rikitiki

Johana Jahůdková

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95
    • 15.1.2019  16:41
    Rapl - Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Snad poprvé využívám, že na čsfd je možné v zájmu většího chaosu hodnotit jednotlivé epizody. Mě nevadí ani tak, že Kuneš je nejprovařenější klišé okopírované z filmů noir a s doplněnou várkou českého buranství. Drsný, jdoucí si vždy vlastní cestou, neohlížející se na pravidla, tvrďák, ale spravedlivý …. ach jo, to je teda ubohá invence scénáře. Ale dejme tomu, že použil obecně známou postavu drsného detektiva a zasadil ji do českého prostředí. Mě ani tak nevadí, že ten detektivní příběh byl naivní a průhledný. Ale co mě fakt naštvalo, že ve filmu z roku 2019 probudí v neděli ráno policejní šéf svoji sekretářku (v jejím vlastním bytě, ne ve své posteli!), aby jí nařídil, aby mu šla nakoupit? To jako vážně?!?

• 15.1.2019  16:23
    Sanju (2018)

Pro mě to byla výzva. Sanjay Dutt patří k mým velmi neoblíbeným hercům (zjevem, projevem, většinou svých filmů) a Ranbira Kapoora jsem si taky nikdy nezamilovala. Takže když váš neoblíbený herec hraje životní příběh dalšího neoblíbeného herce, musíte mít určitou náladu, abyste se na to podívali. Nakonec u mě převážila bizarnost celé situace. Natočit film o ještě žijícím herci, který se nikdy neproslavil velkým hrdinstvím nebo uměním, ale svými průšvihy a on si v tom dokonce i zahraje?!____ Tak jsem to zkusila a výsledek nebyl zdaleka tak ošklivý, jak jsem se bála. Příběh chlapíka, který neunesl tlak svého náročného a slavného otce, takže hledal klid v alkoholu a drogách (ve filmu zdůrazněno), v promiskuitě (potlačeno, dokonce to vypadá, že nakonec romanticky zakotvil v pevném svazku), aby když se vyhrabal z nejhoršího, spadl jako prominent v pohledu většiny lidí na úplné dno a skončil jako ten nejproklínanější vězeň (hodně zdůrazněno). Síla médií, která použijí jen otazník na konci titulku a mohou každou lež vydávat za pravdu – což veřejnost hltá. A síla přátelství, které přetrvalo dost zkoušek. _____ No, natočil to kamarád, takže Dutt vychází ze snímku jako muž s nějakými problémy, ale je ukázáno, že za ně vlastně nemohl. Nikomu vlastně nikdy neublížil, a naopak všichni ublížili jemu a on přesto zůstává neporazitelný, vždy se odrážející ode dna. Hezká pohádka na dobrou noc. Věřit se jí nedá, ale natočená je svižně a není úplně bez nápadu nebo invence. SHRNUTÍ: Sanjay Dutt se nikdy do mé topky nedostane, ale tenhle film se vidět dá.

• 3.1.2019  21:58

Režisér s úchylkou na letadla natočil obehraný motiv o dvou, co se sice znají, ale nevědí, že si anonymně dopisují. A zasadil ho do milostného trojúhelníku, z něhož jeden každý člen by zasloužil pár facek. Saif pubertálně vzteklý, Hrithik dětinsky blouznivý a Esha rozmazlená a protivná. To se teda sešla trojka! _____ Dialogy napsal šílenec. "Nepřišel jsem, abych tě nějak posuzoval. Jen jsem chtěl zjistit, jestli se o něj dokážeš po celý život postarat, a jestli jsi typ dívky, do které se každý zamiluje." Cože? Nepřišel ji posuzovat?! _____ Ve skutečnosti to spíš vypadá, že by kluci na to nejradši hupli spolu, než že by tam byl problém s láskou k jedné dívce. Tance jsou otravné. Snad jen setkání v obchoďáku mělo jisté emoce (díky, Saife), ale doufala jsem v říznější rozuzlení. SHRNUTÍ: Pouze když si chcete prohlédnout, jak vypadá Hrithikův dvouprstý palec, protože tady ho ukáže na kameru.

