• Pohádka

Zodiac (2007)

Tak nelze než smeknout klobouček. Skvěle propracovaný film. Výborné herecké obsazení, včetně "Zodiaca". Filmem se táhne bezmoc vs. až fanatické zaujetí pro věc. Odzbrojující je taky ta okrsková sága, kde to vyšetřovalo x různejch lidí, ale kooperace asi nebyla nejlepší. Pan Fincher je prvoligovej režisér a stále to potvrzuje.

Síť (1995)

Sandra je pro mě zárukou slabýho filmovýho zážitku, tak to prostě mám. Už když ji zahlídnu v titulcích, hodně si rozmýšlim, jestli nepřepnout ( do kina bych na ní nešel snad ani zadarmo ). Tenhle kousek mi to jen potvrdil...

Skleněné peklo (1974)

Viděl jsem to jako malej fracek a dost dlouho jsem z toho měl nepěkný noční můry! Respect

Unaveni sluncem (1994)

Kdo přistoupí ma pomalejší, možná až rozvláčné tempo, a příslovečný ruský patos či "duši" je odměněn nádherným zážitkem. Herecký koncert dua Michalkov - Menšikov! Za kulisami ruské venkovské idylky se vynořuje nepříjemné a nemilosrdné politické pozadí. Nejen na západ od našich hranic se můžeme lecčemu přiučit...

Je třeba zabít Sekala (1998)

Slušná práce, která mi ale přijde nedotažená. Dalo se z toho vyždímat víc atmosféry. Poláci výborný, takže to zvedají na 70%

Led Zeppelin: The Song Remains the Same (1976)

Geniálně interpretovaná Stairway To Heaven ( s Pagem a Plantem v životní formě ) opentlená několika dalšími perličkami. Místy ale trochu nudí, proto nedávám plnej kotel.

Návrat idiota (1999)

Film na který se dá dívat i po deseti letech s velkym zaujetim. Vynikající herecké výkony, řekl bych jedna z nejlepších hereckých sestav českých filmů. A nemůžu opomenout hudbu - ten motiv mám pak v hlavě vždycky aspon tyden :-)

Edith Piaf (2007)

One woman show - obsahem i herecky. Takových filmů moc není. Řikám si, čím to je, že tak málo filmů staví na hlavní hrdinCE? Většinou je tam žena jen jako pěkný přívěšek hlavního hrdiny, v případě mladších kategorií, anebo jako otravná bába či chápající matinka kolem hl. hrdiny u těch starších. Vždyt na filmy koukaj i ženský, píšou scénáře, točí... A při tom to jde ( napadá mě např. Tanec v temnotách )! Jestli má někdo nějakou pěknou teorii, tak sem s ní :-)