rikitiki

Johana Jahůdková

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91
    • 18.9.2018  16:55

ASI I SE SPOILERY Zvláštní: váhala jsem mezi odpadem a plným počtem, což je neobvyklá rozpolcenost, a tak jsem zvolila kompromis v podobě čtyř hvězdiček. _____ Měla jsem sto chutí dát odpad za hrůzu nahánějící necitelnost příběhu. Vyvraždění celé rodiny a novinář s podezřelým vtipkují o věnování v knize, o tom, jak správně popsat své pocity, o tom, jak se díky knize vrátit k vysněné profesi….? Oba jsou necitelné sobecké zrůdy, krutí narcisové. Nad osudem mrtvých se nezamýšlí ani jeden z nich. ____ Ale je to důležitý příběh, právě proto, že je o téhle okoralosti, o sebestřednosti, která ničí vše kolem sebe. Oba se provinili – i když míra zavinění je různá – ale ani jeden sám sobě vinu nepřipustil. ____ OK. A napsala se o tom kniha. Autor zbohatl. Aktér příběhu se stal slavným. A co ti mrtví? ____ Truman Capote napsal Chladnokrevně taky o vyvraždění jedné nevinné rodiny, ale on neměl tak pokřivené pohnutky a jeho román promlouvá dodnes. Navíc za to zaplatil absolutním tvůrčím vyhořením. Tady oba protagonisté dosáhli svého. Svět je někdy všivé místo a nevinným někdy nedá ani právo obhajoby. Vyšla kniha, byl natočený film a mrtví zůstali mrtvými. K čemu to? Právě proto jsem ten odpad nedala. Jedině proto, jak je tohle burcující, když někdo bude číst i, co nebylo napsáno a zfilmováno, ale i to, co je za tím. SHRNUTÍ: Shnijte oba v pekle!

• 18.9.2018  16:01

Červená knihovna marně se vydávající za krimi drama. Celé je o narušeném vztahu syna a otce, přičemž se oba chovají, jakoby klukovi bylo teprve 5 let, zatímco on už je dospělý klacek. Scénář je snad jen výsměchem, jak na sebe kupí náhody a rodinná melodramata, která jsou ale opsaná ze stovek podobných průměrných záležitostí. Co tam dělají De Niro a McDormandová je mi záhadou, leda by potřebovali peníze jako sůl. SHRNUTÍ: Americký sentiment v hodně laciném provedení.

• 18.9.2018  15:48

Obrazovou i dějovou kvalitou jde o home video dvojice bratrů, z nichž jeden má problémy a druhému se daří, aby se to pak následně otočilo. Většinu děje – často i snímaného ruční kamerou – zabírá nezodpovědné chování toho mladšího, které zákonitě vede do stále větších a větších prů..švihů, až si říkáte, jestli se z toho vůbec vyhrabe. Ale velká zábava to není. SHRNUTÍ: Já na bráchu – brácha na mě, natočeno na naši bratrskou roztřesenou kameru.

• 18.9.2018  14:33
    Spring Breakers (2012)

Experimentování s formou. Přesvícené záběry. Přehnaná barevnost. Repetetivní scény. Vracečky, které nejsou zřetelné. Autoři si hrají. Tohle všechno umělecké hraní je ale jen chabá zástěrka pro hraní zcela jiné, naprosto banální a tupé. Celé je to totiž jeden vlhký erotický sen zastydlého puberťáka: holky v plavkách, holky v bazénu, holky v posteli, holky s pistolí, dvě holky s jedním mužem, tři holky s jedním mužem, holky v lochu, holky čůrají. A furt jsou při tom v plavkách. O nic jiného nejde. Až je to urážlivé, jak jsou tady holky jen jako objekty určené k očumování, omakávání … atd. SHRNUTÍ: Pusťte si radši plnohodnotné porno.