• 3.1.2019  16:44

Saif Ali Khan se zamiluje a to hned nadvakrát a v obou případech osudově. Je to zajímavé srovnání, jak Indové prožívali lásku někdy v šedesátých letech (kdy s dívkou nebylo ani možné veřejně promluvit, aby nebyla zostuzená) a v současnosti, kdy je předmanželský sex běžnou záležitostí a bere se to na lehkou váhu. Postava, kterou hrál Saif v současnosti, byla občas na ránu. Evidentně ta holka ( taky pěkný trdlo) čekala a čekala a on ne a ne se vymáčknout. Setkání s postarším milovníkem, který odvypráví příběh své lásky z časů mládí, mu pomohlo vyznat se sám v sobě. Svým způsobem je tak film poctou starým tradicím, morálce a zvykům, protože ty z tohoto srovnání vycházejí jako čistší a hlubší (jestli tomu budeme věřit nebo ne, už je jen na nás). SHRNUTÍ: I opětovaná láska může přinést trable.

• 3.1.2019  16:26
    Island City (2015)

Nástrahy elektronických médií, televize a propadnutí se do fiktivní reality namísto žití reálného života v pomalém a posmutnělém filmu, které se tváří značně artově. Zejména dlouhými záběry, aby si divák uvědomil, že tohle je fakticky umění. Bez této zátěže by byl snímek dívatelnější a vynikl by i nezřetelný černý humor, kterým disponuje. _____ Tři povídky – zdánlivě osamocené – se doplňují a ústí do přece jen už hodně fantazírujícího finále. Zaměstnanec statistického úřadu dostane příkazem se bavit. Rodina se zbaví despotického otce a užívá si záři televizní obrazovky. Dívka nahradí necitelného snoubence zamilovanými dopisy (mimochodem, všimli jste si, jak ten hňup, co ho měla za snoubence a nikdy si jí nevšímal, najednou velice znejistěl a vzalo ho, když mu dala kopačky? – typické). Trochu mi to připomnělo britský seriál Černé zrcadlo. SHRNUTÍ: Indové se začínají bát virtuální reality.

• 1.1.2019  19:42

Film s docela hravou a rozpustilou náladou, ale samozřejmě, na slzy, patos a odpouštění taky dojde. Mladý muž a dívka řeší bytovou krizi fingovaným sňatkem, který ale záhy ..... Kdo zná indické filmy se určitě dovtípí. Mladý muž je zřejmě zatížený na dominantní ženy, protože jeho první holka ho dokonce oslovuje: "Otroku" a druhá se taky ukáže jako ta, která bude nejspíš v domácnosti nosit kalhoty. Jsou tam i nějaké rozpory mezi křesťany a hinduisty, protože mladí jsou rozličného vyznání. Způsob, jakým křesťanská nevěsta skopla hinduistickou nádobku při přechodu prahu bytu, byl hodně neotřelý. SHRNUTÍ: Sehnat byt je těžký. V Praze i v Bombaji.

• 31.12.2018  22:33
    Gulaab Gang (2014)

Taková drsná emancipační pohádka. Dvě silné ženy se utkají a padají při tom hlavy. Muži jsou jen vykonavateli, rozhodují ony. Přičemž velice pragmatická politička s psychopatickými sklony muže ráda ponižuje. Zatímco šéfová růžových sárí je vůbec nepotřebuje a spíš ji překážejí. Nepříliš lichotivá vizitka pro pány, což? _____ Juhi snad nestárne a vzhledem k roli, jakou hraje, až trochu děsí, když použije ten svůj čtverácký pohled. Madhuri neztratila nic ze svých přesných tanečních pohybů. V boji vypadá jako indická obdoba Xeny v sárí. A když se napije studené vody, začnou se dít věci. Mezi ostatními mě zaujala ještě divoká mužatka, co se nebála. _____ V druhé polovině snímku už to bylo lehce na štíru s logikou. SHRNUTÍ: Strašák pro všechny "tradičně" smýšlející muže.

