rikitiki

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 16.4.2018  16:59
    Kolos (2016)

Hororem říznutá vztahovka, která s černým humorem vypráví, jak se z alkoholiček stávají neřízená monstra a z frustrovaných závistivých chlapů necitelní roboti. Sympatický Sudeikis je inovativně obsazený proti svému typu. _ Co se zprvu jeví jako pouhá hříčka, vypovídá hodně o následcích nenaplněných ambicí i o zoufalství nad vlastním nepodařeným životem. A o zuřivé nenávisti a zároveň zvrácené touze vybíjené na někom jiném, místo abychom vinili vlastní neschopnost. _ Rada na závěr: pokud něco chcete po nějaké ženě, NIKDY ji u toho nenazvěte "zasr.... děv... !"

• 15.4.2018  14:27
    Kniha lásky (2016)

Vražte do toho pár outsiderů, nějaký drama a divné chování a máte z toho nezávislý film závislý na všech možných klišé. Co začíná jako drama, končí jako pohádka. Postavy se o reálnost ani neotřely. A je to docela nuda.

• 14.4.2018  19:28
    Méďa 2 (2015)

Neměla bych si stěžovat, protože jsem chtěla duchaprázdnou vypalovačku na vypláchnutí mozku, čehož se mi přesně dostalo. Ale i ve stavu totální otupělosti nešlo přehlídnout, že příběh neexistuje, je to jen sled historek, kde největší díl legrace představuje, že plyšová hračka mluví sprostě a chová se jak tupý buran. A tak pořád dokola a dokola. Jeho absurdní manželství je důležité jen proto, aby ho vyslalo na cestu. Jinak s manželkou nemají žádný vztah (jaký taky mít vztah s plyšovou hračkou?). Vrcholem trapnosti jsou sentimentální kecy u soudu, kdy se tahle nesoudržná trapárna ještě navíc začne tvářit pateticky. ___ Snad jen pár scének z Comiconu bylo k pousmání, jinak je to pubertální srandička plná exkrementů.

• 14.4.2018  17:20

Je v tom mistrovství udělat drama ze vztahu, ve kterém se zdánlivě nic neděje. Návrhář si obsesivně navrhuje a tvoří dokonalé šaty v zajetí svých neměnných rituálů, dokud mu nepadne zrak na nejprve poddajnou servírku, aby jí doplnil na místo svých věčně obměňovaných milenek, které se právě uvolnilo. Tichá dívka ale umí zabojovat, že by docent Smotlacha zíral. ____ Návrhář si žije ve výlučném exkluzivním prostředí jako zajatec své práce a jen ritualizovaných vztahů, a přestože vypadá, že si v tom lebedí, evidentně, možná aniž by si sám přiznal, ho to svazuje. Je poslední, kterého by někdo mohl obvinit, že prahne po nebezpečí, přesto to tak je. Ale dokáže své touze dát průchod jen nenápadně zběsilou jízdou ve svém autě. Když mu vstoupí do života dívka, která představuje smrtelné nebezpečí, je polapený. S jakou samozřejmou krutostí si ona na svoji vzdornou oslavu Silvestra vezme první šaty, které jí ušil! ____ Patologický vztah vzájemné závislosti tyhle dva nejspíš naplňuje, a tak spolu budou žít šťastně až do smrti, která může nastat kdykoliv dívka neodhadne míru. ____ Je to starý příběh, Pygmaliona asi taky šokovalo, když jeho socha začala mluvit a jednat samostatně.

• 10.4.2018  21:05

Film o hledání easter eggs je plný easter eggs. A tím to zhruba končí. Kvůli tomu, abych nacházela narážky na kulturu z osmdesátek nemusím platit lístek do kina, když film nic jiného k objevení nemá. Je to snímek pro děti a rodiče, aby se na dětském filmu neunudili k smrti. Vzpomínka. Pohlednice. Vtípek. ___ Ale jinak: zoufalství. Příběh na pikaču s moralizujícím poselstvím, že virtuální realita se fakt nevyrovná reálnému kontaktu. ___ Nebavilo mě to a naštvalo mě to. Poselství o důležitosti normálního lidského soužití a komunikaci je podaný jako virtuální hra. Tohle myslíte vážně? Nejprofláknutější motivy o zlovolné korporaci a světu chudých, který se proti ní bouří? Aby co? Aby mohl dál pokračovat v tom, co zlovolná korporace chce? ___ Reálný a virtuální svět si neodpovídají, protože dle všeho jsme v jakési apokalypse, která není reálně nijak vysvětlená. Zatímco jinak se tam vysvětluje furt. Stále nějaká pravidla, jak tenhle svět funguje, když přitom působí dojmem domečku z karet v uragánu. ___ Nuda, přeplácanost a nesmysly.