• 18.9.2018  13:50
    The Letter (2012)

Neřekla bych, že je to film. Spíš jen záznam doprovázející zkoušky divadelního představení, kde nevíš, kdy hrajou, kdy nehrajou anebo jestli se to celé jen nezdá režisérce, na kterou je zodpovědnost s nastudováním její autorské hry až příliš, a proto se zhroutila. A přitom lehce halucinuje a eroticky fantazíruje o herci, který tam možná ani není. Výsledkem je únavný patvar divných dialogů a různě poslepovaných scén sdělujících leda tak velké kulaté nic. SHRNUTÍ: Dostali jste lístky na experimentální divadlo a váháte, jestli je nemáte vyhodit a jít radši do hospody.

• 18.9.2018  13:41

O čem asi může být ten román? Že i lidský odpad je boží stvoření? Že ho takhle vlastně nestvořil bůh, ale lidé, kteří ho už od dětství nechali žít v zoufalé samotě? Že z okraje společnosti můžeš snadno přepadnout, když ti nikdo nepodá ruku? O čem je ten román nezjistím, protože po shlédnutí filmu ho nemám chuť číst a jen si myslím, že některé předlohy by se neměly zfilmovat. _____ Protože na plátně se odehrává jen samá hrůza a nechutnost, počínaje vykonáním potřeby téměř na kameru a postupně to ještě akceleruje. Jeden pomatený nešťastník a zrůda běhá sám po lese a páchá čím dál větší odpornosti. K čemu takové vyprávění? Herecký výkon nejspíš výborný, protože Scott Haze mi byl opravdu odporný, ale příběh těží jen z jeho zběsilého počínání, jakoby se jím opájel a k tomu už nic jiného nenabídne. SHRNUTÍ: Když si nedokážeš udržet ani plyšové kamarády a mrtvou ženskou, tak jsi fakt divnej.

• 18.9.2018  13:31

Nereálná pohádka o tom, jak se dva nic moc chlapi dali dohromady se dvěma dětskými outsidery (nic sexuálního) a pak si porozuměli. Kostra příběhu naplňuje očekávané klišé, originální jsou detaily. Například švihlá zakladatelka nadace na pomoc dětem – jejich reklamní spot patří k nejlepším propagačním videím vůbec a zároveň je vtipně paroduje. Nebo některé scény z těch hraných středověkých bitev u parkoviště (pro mě je vítězem kentaur). Ale, bohužel, vyústění příběhu bylo trapné a sentimentální. SHRNUTÍ: Skupiny historického šermu se jako nákaza rozšířily všude.

• 18.9.2018  13:22
    Kvílení (2010)

Film v rytmu básně. Báseň v rytmu hudby. Hudba v rytmu srdečního tepu křehkého a přemýšlivého muže, který prošel peklem a v zoufalém vytí dokázal najít naději. ____ Snímek je recitací slavné básně, jejím animovaným ztvárněním, Ginsbergovým životopisem, soudním procesem a úvahou nad autorskou tvorbou, svobodou a sebevyjádřením. Střídá animované, černobílé i barevné pasáže a ve výsledku působí jako život sám. James Franco je v tomhle filmu pro mě bůh. SHRNUTÍ: Takhle vám to ve škole nikdy neřeknou. /můj komentář č. 2 700/

• 13.9.2018  16:28
    Future World (2018)

Trochu mě naštvalo, jak tuhle příležitost zahodili. Známí herci, známá scénáristická klišé z postapokalyptického světa, supr levná výprava – a to myslím jako velké plus, protože by bohatě stačila, pokud by příběh měl smysl a dialogy nebyly jen nesmyslná slova vypouštěná náhodnou za sebou. Když k tomu přidám línou režii, která se ale někdy dokáže blýsknout, naštvalo mě to ještě víc. Tuhle příležitost fakt zahodili. Režie návodně a upachtěně ukazuje záběr za záběrem, přímo popisně, aby se pak najednou předvedla bitkou, která je téměř bez jediného střihu v dlouhém záběru a připomíná počítačovou hru. Ani ten příběh by nebyl marný (stokrát viděný, ale co), kdyby ho někdo přepracoval a dal mu nějakou páteř. Takhle jsem se podstatnou část filmu bavila nelogičnostmi a způsobem, jak bych je napravila. SHRNUTÍ: Postapo za pár korun.