• 31.12.2018  19:11
    Yaadein... (2001)

Extrémně neohrabaná režie, splácaný scénář, trestuhodné přehrávání a zabijácká délka dělají z filmu téměř nesledovatelnou záležitost. Kareena závodí v cyklistice v Malajsii (asi Malajská centrála cestovního ruchu poskytla nějaké peníze - protože jiný smysl to nemá a už se o tom ve filmu nemluví). Má taky hodně zajímavou techniku pro boj s krokodýlem - hodit na něj sako, vylézt na strom a tam omdlít. Omdlenou Kareenu pak Hrithik jako lidský motor doveze na nafukovacím člunu do bezpečí - prostě nechtěná parodie. Ke konci se furt rozhodují, jestli dát přednost lásce nebo povinnosti a mají kolem toho řečí jako vody - ty projevy na svatbě byly ubíjející. SHRNUTÍ: Pokud vám hrozí setkání s krokodýlem, nezapomeňte si vzít sako.

• 31.12.2018  15:39

Nenajdete jedinou sympatickou postavu. Hlavní hrdina je sobecký hlupák, který je strašně zbabělý a ubrečený. Ženám jde jen o peníze a sex, mužům o to samé. Chovají se hloupě. A stejně jako Andrea1717 mi ve filmu o reálně pojatých vraždách vadila stylizace do komedie. SHRNUTÍ: Všichni jsou úplatní.

• 31.12.2018  15:35

Tohle teda byla pořádná šílenost. Tulák s prostitutkou se vydají na noční výpravu, která vrcholí dražbou Indie! Je to hodně stylizované, záměrně přehrávané, ale ta dvojice se mi moc líbila - hráli si spolu a blbi, dokud se nepřipletli do uměle vyvolaných nepokojů maskujících pokus o státní puč. SRK dostal za tu noc tolik nakládaček! Pořádně do slízla i Deepa. A ten záporák, který stál proti nim - plešoun s namalovanou kobrou na hlavě a ďábelským smíchem, kterým se motivoval v zrcadlové místnosti, takže se v ní odrážel bezpočtukrát. I jeho nástupce, který marně toužil po lehké děvě - no, jenomže on jí nabízel pouze bohatství, psychické problémy poděděné po otci a moc, zatímco Tulák ji dokázal rozesmát. SRK tam má fantastickou řeč ve vězení. Konec je na několikátý pokus - někteří lidi prostě neumějí zhebnout na první dobrou. SHRNUTÍ: V Indii je asi vážně možné všechno.

• 31.12.2018  15:19

Dojemné, ale dlouhé. Jasně zaměřené na vztah matky a dcery. Ta malá hrála skvěle. Bavil mě i Aamir jako sebestředný skladatel, ve kterém přece jen dříme dobré srdce (i když jeho rozvedené manželky by s tím asi nesouhlasily). Je to idealizované (holka se letecky dopravuje mezi městy, jak kdyby nasedla jen do autobusu) a někdy kruté, při scénách domácího násilí - ty byly opravdu surové. Jenomže to fakt bylo zbytečně dlouhé. SHRNUTÍ: Je hezké mít sny.

• 28.12.2018  01:02
    Phantom (2015)

Natočeno až operně dramaticky. Napínavě, přestože je dost zřejmé, kdo přežije a kdo ne. Nacionálně, s velkým patosem, ale zároveň i emočně silně. Výpravné. ___ Dávám sice tři hvězdy, ale zvažovala jsem i odpad. Kvůli vyznění filmu, že v zájmu spravedlnosti si může cizí stát počínat na území jiného, jak chce. Že v dobrém zájmu je všechno dovoleno. Film je fiktivní, ale silně připomíná odplatu Mosadu za masakr na mnichovské olympiádě 1972. A ta nejenomže nikomu mír nepřinesla, ale ještě znamenala smrt nevinných lidí. ____ Ten odpad jsem nedala právě kvůli tomu, že film je fiktivní, ale možná právě proto jsem měla. SHRNUTÍ: Při likvidaci teroristů je opravdu všechno dovoleno? Když je všechno dovoleno, neznamená to i, že se právě všechno stane? Když se stane všechno, kdo a co nás před tím ochrání?

