Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Quentin to opět rozpálil, tentokrát s autama, děvkama a samozřejmě s maniakem dablérem Mikem. Ale tentokrát se to bohužel úplně nepovedlo. Co se dá dělat, když jediná zajímavá postava je Mike a ty ženské jsou pouze nezajímavé, vulgární drbny, které celému filmu pouze škodí. Navíc 1. polovina byla asi i dokonce lepší než ta 2., což by se nemělo stávat a vyvrcholení by mělo nejvíce zaujmout. Nám se nejvíce líbila část, kdy se ze zdánlivě nevinného kaskadéra vyvine fanatický vrah ve velmi dobrém podání Kurta Russella. Jako film se to určitě dá a jsou to lepší 3*, ale stále to je pouze vulgární vypatláno a my si na filmy tohoto typu nepotrpíme, ani Quentin to bohužel nezachránil... P. S. Viděli jsme delší verzi (asi režisérskou:) a jediné scény, které ve filmu stály za to, jsou ty s doublérem. 65%

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Naše první setkání s velmi proslulým a uznávaným režisérem a scenáristou Woody Allenem se opravdu podařilo! Nevíme jaké budou ostatní jeho filmy, každopádně my milujeme napínavé krimi komedie, proto jsme si pro dnešní večer zvolili právě tento film. Allen se jako obvykle představil i v hlavní roli s jeho celoživotní spoluherečkou Diane Keaton, všem hlavním postavám se jejich herecký projev velmi vydařil, nás film dobře naladil a velmi se nám líbil. Jestli si chcete zpříjemnit pozdní večer nějakou zaručenou kvalitkou, tak rozhodně doporučujeme. 80%

Sunset Boulevard (1950)

Perfektní noir depka ze starého Hollywoodu, která perfektně ukazuje náročný přechod hvězd němého filmu na mluvený podobně jako ve Zpívání v dešti ovšem zde je to podáno mnohem temnějším způsobem, u kterého dost často mrazí. Také výborný William Holden a psycho Gloria Swanson, kteří tomuto filmu dodávají ten správný lesk zlaté éry Hollywoodu. Zkrátka se rozhodně nejedná o nadhodnocený film a ve špatné náladě nedoporučujeme si pouštět a obzvláště ne konec! 90%

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Co se týče drsných a napínavých buddy komedií, Shane Black bezkonkurenčně vládne. Ačkoliv předchůdci (Zbraň, Skaut) i potomek (Správní chlapi) jsou ještě vyšperkovanější, i tahle svižná a skvěle odvyprávěná pecka přetékající údernými dialogy a trefnými narážkami na Hollywood náramně potěší :) 80%

Let číslo 93 (2006)

Tak tohle byla síla! Úžasná Greengrassova rekonstrukce nejhoršího teroristického útoku všech dob, z kterého se svět ještě nevzpamatoval a asi také nikdy nevzpamatuje. Už od začátku nám přecházel mráz po zádech, ale to co přišlo v poslední čtvrtině filmu to bylo fakt jen pro silné povahy. Na tuhle smutnou událost myslíme neradi, ale tady to je tak úžasně natočené a celá posádka (samozřejmě kromě teroristů:) byli absolutní hrdinové a do posledních chvil bojovali a je velká škoda, že to dopadlo takhle. A u závěrečných titulcích a věnování jsme měli fakticky slzy na krajíčku. Prostě dokonalý a velmi silný film, o kterém budeme ještě dlouho básnit a obdivovat jej! 100%

Mystery, Aljaška (1999)

Co si budeme říkat, na 4* to není. Je to přesně 3 a 1/2*, ale jako ve většině případů jsme se i tady přiklonili k lepšímu ohodnocení. Slušně jsme se bavili, u hokejového zápsu NY Rangers vs. Mystery jsme byli jaksepatří napjatí, sledovali jsme s potěšením osudy pouhých pár lidí v malém zapadákově, kde se každý zná s každým a Russel Crowe - tradičně skvělý. 70%

Něžné kuře (1978)

Další perfektní francouzská komedie, která vypráví o učiteli řečtiny a šéfce policie, jak se potkají, jak se zamilují, ale připletou se do toho vraždy poslanců, kteří mají vždy v zádech šídlo se znakem leoparda a tak začíná naše nej. etapa filmu a to napínavé vyšetřovní, u kterého byste záporáka netipli a tohle je přesně náš žánr krimi-komedie. A opravdu jsme přemýšleli i nad 5.*, nakonec to jsou velmi lepší 4* a všem tenhle film od srdce doporučujeme. 80%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Často se to nestává, že pokračování překoná svého předchůdce. Ale u Postradatelných je tomu tak!!! Sice nám stejně jako u jedničky vadilo to, že hudba během akcí příliš hlasitá oproti hlasům herců, ale to je jen maličkost. Protože TOHLE JE PROSTĚ SPLNĚNÝ SEN PRO KAŽDÝHO MUŽE, KTERÝ SLEDUJE AKČNÍ FILMY!!! Opět vidíme Tým, ale tentokrát se jako záporák představil nesmrtelný akční hrdina Jean-Claude Van Damme, vrací se Bruce Willis a Arnie (Je dobré vidět svatou akční trojici zase hezky pohromadě - Bruce, Arnie, Sly) a jako třešnička na dortu se objeví jediný člověk, který uběhne dvanáctiminutovku za jedenáct minut, ano, ano, je to Chuck Norris!!! Tohle vše mega potěší, navíc film je dobře sestříhaný a skoro celé je to akce, což nám tady ani přinejmenším nevadilo, právě naopak! Jeden z nejlepších Thrillerů za posledních 10 let! 90%

Lidé z předměstí (1989)

Další velmi povedená mysteriózní komedie z amerických osmdesátek, která pobaví a občas vás bude i napínat a je také vhodná pro celou rodinu a všechny věkové kategorie. Jedna ulice, jeden dům, více sousedů a nějací ti záporáci, už je to celkem ohrané téma, tak alespoň na nás to celkem zafungovalo. Film zkrátka a dobře splnil naše očekávání a ústřední trio Tom Hanks - Bruce Dern - Rick Ducommun umělo fakticky skvěle pobavit. Prostě jako napínavá oddychovka to je výborná volba. 75%

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Vybrat z celé série dvě naše nejoblíbenější postavy, odvěké nepřátele, vys*at se na celou "Rodinu" a tím spojit dvě největší akční hvězdy moderní generace byl od tvůrců skvělý tah. A hned je z toho šach mat, čili teprve druhý díl ze série F'n'F, na který můžeme dát 4* (první bylo Fast 5). Pěkná kropička, výborná část, jak v Londýně, tak v elektrárně, tak na ostrově Samoa, u Hobbsovy rodiny chlapáků. Notná dávka humoru, výborná moderní akce a nejmodernější vymoženosti - to jsou velká esa tohoto filmu. Přesto je to jen pořád zabíjení, akce, vtípky, ale žádná hloubka - to je prostě to, co v poslední době u akčních filmů chybí, takže standartní 4*, ani o píď víc. 70% P. S. Teď nevíme s kým bychom se neprali radši, jestli s upgradeovaným Elbou nebo s Lukeovými bratry :-) Každopádně ani jeden střet by nebyl příjemný (pro nás:). No......., po delší době jsme přišli na to, že to je v podstatě stejná vymývárna hovadina jako všechny ostatní díly vyjma FaF 5. 65%