• 13.9.2018  16:21
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Vtipy jsou tam tak řídké a dospívá se k nim tak klopotně, že si nemůžu pomoct: buď Matt zestárl nebo má nějaké špatné období. Nevadilo by mi, kdyby notoricky známé výtvarné pojetí tentokrát pojednávalo třeba hororový nebo smutný příběh. Jenomže pravdou je, že tvůrci se evidentně snažili o komedii. Žel naprázdno. První série zůstala neuzavřená s jasným vydíráním diváků, aby se podívali i na tu další. Vzhledem k autorské minimální nebo možná jen nevydařené snaze, nevím, ale asi už do Říše snů za princeznou, co se ráda napije, znovu nevycestuji. SHRNUTÍ: Není všechno Matt Groening, co se třpytí.

• 11.9.2018  15:48

Zbouchnutá holka a nezodpovědný floutek se spolu začnou oťukávat a hledat, jak z maléru ven. Snímek má téměř nezřetelný humor, ale taky dramatické okamžiky. Scéna potratu je z těch, na které se hned tak nezapomene. Vlastně je to banální historka, a někdy je děj až podružný, ale herecká dvojice Woodové a McQueena na to téměř dává zapomenout. Stejně jako střízlivá režie s dobrou kamerou. SHRNUTÍ: Jak by vypadal film Zbouchnutá, kdyby ho natočili černobíle. S lepšími herci. A s lepší režií.

• 11.9.2018  14:59
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Začalo to jednou skříní, která vede do minulosti a snahou zabránit atentátu na Kennedyho, což je pro Američany evidentně jejich trauma, když o tom točí filmy pořád dokola. Minisérie podle Kinga je sice zdánlivě mysteriózní sci-fi, ale postupně se odhalí, že jde hlavně o romanticky bolestný vztah s dívkou z minulosti. ____ Hodně tu nesedí. Už vůbec ne umanutá a dlouhá snaha zastavit atentátníka, když by to šlo mnohem rychleji. Myšlenka, že historie se brání, aby ji někdo změnil, je sice zajímavá, ale zas tak velkou snahu na to historie nevynakládá, protože změny možné jsou. Kdo je ten šílenec v dlouhém kabátě? Je snad cesta do minulosti peklem pro všechny aktéry, kteří zůstávají spoutaní časovou smyčkou? Co kamarád Bill, a jeho myšlenkový veletoč, který o to jasněji odhalí, že Bill je zcela prázdná postava, sloužící jen k tomu, aby měl hlavní hrdina komu vysvětlovat své myšlenkové pochody. ____ Vyvedla se výprava, kdy hlavně Sadie nosí svou řadu perliček na elegantních kostýmcích, ve kterých je přesto sexy. SHRNUTÍ: Na televizní produkci dobrý.

• 11.9.2018  14:47
    About Cherry (2012)

Někdo se fakt urputně snažil o nezávislý artový snímek, jenže místo toho ukuchtil nudu bez myšlenky. Cherry se vypravuje do San Francisca, kde se bůh ví proč stane pornoherečkou. Peníze nepotřebuje, vydělá si dost jako číšnice. Sbalí pohlednýho pracháče, kterej je věčně na koksu, jenže romantický vztah jim začne skřípat, když mladík nemá moc chuti zasunout tam, kde před chvílí zasunul někdo jiný za peníze. Pak tam ještě dvě lesby řeší krizi dlouholetého vztahu. _____ A z celého snímku vysvítá, že nejkrásnější a nejpřátelštější vztahy mezi kolegy panují u lidí, co pracují v pornobranži. Jo, tak ještě mi řekněte tu o Červené Karkulce._____ Snímek bez důvodu, proč ho vyprávět, ještě více znudňují záběry, jak se Cherry sprchuje (a ne, fakt to není erotický) nebo jen čučí do prázdna. SHRNUTÍ: Nechat si platit za sex je úplně v pořádku a ještě na place potkáte samé sympatické lidi. Ehm. Ehm.