• 27.12.2018  05:07

Mary Poppins po indicku. S o dost drsnějším začátkem, kouzelnější chůvou, více snesitelnými malými fracky a mnohem dojemnější. Výhrady mám hlavně etické. Rani se někdy dopouštěla kouzel na úkor nevinných nezúčastněných (nefér kuchařská soutěž) a scéna na golfovém hřišti byla taky dost nespravedlivá. ____ Vcelku je film o tom, jací by lidé měli být, a ne o tom, jací ve skutečnosti jsou. I ten největší zatvrzelec se tady poddá lásce. SHRNUTÍ: Originál Mary Poppins jsem vždy nesnášela. Chůva mi připadala protivná a namyšlená, film estrádně rozjuchaný.

• 26.12.2018  23:00
    Kaalakaandi (2018)

Wow, hooodně dobrý! Chlapík, co mu dýchá zubatá na krk, prožije neskutečnou noc, do které se zamotají příběhy několik dalších lidí. Někdy se ani nesetkají, ale ovlivní se navzájem. Po úvodních scénách to začne být hodně vtipný. Transka prostitutka Sheela, která se vrací pro ztracené lodičky, když si všimne, že ten zadýchaný tlustý policajt, co stojí jen pár metrů před ní, ji už nedokáže pronásledovat. Zesměšnění policisty markýrováním pomalého běhu, scéna obnažení na dámských záchodcích (celkem sexy). A pak se to přehoupne do dramatu tak plynule, že jsem si ani nevšimla, jak jsem se postupně přestávala smát a začala nad tím přemýšlet. Polibek v halucinogenním bazénu byl erotický i poetický zároveň. Ta žena s rozpuštěnými vlasy sépie, do kterých, kdyby chtěla, tě může omotat!_____ Ten film je o věcech, které drasticky proměněnou perspektivou (a taky jednou tabletkou LSD) najednou přestávají být důležité a o věcech, které se náhle důležitými stanou. A že jsme všichni sami, vyděšení, a že bychom chtěli žít jinak, ale nemáme odvahu, pořád je tam něco, co nám brání, dokud.... SHRNUTÍ: Můj třináctý film se Saifem Ali Khanem a první, kde se mi fakt líbil. Jako herec i jako chlap. A to přestože měl většinu filmu ve vlasech pestrobarevné gumičky a na sobě legrační oranžový kožíšek.

• 26.12.2018  19:26
    Partner (2007)

Indové vzali do rukou průměrnou americkou komedii a vytvořili z ní fantasmagorickou bláznivinu, která se ani nesnaží předstírat plynulý děj nebo reálné lidské emoce. Je to šílenost, kde Khan přehrává jako obvykle, Govinda hraje pitvořícího komika, Lara a Katrina jsou krásné a jeden malý přemoudřelý rošťáček je na zabití. _____ V té změti se najde pár dobrých scén. Mě tedy pobavila svatební noc po indicku. MÓDNÍ OKÉNKO: Salman vynáší neskutečně infantilní ohozy s potisky. SHRNUTÍ: Tohle vám žádná seznamka nezařídí.

• 26.12.2018  15:08

Kýč jako blázen, zjevně zaměřený na dámské publikum. Nic proti kýčům. Tenhle byl evidentně inspirovaný americkými romantickým komediemi, ale na rozdíl od nich vsadil - místo na lehký vtip - na posmutnělou náladu, která si ten smutek vychutnává. ____ Rozhlasový pořad mladíka, na kterém dívka ujížděla, bych vypla během minuty. Jeho vroucně vemlouvavý hlas a příběhy jak z červené knihovny na mě křičely akorát tak: je to falešný, jak pětník! Tyhle pasáže filmu jsem přetrpěla. Holka mi přišla nevyrovnaná a nepochopila jsem náplň její práce. Za tohle fakt někdo platí? Pokud mě přistanou na FB nějaké obrázky s rádoby moudrými citacemi, je to téměř vždy úplná kravina, kterou okamžitě mažu a nepřeposílám. Možná to mají v Indii propracovanější. Ale ty posty mi i tady přišly hloupé a vtipy ubohé (ale beru to tak, že humor je kulturní záležitost a v Indii ho mají jiný). _____ Takže tihle dva truchliví lidé (ona poznamenaná dvoubarevnou kůží, on čímsi temným ze své minulosti) si posílají zprávy a telefonují. Nadužívání mobilů je všudypřítomné a v tomhle filmu občas otravné. Jak to dopadne, každý tuší, ale když se film vykašlal na rozhlasové pasáže, tak to byl milý romantický film, který se dá zhlédnout, aby se divák cítil trochu provinile, že se mu takový kýč občas i líbí. SHRNUTÍ: Indové asi milují poezii víc než Češi.