• 10.4.2018  20:42

I princezny si občas mohou dopřát na chvilinku oddech. S tancem, nečekaným poznáním, kytkou a s nějakou tou pusou. Prý podle skutečné události! Tak si holky v tu magickou noc asi vyrazily, ale zbytek děje je: vzpomínáme na "Prázdniny v Římě." Přestože herci nejsou tak hvězdní, tahle rádoby reálná verze taky ujde. Zázračná noc, kdy se asi dělo cokoliv, dokázala princezně ve zkratce vysvětlit , co za zdmi paláce nepoznala a střelci z bombardéru zbourala pár předsudků. ___ Tenhle film je prostě milý, jemně vtipný, roztomile balancující na reálných základech (král kouřící jednu od druhé, princezna Margareta fascinovaná nočním životem...). Byla to nádherná noc. A co je vzácnější, bylo to i nádherné ráno. Oba si uvědomili, co jsou jejich možnosti a povinnosti. Takže museli něco obětovat, ale obětovali to pro něco většího. Vzácné poznání.

• 10.4.2018  20:30
    Špionáž (2013)

Děj pro tupce. Hlavního hrdinu jsem furt viděla spíš v posilovně, než jak vymýšlí nějaký komplikovaný software. Taky nic moc komplikovaného nevymyslel. A nějací postarší chlapi se tam dětinsky snaží přečůrat jeden druhého a uvozují to trapně namachrovanými hláškami. ___ Ach jo, Harrisone, tohle jsi neměl zapotřebí.

• 10.4.2018  20:27

Nosit červený plášť je pro ženy vždycky nebezpečné. Takhle vystavovat svoji sexualitu! No fuj, vy jedny nestoudné. ____ Horor o Karkulce má vynikající momenty, ale troskotá na jejich provedení a taky na režii, která se snaží vzbudit temnotu, ale bohužel se jí občas podaří vzbudit nechtěný smích. ___ Přesto ten film řadím k velkolepým pádům. Mluvící vlkodlak je k smíchu. Vysvětlující voiceovery jsou bezradné. Ale... Ale! Námět o tom, že "pozvali jsme si vlkodlakobijce a ten přinesl hrůzu strašnější, než dokázalo samotné vlkodlačí monstrum" je tak reálný! Připomíná Kladivo na čarodějnice a čarodějnické procesy vůbec. Ten fakt, že lék je někdy strašnější než nemoc. Snímek výborně využívá notoricky známé a pod kůží zadřené scény. "Proč máš tak velké oči babičko?" Kameny, které zatíží vlkovo břicho. ____Vydařila se někdy i halucinogenní atmosféra, kdy vše působí jako zlý sen. Příběh o tom, že to nejhorší zlo je v nás. Malá Karkulka s nožem na hrdle bílého králíčka..... Tenhle snímek má i velice silné scény. Co k nim, bohužel, nepatří, je výběr herců. Karkulka s něžným obličejem a sněžnou pletí je téměř dokonalá, přestože jsem si ji vždy představovala jako zrzku. Ale její partneři? Jeden s výrazem jelimana, druhý tupec. Špatná volba. To i postarší Oldman měl více sexappealu než tihle dva nepovedení manekýni. ____ Dobrý film s velkými chybami.

• 8.4.2018  13:52
    Sólista (2009)

Příběh z takového okraje L.A., až mi to připadalo jako peklo na Zemi. Vše bylo špinavé, záměrně nehezké, kamera chaotická. Příběh bez naděje, i když tam byla snaha nějakou násilně naroubovat. A už vůbec nesouhlasím s tím, že psychicky nemocní by se měli nechat bez léčení, protože jim stejně nepomůže.

• 8.4.2018  13:49

Mizerný hlavní hrdina s neodpustitelným proviněním. Mizerný milostný motiv, který do toho nepasoval. Mizerná zrada a nic moc extra způsob, jak se z ní dostat. Dokonale zapomenutelná záležitost.