• 11.9.2018  13:37

Vánoční animák přímo vybízí kE klišé. A tady se vydali přesně očekávanou cestou bez nějakých větších nápadů. Takže tu máme nepříliš výtvarně originální kresbu (fakt mě z vizuálních gagů pobavila snad jen bradka ve tvaru vánočního stromku) a nepříliš nápaditý příběh o zdatném synovi, mladším popleteném synovi (alias hloupý Honza z našich pohádek) a jejich otci Santovi, který se rozhoduje, komu předá nástupnictví. Schválně: uhodnete to? ____ No, ale nad přece jen šedý průměr to vytahuje cynický a velmi pragmatický Santa dědeček („dětem naliješ whisky a do rána si nic nepamatujou“) a upovídaná skřítka v jejíchž tlapičkách se balící papír a stužky staly téměř smrtícími zbraněmi. SHRNUTÍ: Nikdy jste nevěřili na Santu.

• 11.9.2018  13:11

Ale jo, vcelku je to sranda. Asi tak taková, jaká se dá čekat u huličského filmu, ale až na pár nechutností typu ustřelené ucho, to ujde. Film je hlavně o kamarádství mezi muži na okraji společnosti – dvojice námezdních zabijáků a dvojice drogového dealera a jeho věrného zákazníka. A motiv přátelství absolutně převažuje nad vším. Takže, kupodivu, je to navíc i docela milý a dokonce až rodinný film  Samozřejmě, že dobrodružství, která začnou jedné zběsilé noci jsou přitažená za vlasy a hodně nadnesená, ale to se dalo čekat taky, že? SHRNUTÍ. Když se vašim nejlepším přítelem stane váš drogový dealer, nebudete mít nouzi o vzrušení ani o srandu.

• 5.9.2018  13:31
    The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál) (2017)

Proč, proboha, hraje James Franco dvouroli? Která je úplně zbytečná, kromě toho, že se na sebe občas samožersky usměje? Už takhle je jeho postava chabá, bez výrazného charakteru nebo zápletky, tak proč ji ještě zbytečně tříštit? Na rozdíl od něj, Maggie Gyllenhaalová předvádí mnohem větší herecké zapálení (také podstatně víc ze svého těla - odvážná), ale musím uznat, že má také mnohem zajímavěji napsanou postavu. Scény s Francem jsem postupně spíš prozívala (jeho roztomilý úsměv vážně neutáhne celý seriál), a těšila jsem se, až se na plac vrátí Maggie. _____ Skvělá je atmosféra i kostýmy, ale děj nic moc. Jen popisuje situace z pornoprůmyslu, nerozvíjí žádný zajímavý příběh. SHRNUTÍ: Jaký byl svět, než se porno dalo stáhnout z internetu.

• 3.9.2018  14:32
    Wild Horses (2015)

Obrazově je to krásný film. Širé texaské pláně i hory a řeky ukazuje s majestátní širokoúhlostí. Vyzdvihla bych i herecké vedení, herci hrají velmi uvolněně, velmi blízko reálnému vykecávání se normálních lidí – tahle superpřirozená řeč mi byla chvílemi až nepříjemná. Sem tam se objeví i zajímavá postava, jako texaská policistka, která asi musí meditovat celé noci nebo hulit trávu po balících, protože ta se dokáže klidně usmívat, i když jí do obličeje míří brokovnice. I ztracený syn vyhnaný otcem před lety kvůli homosexualitě je moc fajn a uvěřitelně napsaná postava. No, ale k čemu to je, když spolu nedokáží zahrát pořádný příběh a režie ho nedokáže udržet po kupě? Tu se řeší gay kovbojové, tu drogová prodejna ve skladě, zde úplatná policie, podivné vztahy v rodině a někde vzadu, plně zapadnutá, už 15 let vychladlá stopa po zmizelém. Kdyby to aspoň bylo záměrem, takhle to odsunout, ale spíš to působí jako nešikovnost. Ve finále z toho zbyde všehochuť, a pocit: O čem, že to bylo? SHRNUTÍ: Vždycky jste chtěli na dovolenou do Texasu, ale nejste si úplně jistí svou orientací.