• 25.12.2018  23:54
    Šerední (2013)

Jediná postava není sympatická, a když vidím už v xtém filmu, jak Indové ukazují svoji policii, tak se divím, že si vůbec nějakou policii drží. Nebylo by lepší ji všechnu pozavírat a místo toho se vrátit ke krevní mstě? Protože indická policie opět nepředvedla nic jiného než neschopnost, očividné překračování zákonů, tupost a násilí. ____ Příběh o únosu malé holčičky je hodně překombinovaný, spletité příbuzenské a milenecké vztahy jsou téměř neproniknutelné. Situaci ještě zhoršuje, že se občas vyskytnou různé flashbacky, kde hrají jiní herci než ti, kteří stejné postavy představují ve starším věku. První polovina je svižná, pak se to začne hodně točit kolem příšerných rodinných vztahů a několikanásobné zrady. SHRNUTÍ: Na konec jsem si dala ruku před oči, takže úplně přesně nevím, jak to dopadlo a znovu se na to u nepodívám.

• 25.12.2018  20:25

Tak civilně natočené a zahrané, až jsem se styděla, že takhle někomu nahlížím do domácnosti. Romantický příběh manželů, kteří musí spát v jedné místnosti hned vedle rodičů, což rozhodně intimnímu životu nepřidává. Oba dva nezkušení, plaší a hodní lidi se bojí. Dívka se bojí nové rodiny, hlavně hlučné tchýně a švagrové, se kterými musí žít a poslouchat je. ______ Novomanžel je taky v područí své matky a i v práci se mu dostává jen samého ponížení. Navíc se bojí té neznámé dívky vedle sebe a toho, co by měl jako muž dělat. Jeho neobratné milostné pokusy (spíš jen doteky) byly přímo bolestně křehké. No, když mu jeho kamarádi před svatbou radili, tak jsem si říkala, že si asi myslí, že ženy jsou jiný živočišný druh z jiné planety. A každá jedna jejich rada byla absolutně blbě. ____ Nakonec se ukáže, že i ty protivné postavy filmu měly své důvody a svá trápení a skončí to, jak se dá čekat. Idealizovaně. ____ Film má pomalejší tempo, hodně sází na výrazy obličeje a nedějí se v něm téměř žádná velká dramata. Tance a písně nečekejte. ___ Saharshe Kumara Shukly jsem si poprvé všimla ve filmu Highway , kde hrál hnusného slizoně a teď najednou vystřihne takového romantika. SHRNUTÍ: Těmhle dvěma bych to moc přála.

• 25.12.2018  15:44
    Baaghi 2 (2018)

