• Krátkometrážní

Spící město (2021)

Dávám jednu hvězdu za snahu natočit u nás trochu jiný typ filmu pro mládež. Možná, že to úplně nefungovalo, ale pokud by se u nás našel slušný scénárista toho žánru, jistě bych si dokázala v českých kinech, nebo na obrazovce představit podobný druh filmů, které mají napětí, tajemství, jistou mystiku, jsou temné a nabízí dětskému divákovi jiná dobrodružství, než to, které vidíme neustále v tuzemských pohádkách.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Film s otevřenou náručí, vlídnými postavami a jen mírnou dávkou kýče, který obstál i u mnoha inteligentních diváků. Myslím, že to byl šťastný pokus, který funguje hlavně díky pevnému námětu a skvělým hercům. Líbila se mi také hudba a celkově filmařské zpracování.

Po čem muži touží 2 (2022) odpad!

Rypadlo na prachy. Ani jednou jsem se nezasmála a styděla jsem se za všechny, co se před kamerou i za kamerou o něco snažili.

Bábovky (2020)

Pro mne zatím nejlepší film Rudolfa Havlíka, který drží všechny složky na úrovni, má slušný scénář a herci nedělají kraviny, kterým nevěříte. Naopak velmi koncentrované dílo s atraktivními herci a konečně i nějakou atmosférou a postavami, které se v ději smysluplně pohybují.

Prezidentka (2022)

Chtěla jsem dát tomu filmu šanci, ale v žádných složkách nefunguje. Jen díky Vetchému jsem to dokoukala do konce. Kamera zcela seriálová, fádní, hudba eklektická, neoriginální, scénář prázdný, režie Trapná. Je mi to líto, ale nechápu, proč se tyhle poloviční filmy vůbec točí a investují se do nich desítky milionů. Jednu hvězdu dávám za Veroniku Kubařovou, která je i v tomto zcela neuchopeném filmu jako vždy skvělá.

Betlémské světlo (2022)

Skvělá filmařina s místy děravým scénářem. Čekala jsem ještě více, než jen skvělou zábavu. Přesto velký nadstandard české filmové tvorby. Jediné, co mě ovšem skutečně nemile překvapilo byla velmi slabá hudba O. Soukupa, která byla úplně bez nápadu a bez života. Až se Svěrákům divím, že ji tam dali.

Greyhound (2020)

Film, který si udrží vaší pozornost. Má spád, jednoznačnou zápletku a skvělé herce.