• 3.9.2018  13:49

Po pěti minutách jsem měla pocit, že si ze mě někdo dělá srandu. Snímek je neskutečně amatérský. Herecké výkony k smíchu, střih toporný, výprava braková, prostředí blázince - jak z televizního filmu ze 70. let. Příběh možná skutečně napsal šílenec. A zase vytáhli chudáka E. A. Poea, aby jím nečestně zastínili tuhle hudlařinu. SHRNUTÍ: Když vám už doopravdy hrabe.

• 3.9.2018  13:41

Podzimní sady obsypané rudými jablky a modrofialovými švestkami by byly skvělou kulisou pro romanci. Jenomže když to napsal Steinbeck, tak se velká idyla čekat nedá. Snímek není špatný, ale režie je spíš rutinní než invenční a postavám se nějak nedaří vyloupnout se z té historické fresky a zaujmout svou lidskostí. Možná je to už předlohou, Mac v podání Jamese Franca je sice silná postava, ale evidentně se zajímá jen o ideologii, nikoliv o lidi, kterým by měla vylepšit život. Naopak, česáče používá jako šachové figurky a bez váhání je obětuje svému abstraktnímu cíli. A to je sakra nebezpečná vlastnost a sakra nebezpečný člověk. Přesně takoví totiž rozpoutávají genocidy. SHRNUTÍ: Jak bylo před sto lety těžké říct si o zvýšení platu.

• 3.9.2018  12:35
    Palo Alto (2013)

Puberta je vždycky těžká, natož na americkém maloměstě. Jednu holku trápí, že to ještě s nikým nedělala, jinou, že to dělá s každým. Jeden kluk se řítí do pekel, druhý se ze šikmé plochy možná dostane. Všichni jsou citliví, podebraní, každá maličkosti může nenávratně změnit jejich životy… Snímek dobře zobrazuje nebezpečný věk a jeho všemožné nástrahy. A z puberťáků nedělá roztomilé rošťáky, cool frajery ani svatoušky. Vlastně je zobrazuje bez nějakých karikatur. ____ Slabším místem je, že se toho moc neděje a zbytečně se nechávají dlouhé záběry bez hlubšího významu. SHRNUTÍ: Zapomněli jste, jak bolestivé může být puberťákem.

• 3.9.2018  12:20

Přiznávám: od druhé půlky už jsem přeskakovala. Ale on se film vážně nedal snést, jak ukřičený, přehnaný a bez sebemenšího aspoň trochu vtipného vtipu. Já myslím, že si natáčení Steve a Tina moc užili, na jejich výkonech je to vidět, ale byla to jen jejich soukromá jízda. Divákům nabídli jen vypreparovanou divnou věc. SHRNUTÍ: Proč v restauraci nekrást rezervace na jiné jméno.

• 3.9.2018  11:20

Není to Kidmanovic ďouče přece jen už trochu staré, aby i s těmi plastikami a botoxem běhalo po poušti? No, nebudu sžíravá. ______ Film začíná jako limonáda bohaté dědičky a prostého úředníka v Orientu. Pak se cosi stane a Kidmanová zbytek filmu projezdí na velbloudu a furt se s někým představuje. Fakt, ta se seznámila snad se všemi obyvateli pouště včetně pískomilů. Jinak totiž nedělá nic jiného. Místo archeoložky, etnografky a asi vůbec rázné a praktické ženy, kterou Gertruda Bell jistě musela být, aby to přežila, předvádí Kidmanová jakési vílovité stvoření, které by odfoukl první pouštní větříček. SHRNUTÍ: Chcete se podívat na 50 odstínů pouštního písku.

