať, že prakticky nemá slabé miesto. Fantastická hudba Danyho Elfmana, výborná kamera a pútavý príbeh robia z filmu skvelý snímok, ktorý má navyše aj poriadne fluidum. Hrajú tu dvaja moji obľúbení herci, ktorými sú Wiliem Dafoe a Kirsten Dunst. Obaja podali výborné herecké výkony a obaja majú charizmu, čo sa nedá povedať o Tobym Maguirem, ktorému toho Spidermana len ťažko uveríte. Je to aj jeden z dôvodov, pre ktorý nedávam plný počet. Tak zabrzdený chlapec by asi ťažko dokázal predvádzať kúsky, ktoré stvára Spiderman. Velmi sa mi páči aj postava šéfredaktora, ktorý svojim humorom film okorenil. Málokedy sa stane aby som fandil jak kladnému tak aj zápornému hrdinovi, ale tu som si ich vzájomné súboje plne užíval a "Zelený diabol" mi bol vyslovene sympatický. A rovnako sympatické mi bolo veľmi realistické spracovanie fantasy príbehu. Za mňa 85%.

Simpsonovi - Vočko pečuje o malou (2003) (epizoda)

Velmi podarený a roztomilý diel. Vočkove strašidelné príbehy a Homerove hlášky nemali chybu. Maggie je na zožranie, čo v závere pochopila aj talianska mafia. "Mami, tá kytka si prdla. Ale Bárte kytky přece nepr...fuj!"..."Já vím Marge, že si její matka, ale ona nerada vypadá jako cuchta!"

Jezero smrti (2008)

Velmi drsný psycho thriller a aj mimoriadne pútavý. Film prakticky nemá hluché miesto a stále sa tam niečo deje. Nebál by som sa ho dokonca označiť za horor, pretože to čo sa deje ústrednej dvojici sa ani inak nazvať nedá. Mimoriadne brutálne scény sú podávané tak verne, že to človeku so slabším žalúdkom určite neodporúčam. Film pôsobí realisticky tým ako je natočený, ale zároveň absurdne tým, čo sa v ňom odohráva. Nakoniec si boli parta chuligánov a snúbenecký pár kvit. Na jednej strane mŕtvy pes, baba a chlapec, ktorí si to azda najmenej zaslúžili a na strane druhej neprežil nikto. Najväčší hajzel prežil a to mi príde nefér voči divákovi. Ale často to tak býva...

Simpsonovi - Dojezdy pro hvězdy (1998) (epizoda)

Jedna z mojich najobľúbenejších epizód. Je to jazda od začiatku až do konca na čele so skvelým Homerom, ktorý je pre mňa komik číslo 1. "Múžete se šoupnout? Ale já jsem ženatý. Rozmačkáte mi manžela. ....Chtěl jsem se vyhřívat v odlesku vaší slávy....Ale kde se teď budu vyhřívat? Tady rozhodně ne."

Ivan a jeho zázračný poník (1975)

Krásna rozprávka a jedna z najlepších animovaných. Trochu mi to pripomína kreslenú Popolušku, ale zároveň to má vlastné a typické ruské fluidum. Rozprávke veľmi pomohol aj skvelý slovenský dabing. J. Króner si zaslúži absolutórium. Veľmi pekná hudba a taká zasnená atmosféra. Ako dieťa som to videl veľakrát a musím povedať, že aj po 40 rokoch to nestratilo nič zo svojho čara. Súčasní tvorcovia animovaných hovadín by si mali brať príklad.

Simpsonovi - Hurikán Ned (1996) (epizoda)

Jedna z absolútnych top epizód plná čierneho humoru a skvelých hlášok. "Tady je nějakej čerstvej ananás."Ale pani, já nejsem ovoce, já jsem dítě! To říkala ta tykev taky."....."Vy ohavný člověče plný nenávisti! No dobrá, dobrá. Možná že jsem ohavný a plný nenávisti, ale určitě nejsem....cos říkal to třetí?"..."Homre, ty seš ten nejhorší člověk jakého jsem kdy potkal. Vyšel jsem z toho ještě docela dobře."..."Je to hnusný, je to hnusný, je to hnusný. Áno pane Sharemane všechno je hnusný."