• 8.4.2018  13:46

Originální rukopis s dovysvětlujícími flashbacky rozhodně upoutá. Příběh poněkud překombinovaný, latentní homosexuální hrátky mezi Sherlockem a Watsonem byly už občas moc na sílu. Ale celkové pojetí je zábavné.

• 8.4.2018  13:44
    Vzmuž se (2015)

Roztomilý nápad na potkání se dvojice nestačí, když se v průběhu nečekaného večera muž prokáže jako totální slaboch a žena jako totální protiva. Spíš se tam bulí, než aby se smálo. Vtip žádný. Finále zmršené sebedojetím.

• 8.4.2018  13:17

Hysterická digitální kamera najíždí a odjíždí na herce, aniž by k tomu měla nějaký rozumný důvod. Je to jen manýra. Mezi postavami příběhu není jediná aspoň trochu sympatická. Všichni jsou sobci a hráči s mocí. Řvou na sebe a nadávají si, z plátna se linou vodopády slov a já se v tom úplně ztratila. Možná taky kvůli mizernému překladu, takže snad filmu i trochu křivdím. Ale působilo to na mě nepřehledně, zmatečně a nesympaticky. Dosledovat to bylo náročné a nepříjemné.

• 8.4.2018  13:12
    Velká hra (2017)

Hrdinka se sama prezentuje jako žena, která něco dokázala a nakonec získala i obdiv svého náročného otce. OK. Musíte se smířit s tím, že většinu času se hraje poker a mluví se o hře, takže neznalý divák se nechytá. K čemuž nijak nepřidá to, že film je dost ukecaný. V druhé části je zase hlavním jazykem právničina, takže opět nesrozumitelná hra se zákony. Zaujala mě postava hráče X, protože to je takový zm.., že bys pohledal. Ale zajímavý charakter to je. Ostatní jsou předvídatelné figurky.

• 8.4.2018  13:06

Není to moc vtipné. Aspoň pro mě,, protože humor těžící z trapnosti snáším jen těžce a tady ho bylo požehnaně. Snímek je až maniakálně přesný. Jak do detailů napodobovali scény z The Room ještě dokládá děleným plátnem, kdy srovnává originální záběry s předělávkou. Filmaři šli do takových detailů, jako byly třeba stejné šperky hereček. K čemu vlastně takový film, který jen popisuje a nic nenabízí? Motiv podivného přátelství mezi plytkým hezounem Gregem a egomaniackým Tommym mě moc neoslovil. Nebylo to přátelství, ale závislost. Tommy získal obdivovatele, Greg podporovatele. Už z původního The Room vysvítá, že Tommy je nejenom magor, ale i otřesně odporná postava, dětinská, hloupá, sobecká a přitom krutá. A tenhle snímek to akorát potvrdil.

• 8.4.2018  12:57

Prapodivný příběh o umanutém arogantním sobci, který s sebou vláčí rodinu do stále větších pekel. Nesympatická hlavní postava zabírá skoro veškerý prostor i příběh, vše se točí kolem něj a slibné vedlejší dějové linky (vzpoura proti autoritativními a výstřednímu - spíš mešuge - otci, útěk před civilizací) se ztrácejí. Natočeno způsobem televizní inscenace.

• 8.4.2018  12:53
    Pole lásky (1992)

Retro o rasismu a černo-bílém páru na pozadí atentátu na Kennedyho. Bílá nešťastná panička je svým platinovým přelivem přímo zoufalou snahou o image dokonalé hospodyňky. Jenomže ona se tak ve skutečnosti necítí. Proto směšně obdivuje Kennedyovic rodinu, má album s jejich fotografiemi a žije víc jejich život než ten svůj, protože ten je nešťastný, zavřený v pasti s necitlivým manželem. ____ V podtextu příběhu je to až sarkastické. Ne sice ztvárněním, ale souvislostmi, které si musí uvědomit divák. Protože Kennedyovi šťastná rodina nebyli. Jenom tak pózovali pro hledáčky fotoaparátů. Realita byla jiná. ___ M, Pfeiffer podala naivní a trochu vlezlou domácí puťku s takovým šarmem, že dokázala získat i sympatie, přestože byla spíš nešikovná otrava. Haysbert hrál charakter, který byl trochu zastřený. Moc se o něm nedozvíme a spíš jen statuje pro Michelle.