• 3.9.2018  10:55
    I Am Michael (2015)

Film je zvláštní převráceným duševním pochodem oproti snímkům s podobnou tématikou, kde se z nábožensky zapálených jedinců stávají liberálové poté, co zjistí, že buď oni sami nebo někdo blízký, je homosexuál. Tak tady se z trochu nevázaného kluka, co je na kluky, stane náboženský horlivec konzervativního střihu. A hned tu máme problém se svatými knihami, protože v nich se sice píše o spoustě nesmyslů, kterým nikdo nevěří, ale zrovna odsudek homosexuality je pravda pravdoucí i po tisících letech! Takže se tím řiď – a jako gay si můžeš vybrat život ve lži, a tím i peklo na Zemi, anebo život v souladu s tím, jak ses narodil, zato tě ale po smrti čeká skutečné Peklo. Nezáviděníhodná volba. A to myslím vážně. _____ Film nutí k přemýšlení a výkon Jamese Franca nemá chybu. Kluk, který přejde přerodem, při kterém asi nehrálo roli jen jeho zdraví, ale i nejistota ohledně vztahu. Je to kluk, který se rozhodl jít těžkou cestou a asi na ní bude osamělý. Zvláštní rozhodnutí. Závěrečný pohled do kamery ukáže, co asi bylo jasné: obrovské pochyby. ____ Režie se ale neměla tolik opájet malebnými záběry. Ten pohled na květinovou louku tam střihli snad 10x! SHRNUTÍ: Jsi před nebo těsně po coming outu. Máš strach. ./můj hodnocený film č. 6 500/.

• 3.9.2018  10:34
    Annapolis (2006)

Šikana, buzerace, řvaní a nováčci pod vším tím tlakem se pomalu mění v pravé muže anebo odpadnou…. Ano, je to takto prosté. K tomu hlavní postavou je hrdina bez jediné vlastnosti, který se přihlásí k maríně a není moc jasné proč. V závěru film doplní několik nepříliš zručně nasnímaných boxovacích bitek. SHRNUTÍ: Chci se přihlásit k US maríně.

• 30.8.2018  10:13
    Machři a šprti (TV seriál) (1999)

Seriál je mírně nostalgický, mírně to lakuje na růžovo, ale přesto poměrně věrně odráží vztahy mezi skupinami vyvrženců (freaks a geeks) a těmi, kdo jsou královnami a králi střední školy (roztleskávačky, sportovci). Jistě – nevyhne se klišé. ______ Hlavní hrdinka je vzorná studentka na scestí žijící v dokonalé rodině. Ale, jak se ukazuje, Lindsayini rodiče jsou nejenom nejlepší rodiče, co kdy žili na Zemi, ale také plnohodnotně napsané postavy, které stereotyp sice naplňují, ale dokáží z něj vystoupit. Stejně tak Lindsay se dokáže zachovat hodně překvapivě. A tak je to i s ostatními postavami: hezounek-darebák, školní mrcha, tupý tělocvikář, nejlepší školní poradce ever, vysmátý hulič, brejlatý alergik - co se často chová a téměř vždy vypadá jako retard (ale není – Bill se postupně stal mojí nejoblíbenější postavou). _____ Zároveň děj nenápadně ironicky i nostalgicky ukazuje první praskliny v dokonalém světě americké rodiny. Manželka už pokukuje po mikrovlnce, která mnohonásobně urychlí její každodenní přípravu večeře. To ale automaticky povede k jídlům z fastfoodu a konci rodinného stolování. Otcův krámek evidentně zanedlouho nahradí supermarket. Děti postupně přestávají ctít tradiční hodnoty (Millie). Poslušnost vystřídá prosazování vlastního názoru (Lindsay). Atari je výhonkem budoucnosti, kde samotu už nebudou rozptylovat kamarádi z party, ale umocní ji čučení do počítače. Ne nadarmo je hudební podkres úvodu každého dílu: "Kašlu na reputaci, tohle je nová generace! ______Zatímco to prapůvodně vypadá, že půjde o banální romanci ve stylu princezna a žebrák (Lindsay a Daniel), postupně se děj začíná více točit kolem jiných hrdinů a jiných párů. A ukáže se, že hlavním tématem seriálu je přátelství, nikoliv láska. Přátelství, které může být nečekané, občas zraňující, ale má neuvěřitelnou schopnost vytáhnout tě z trablů nebo aspoň z ulity, což je hlavně na střední (ale nejen tam) neocenitelný. SHRNUTÍ: Sakra, že toho nenatočili víc! Chtěla jsem se Samem dojít až k matuře.