Můj třetí Tiger a první, kterému dávám víc než jednu hvězdičku. Ale měl to o fous. Užijete si hodně řvaní, hodně skákání (to Tiger umí) a bezpočtu zpřelámaných hnátů. Víc než roztrhaná trika a pohled na slušný pekáč buchet Tiger herecky nepředvede. Ten by dobře zahrál snad jen "Vařila myšička kašičku", a to protože umí jen čučet jak vyoraná myš. _____ Akce je zběsilá a silně nadsazená. Což by mi u indického filmu nevadilo, kdyby nebylo těch bitek tolik, až to začalo být stereotypní. A ještě je furt zpomalovali! _____ Tigerova postava je typický hrdinný vojáček se zlomeným srdcem, další odstíny jeho charakter nenabídne. Zprvu je snímek nepříjemně nacionalistický, ale to naštěstí vyšumí jednou z úvodních bitek na policejní stanici, která je pojatá vtipně, protože hrdinný voják se nechce neuctivě dotknout národních symbolů, takže při ranách a kopech do policajtů, se vyhýbá na jejich uniformách odznáčků s vlajkou nebo státním znakem. Hlavní hrdinka mi vyloženě lezla na nervy, jak furt bulela, a hlavně furt něco tajila a ty důležité věci nikdy neřekla. ___ Policie je tradičně ukázaná jako banda úplatných a násilnických blbů, která zatčeného vždycky nejprve zmlátí a pak teprve možná začne vyšetřovat. Jediný, kdo z toho vyšel dobře, byl Randeep Hooda, protože coby šéf protidrogového vypadal jako největší smažka v okolí. A byl vtipný. I ten se jako policista choval děsně. SHRNUTÍ: Už jsem to sem psala několikrát - na indickou policii fakt bacha!

• 25.12.2018  12:03

Naprosto nezničitelný Shahid Kapur - zmlácený, probodnutý, postřelený, ohořelý, zatčený, sražený autem - a on pořád masakruje své nepřátele po tuctech a dává jim takový rány, že létají vzduchem jak hadrové panenky. Tady nemůžete uplatňovat logiku, protože s ní si film neužijete a budete se rozčilovat nad tím, proč, sakra, s tou holkou neutekl, nebo, jak je možné, že se celé týdny schovává v malé dědině, kde nemá žádné zázemí a přesto ho jeho protivníci nikdy nenajdou? Což je zbytečné. Tady jde o barvy, tance a emoce. Humor se střídá s akcí a s romantickými momenty. ______ Shahid Kapur se mi moc líbil. Jako poblázněný milenec, který postupně dobývá svou lásku. I jako mstitel. On se umí zadívat. Někdy dojemně a jindy tak vražedně, až z něj šel strach. Ve skutečnosti bych té holce poradila, aby mu okamžitě dala kopačky a schovala se. Protože se sice projevoval jako oddaný své lásce, ale když začal kosit protivníky, tak to dělal jako totální psychopat (viz seřezání strýce páskem). Slušný výkon podal i jeho sok Sonu Sood. Jejich závěrečná bitka trvala snad čtvrt hodiny, ale napětí si dokázala udržet po celou dobu. Zmlátili se teda fest. SHRNUTÍ: Když je tvůj milý ochotný za tebe bojovat, dej si bacha. Možná tě má opravdu rád, možná má ale jen rád rvačky.

• 25.12.2018  11:48
    Maya (1993)

Maya je žena, která má evidentně psychické problémy a ač je její manžel lékař, tak jí nijak nepomůže a nechá ji v tom. Takže Maya nakupuje blbosti, nestará se o dceru a poddá se poměrně zničujícím (protože je nebere jen jako zábavu) mimomanželským vztahům. Je trochu narcistka, má mindráky, žije si ve svém světě iluzí. Můžete si říct: hloupá ženská, kterou pálilo dobré bydlo. Jenomže deprese jsou svinstvo a fakt ti nepomůže, když ti ostatní říkají: musíš být šťastná, máš přece všechno, co je důležité._____ SRK si tady dokonce střihl pár postelových scén. Režisér je zjevně trochu ujetý, protože další milostné scény aranžoval tak, aby měli milenci co nejnepohodlnější podložku. Nebo si opravdu myslí, že sex v přírodě je nejlepší na sněhu nebo na obrovském šutru u vodopádu? Snímek je zaměřený výhradně na Mayu, na její charakter a jeho proměny. Myslím, že Flaubert by v tom svůj román nepoznal. SHRNUTÍ: Nikdy si nekupujte sárí na dluh. A když už ano, tak stačí jen jedno.