• 4.4.2018  22:58
    Silnější (2017)

Konečně. I k heroickému tématu se dá dodat něco reálného. Jak říká hlavní postava: "Jsem hrdina, protože mi ustřelili nohy?" Normální, nic moc extra kluk, který se dostal do hledáčku médií a těžce to nezvládá. Protože málokdo se rodí hrdinou. A tady to je. Ten stres. Ta hrůza, tréma, pocit nezasloužené výlučnosti. Ten kluk čistil grily v rychlém občerstvení a najednou má být Tváří Bostonu? Jen proto, že byl ve špatný čas na špatném místě? Najednou ho všichni tlačí do škatulky amerického hrdiny, do které on vůbec nepasuje. Lidi chtějí snít, ale člověk si chce žít po svém. SPOILER jak smutně realisticky, ale opravdově, zní zpráva, že tenhle kluk a ta holka, přestože spolu protrpěli kde co a narodila se jim dcera, se zanedlouho poté rozešli. Bylo to evidentní. Je to realita, ne hraní si na hrdinný film.

• 4.4.2018  22:44

Z původní verze, která lehce balancovala na hrázi etiky, udělali druhořadou hororovou lekačku s bandou nesympatických person, jejichž cílem není nic jiného než sobectví.

• 2.4.2018  00:37
    Temná věž (2017)

Ježkovy voči, to byla volovina! Předlohu jsem nečetla, ale to už musel zvorat King. Nebo z jeho grafomansky tlusté knihy namátkou vytrhli pár stránek a pak podle toho narychlo spíchli scénář. Patrně tam šlo o hledání otce. A do toho se jaksi připletla nějaká věž, démoni, pistolníci, psychopatický muž v černém, brány do jiných světů a zcela nekompetentní newyorský orgán státní péče o dítě.

• 2.4.2018  00:29
    Collateral (2004)

Digitální kamera pseudodokumentárně snímá fatalistického nájemného vraha, který trpí filozofující kocovinou a taxikáře s psychologizujícími sklony. Ti dva, z nichž jeden je zajatcem toho druhého, spolu mezi jednotlivými zastávkami kvůli vraždám vedou tak neskutečně povznesené rozhovory, až je to k smíchu. ____ Cruise opět dokazuje, že neumí hrát. Zde v roli téměř terminátorsky nezničitelné postavy. Foxxe mi bylo líto.

• 2.4.2018  00:23

Nebýt tam využití virálu k podněcování davových protestů a uloupení kryptoměny, tak jsou to osmdesátky jak vyšitý: jeden drsnej polda, co se neohlíží na předpisy a vystřílí celý zástup padouchů. Dokonce mu nezapomněli přidat k ruce jako pomocníka jednoho hošíka s pošramocenou pověstí, který má hlavně za úkol nahrávat hrdinovi na hlášky a sem tam po něm taky nějakou hodit.

• 2.4.2018  00:15

Winsletové nestačilo ztroskotat s Titanicem, musela si to vyzkoušet i v malém letadla. Holka jedna nezničitelná. Bohužel, totéž chce i od diváků: aby je nezničilo putování sněhovými horami, kde se nic neděje, akorát jednou trefí pumu signální pistolí. Představte si všechna možná klišé, zvlášť když se film nápovědně zařadil do kategorie "romantický" a najdete je tam.

• 2.4.2018  00:11

O filmu jsem si nic nezjistila a myslela jsem - já naiva - že to bude dobrodružství ve stylu Indiana Johnese. A taky jo. Chlapík umanutě hledá pozůstatky staré civilizace v amazonské džungli. To by Indy koukal, jak to jde udělat nudně a nezáživně! Bojují sice s útrapami, nemocemi, domorodci, džunglí, ale žádné napětí se nedostavuje. Jen úmornost a podivení, proč se ten chlapík vůbec ženil, když pořád radši zdrhá do amazonské džungle, kde na každém kroku číhá smrt, než by byl doma s manželkou. ____ Pro ženy je film varováním: cestovatelům se vyhýbejte. Jedině v případě, když chcete, aby manžel věčně neokouněl doma. Pak je pro vás cestovatel správná partie. Děti mu na cesty nepůjčujte a uzavřete na něj vysokou životní pojistku.

• 1.4.2018  12:53

Johnny Depp už se zase pitvoří! Parodie na dokonalého aristokratického lorda a jeho okolí postrádá vtip, ale dá se jako kulisa usledovat. Kdyby tam nebyly nechutné zvracející gagy, dala bych o hvězdičku víc.