• 24.8.2018  16:06

Příběh homosexuálního páru, kterému do života nečekaně vpadne dítě, je jasný už od začátku, žádné překvapení se nekoná. Takže na tom film body nezískává. Neboduje ani způsobem vyprávění, které je rutinní. Už od poloviny není co hrát a řídký děj tak často vyplňuje obrazová vata. Humor nepobaví. Snad jen, že ukazuje jako normální a milé rodinné soužití, které stále ještě někdo vnímá jako nepřípustné. A Paulu Ruddovi to opravdu sluší i v hipsterském plnovousu a s řetízkem na boku džín (což je mimochodem oblečení, které ostatním velice nedoporučuji). SHRNUTÍ: Příspěvek k debatě, jestli mají homosexuálové právo vychovávat dítě.

• 22.8.2018  14:31

Autentické záběry doprovázené neautentickým komentářem, který vytváří univerzální drama běžných lidí ve válce. A je to hodně emotivní. Začíná se legráckami a kašírovanými záběry, pak se zobrazují boje, ranění, mrtví, hromady mrtvol, hroby….. Z naděje se stává beznaděj a pak opět nepatrný záchvěv naděje. Forma fiktivního dokumentu s reálnými záběry našla přesně to správné místo, aby se dotkla každého diváka a zasáhla ho silou, která ho téměř přenese do bombardovaných ulic Varšavy. Není to tak dávno a byli to lidi jako my. SHRNUTÍ: A kur…nik!

• 21.8.2018  13:51

Kterak se pronudit ke konci světa na road movie, při které se spíš mlčí než koná, a když už se koná, tak je to samé klišé. Přídomek „komedie“ dali tomuto snímku distributoři z čiré bezradnosti. Film se ani nepokouší o vtip, na romantické drama je těžkopádný a nenápaditý, o katastrofický thriller se snímek záměrně nesnaží a na psychologické drama je mělký, jak talířek na dezerty. Asi bych ho odepsala jako úplně zbytečný film, nebýt mé slabosti pro Steva Carella, kterému to tady sluší a ještě k tomu hezky souzní s Keirou, a i přes očividné rozdíly spolu tvoří souměrný pár. Ale i tak převládá pocit, že tenhle film nemá vůbec co říct, kromě trochu toho laciného sentimentu. SHRNUTÍ: Film, který skončí dobře a to hlavně tím, že už konečně skončí.

• 21.8.2018  13:41

Takhle to vypadá, když Američani něco nepochopí. Zatímco francouzská verze je sociálně kritická (v rámci žánru komediální frašky), americká verze je o ….. všeobjímajícím přátelství?!? Tvůrci vážně nepochopili náladu ani záměr, a tak se příběh zvrhává v pitvořivé přehrávání a dětinské pošťuchování. Dost často je to trapné. A končí v rozčvachtaném sentimentu, až je stydno. Jediné, na co stojí se podívat, jsou scenérie sestavené z vycpaných myší. SHRNUTÍ: Pro srovnání s francouzskou verzí a pak ještě pro preparátory s úchylným vkusem.

• 20.8.2018  16:48
    Serena (2014)

Nejdřív je všechno jako z růžového snu, pak se všechno šeredným způsobem začne kazit. Jennifer Lawrence mě nepřesvědčila, že by dokázala bravurně pokácet strom sekerou. Bradley Cooper má taky do drsného majitele pily dost daleko. Překvapivě se v odlehlých horách uprostřed ničeho začne odehrávat velmi niterné drama hlavního páru, jehož námět je pořád velice aktuální. Ale to řešení! Ach jo. Z filmu knižní předloha přímo trčí a způsob, jak se vypořádat s neštěstím je zcela na hlavu padlý i v rámci dřevorubeckého tábora. Leda by tam bylo šílenství nakažlivé. A vůbec to drama je takové odtažité, neprožité, nedokáže diváka zasáhnout, spíš ho otráví. SHRNUTÍ: Přemýšlíte nad kariérou dřevorubce. Nedoporučuji těhotným ženám nebo těm, které se o otěhotnění snaží.

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91