• 25.12.2018  11:38
    Duplicate (1998)

Je to šíleně přestřelený, samozřejmě naivní, jenomže tohle dílko nenatočili tak, aby ho někdo myslel vážně. SRK si střihnul dvojroli (má snad i ve skutečnosti něco temně dvojakého v povaze, že tohle točí docela často?). Jako popletený kuchtík je roztomilý a jako zločinec je hodně sexy. Třeba ta scéna výhružné předehry s nůžkami byla až elektrizující. Holky často letí na zlobivý kluky. Námluvy kuchaře a Juhi byly zase hravé a veselé. ___ Ne, tenhle snímek nemůže nikdo brát vážně. SRK jako soukromá striptérka v sexy černých šatech? Kriminálník, který se trefí, i když střílí dozadu, zatímco jeho soupeři se netrefí, ani když k němu stojí čelem a na dva metry? Kajol, která si tam jen jednou projde před kamerou a řekne SRK, že jeho by si teda nevzala nikdy....Je to absurdní a legrační. Ke konci ale už těch zvratů, kdo je teda kriminálník a kdo kuchař, nasázeli tolik, že to lehce otrávilo a ani se v tom někdy nedalo zorientovat. Tady měli v zájmu spádu příběhu hodně ubírat. SHRNUTÍ: Když se SRK prochází Prahou a tančí na Václaváku.

• 25.12.2018  11:20
    Raazi (2018)

Poněkud dlouhé, poněkud nudné pojednání o jedné špiónce v domluveném sňatku na pozadí nejednoduchých indicko-pákistánských vztahů. Film se vyznačuje především silným nacionalismem. K dobru mu můžeme připsat, že všechny Pákistánce neukazuje jako šílence a vrahy dětí. MÓDNÍ OKÉNKO: Alia Bhatt tady nosí opravdu překrásně barevná a vyšívaná sárí. SHRNUTÍ: No, indický holky se nevdávají vždycky z lásky.

• 25.12.2018  11:10

Můj ohodnocený film č. 6 666.

• 18.12.2018  21:28
    Arya 2 (2009)

Příběh nešťastnice, která žila celý život obklopena psychopaty. Otec mešuge, příbuzní na palici, sousedi pošahaní, v práci všichni s mentálními problémy, podnikový psycholog magor a ještě se o ni ucházejí hned dva psychouši. Není divu, že se z dívky stala sériová ničitelka mobilů a její vkus na muže byl poněkud narušený.____ Ne fakt, tohle už se nedalo. Arya je regulérní cvok s hroznými sklony a neodpustitelnými činy, takže když ho zčista jasna film v druhé polovině začne vykreslovat sympaticky, dokonce jako nešťastného hrdinu, řekla jsem si: "Tak na tohle vám, moji milí, neskočím, i kdyby jste se chtěli umasalovat k smrti!" ____ Film nabídne pár zajímavých momentů, ať už v kladném nebo záporném smyslu. Hrozné, jak z holky, která si stěžuje na stalkování, dělají všichni blázna. A filmařsky pozitivní: nikdy by mě nenapadlo, jak hrozivě může působit auto přehozené plachtou s motivem Shrecka. _____ Jenomže úmorných 162 minut, které finišují několikanásobným scénami, jak si všichni vzájemně drží nože pod krkem (a někteří i pod svým vlastním) už vzbudilo leda můj cynický smích. SHRNUTÍ: Když vyrosteš obklopena psychopaty, je velmi pravděpodobné, že je později budeš sama vyhledávat.

• 18.12.2018  16:55
    Parugu (2008)

Baví mě nálada snímku: je rozverná. A to přestože začíná vypálením vesnice jako msty za útěk s dívkou v její svatební den. Vítejte do světa telugských filmů, které střídají atmosféru a žánry, aniž by se ohlížely na cokoliv. Ale převažuje veselý tón, hlavní hrdina, městský frajírek, si i jako vězeň hraje se svými únosci a dokáže je triky přimět, aby dělali to, co chce on. Čert vem, že ty triky jsou někdy naivní a v opravdovém životě by mu na ně nikdo neskočil. Bavily mě i zpěvy a tance, ty telugské mají prostě šťávu! Hrdina se sice někdy zachová jako darebák a té dívce občas způsobuje soužení, ale ve finále to myslí dobře a dokáže se i obětovat. ____ Na 156 minut je děj přece jen natahovaný, odehrává se toho hodně zbytečně, lidé se chovají nesmyslně a nekonzistentně, ale i to patří k téhle kinematografii. SHRNUTÍ: Nedívej se klukovi do očí, jinak tě uhrane! /můj komentář č. 2 800/