• 1.4.2018  12:43
    Tvář vody (2017)

Nejstrašidelnější v celém filmu je maniakální agent a jeho vzorná rodinka jakoby vystřihnutá z katalogu amerických hodnot 50. let. Působí nesvobodně, bez radosti a ubitá. Při sexu agent vyžaduje, aby manželka mlčela. Je pro něj jen pomůckou, nikoliv lidským tvorem. Proto se mu taky libí němá, zdánlivě submisivní uklízečka, zdá se mu, že ta by byla ještě vhodnějším poslušným nástrojem. _____ Všechno se musí podřídit přáním bílého muže v mocném postavení, protože jenom jeho názory jsou správné. Proto je zuřivý, když se mu cokoliv jen nepatrně vzepře. Ten muž je slaboch, který se obává, že když něco otřese jeho světem, ukáže se, že on hnije na povrchu i zevnitř. _____ Jeho protihráčka má přitom mizerné karty: němá, nevýznamná, žena. Ale ona má na rozdíl od agenta věrné spojence. Sice zdánlivě slabé, ale oddané její laskavosti. ____ Boj může začít a nemůže skončit jinak než totální porážkou jednoho z nich. Del Toro ve svých filmech vždycky vidí sílu v ženách v podřadném postavení. _____ Snímek ohromí retro atmosférou zahalenou do zelenavých tónů připomínajících vodní příšeří a křehkým vztahem mezi monstrem a nenápadnou ženou. Vajíčka jsou tady symbolem nového začátku, jemným příslibem, že může vyrůst něco nečekaného a krásného.

• 1.4.2018  12:17
    Sing Street (2016)

Na femme fatale můžete narazit i na zapadlé ulici v Dublinu, a když je vám patnáct let. Možná právě proto, že je vám patnáct let, protože první láska má sílu pořádný rány. _____ Realističnost filmu si podává ruku s dobovou atmosférou, chudobou, smutkem, bezvýchodností, ale i s normálními radostmi, které v té dublinské zoufalé šedi svítí jako hvězdy. ___ Na týrání násilnickým spolužákem je nálepkou pusa od krásky na ostrově. Dozvuky rodičovských hádek utěší rozumějící bratr. Šikanu ředitele školy přehluší zvuk rockového koncertu. _____ Jo, ten snímek dokáže popsat emoce, až se otisknou i v divákovi. Jak já tomu klukovi přála těch pár absolutně svobodných chvilek s kamarády z kapely (na tom koncertu v tělocvičně bych chtěla být!) i těch zamilovaných s trochu zrádnou dívkou (ale takové už femme fatale bývají). ____ Klobouk dolů před koncem, který je konečně nadechnutím k volnosti. Může dopadnout šeredně špatně, ale nebuďme škarohlídi a přejme, aby se to vyvrbilo dobře.

• 1.4.2018  12:08

Snaha byla. Retro je to vytuněný oblečením i atmosférou sedmdesátek (automobilka, porno, drogy...) Snaha byla i trochu ozvláštnit dvojici pátračů. Takže jeden z nich je sice drsňák, ale rozhodně ne cynický. A druhý alkoholik, který ale nic nevydrží. Bohužel, historka jako taková je nesmyslná, nedrží při sobě, a tím postupně přestane být zábavná. Přemoudřelá dcerka jednoho z protagonistů je otřesný fracek.

• 1.4.2018  11:42

I když je tahle detektivka notoricky známá, přece mě dokázal Branagh udržet v napětí. Luxusní záběry, špičkoví herci, dokonale vystižené povahy a vztahy mezi nimi. Není to jen detektivka, ale především psychologické drama a šalebná hra s nejlepším detektivem světa. Tak to napsala už Agatha a Branagh to skvěle podtrhnul. ___ Tentokrát se mi líbil i výlučností záběrů, kdy celý vlak zůstává uvězněný na křehce působícím viaduktu (vše visí jen na vlásku) a pohledy kamery ze shora (jsme v tom vlaku uvěznění jako myši v kleci). Malinko Branagh ustřelil jen ke konci, kdy neukočíroval svůj sklon k patetismu, ale přepjatá scéna s pistolí v tunelu byla naštěstí jen jedna.

• 1.4.2018  11:35
    Pan Větvík (2015)

Copak dostávají malé větvičky pod vánoční stromeček? To se, mimo jiné, dozvíte v tomhle dílku, které je hezké a milé, ale nijak nezasáhne. Přála jsem Větvíkovi, aby se dostal domů, ale podruhé už se s ním na cesty nevydám.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85