Expresní zásilka (2012)

Rychle a zběsile pro cyklisty s velmi svižnými a občas vtipnými honičkami, jedním nezničitelným poslíčkem, psychotickým poldou a trochu přihlouplou záminkou, která všechny ty šílené jízdy rozpoutala - ale, komu by na tom záleželo? Film si hraje s časovými rovinami i s rychlými náhledy, jak můžou jednotlivé jízdy skončit.

Bláznovo zlato (2008)

Typická letní komedie - trochu dobrodružství, lásky a pokusy o vtipy. Pro mě je nejlépe zastoupila sice klišoidní postava bohaté blbky, ale ona ji zahrála fakt roztomile. Přes čáru byli mrtví - to se do tohoto typu filmu nehodí.

Bázlivé srdce (2008)

Koukám, že skupiny historického šermu neparazitují jen na našich hradech a zámcích, ale i v Anglii. Stejně jako jsou trapní chlapíci, kteří si hrají na rytíře - nebo Vikingy - tak je neskutečně trapný i hlavní hrdina. Jako takový nevzbuzuje sympatie a tudíž mi byl jeho nenápaditý příběh o znovuzískání rodiny ukradený.

Princ a pruďas (2011)

Přisprostlá fantazy pohádka se asi nejlíp sleduje s kámoši v lehkém rauši. Za střízliva mě ty neustálé narážky na souložení a penisy (chudák Minotaurus!) po chvilce omrzely a pak spíš vadily, jak se pořád opakovaly.

Papírová města (2015)

Lehce nostalgický snímek posledních dní, které kamarádi ze střední tráví spolu, než se rozejdou do světa, na jiné vysoké školy. Romantická linka - k mimochodem hodně protivné dívce - je jen záminkou pro vykreslení přátelství mezi několika dospívajícími kluky.

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Pomalý a posmutnělý snímek, kde se toho moc neděje. Soustředí se hlavně na pocity hlavních hrdinů. Rozčilovalo mě, jak se skoro nikdo nestaral o toho malého kluka, který přišel o rodinu, musel si zvyknout na macechu i na smrt nevlastní sestry a všichni ho v tom nechali plavat a sobecky řešili jen sami sebe.

Hindi Medium (2017)

Cílem filmu je poučit publikum a poukázat na problém. Aspoň zpočátku se o to snaží zábavnou formou, pak ale převáží moralita.

Syčák Hesher (2010)

Do utrápené rodiny vtrhne jakýsi - asi psychicky narušený - Hesher a chová se jako magor. Nikdo to neřeší, nechávají cizího člověka žít ve svém domě a dělat hovadiny. Už to je nesmyslný kalkul. Hersherův charakter je navíc uměle vytvořená prapodivná figurka, které nevěřím ani jediné hnutí vyšinuté mysli.

Requiem za sen (2000)

Vervní střih evokuje pocity hlavních hrdinů: falešné naděje, chvilky euforie vystřídané pádem a dlouhotrvajícím utrpením s nepříliš nápomocnou institucionalizovanou pomocí. Je to moralita, ale nápaditě natočená a dobře zahraná.