• 12.12.2018  22:30

Zajímavý nápad a kamera, která ho dobře ztvárňuje. Fotografování budoucnosti předvádí různými obrazovými hrátkami. Jenomže k čemu to, když postavy příběhu se často chovají jako hlupáci, jindy jim zase pomůžou nevysvětlené a nevysvětlitelné náhody. Autoři počítali i s velkou tupostí diváků, takže se hlavně ze začátku pořád vysvětluje voiceoverem, aniž by to bylo potřeba. _____ Nikdo z herců neumí hrát - tedy, trochu až na záporáka. Otřesný je hlavní hrdina v podání Mukeshe. Ten člověk má snad ochrnuté obličejové svaly spolu s prázdným výrazem. Maximum je, že se velmi zřídka usměje. Aspoň ale pasuje k hlavní hrdince, která maximálně tak brečí - a to jen proto, že jí před tím něco kápli do očí. Tihle dva jsou ve filmu jen kvůli svému vzhledu, nic víc nečekejte. Že by se mezi nimi měla odehrávat nějaká láska, tomu by neuvěřilo ani slepé štěně. ____ Film je též nepříjemně amorální, protože v něm umře hodně lidí, včetně těch, kteří hlavnímu páru nezištně pomohli, ale naše tupá dvojice hereckých dřev po nich ani nevzdychne. SHRNUTÍ: Nikdy si nic nezačínejte s tuponěmi.

• 12.12.2018  15:59

Film má vtipný střih a práci se zvukem, ale zabíjí to přehráváním všech zúčastněných. Všichni se pitvoří, Katrina snad nejvíce a ještě k tomu hraje tak protivnou osobu, že se i při její kráse divím, že by ji vůbec někdo chtěl natrvalo. Příběh je neoriginální a předem daný, což by tedy zase tolik nevadilo nebýt těch ostatních chyb. SHRNUTÍ: S kytarou u boku a v šortkách to Karině fakt sluší, ale když promluví, je čas se rychle ztratit.

• 11.12.2018  14:03

Natočit hraný film jen o matematice by asi nešlo – absolventů Matfyzu není tolik, aby pokryli náklady (i kdyby do kina vzali kamarády z ČVUT). Takže o čem je snímek popisující život jednoho neuvěřitelně nadaného chlapíka snědé pleti, podivného náboženství a ze vzdáleného konce světa? O tom, jak to měl v Anglii těžké, jak se na něj dívali skrz prsty jen kvůli původu, jak se střetly dvě rozlišné kultury a hodnoty, a pak také o nezřetelném přátelství mezi ním a odtažitě přísným britským vědcem. Jinými slovy, nic nového pod sluncem. Ale je to velmi vkusně natočené s dobrými herci. Mimochodem, jeho milostný mikropříběh s manželkou by dnes už asi neprošel, proto je upravený. Dle wiki měla jeho manželka v době svatby 10 let….. SHRNUTÍ: Tohle není k filmu, ale k matematice: pokud jste holka, nenechte si nikdy nikým nakecat, že holky prostě na matiku nemaj hlavu!

• 11.12.2018  13:51

Indický Romeo s Julií potkávají Othella za přítomnosti karikatury psychologa. A je to podívaná letitá, plná legračně svůdných tanců a přehrávaní s koulení očima a výhružnými hláškami. Kde se vůbec neřeší, že jde o rodiny gangsterů a velcí kmotrové se starají snad jen o to, aby jim na hlavách držely tuhé vlny prapodivných účesů. SRK běhá, skáče, jezdí na motorce a dokonce i amatérsky hasí, plný mladické energie a smyslu pro přehnané melodrama. SHRNUTÍ: Pro pokročilejší fanoušky Bollywoodu, kteří se nebojí ani jeho vykopávek.

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95