• Mysteriózní

Extrémní rodiny (2012) (pořad)

V podstate niečo ako Rozborilovo Modré z neba. Akurát že tu naša braková komerčná televízia vnucuje ľuďom, že na postihnutých a chudobných sa treba smiať, kým pri Rozborilových citových vydieračkách sa vraj máme rozplakať a súcitiť. Čo je väčší cynizmus? Ono to je asi jedno.

Anakonda (1997)

Jednoduchá a, bohužiaľ, aj nelogická, béčková zábava pre nenáročných. Ako dieťa som to mal rád a aj dnes to dokážem sledovať bez ujmy na zdraví, čo však súvisí s mojou posadnutosťou pralesnými filmami. A teraz k tým čiastočne objektívnym plusom - Jon Voight hrá skvele a ako záporák je výborný, Jennifer je tu zas brutálne krásna, takže tu máme aj zaujímavý kontrast medzi hlavnými postavami, ktorý tomu filmu pridáva na pozerateľnosti.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Uťahaná dvojhodinová dráma, ktorá je na môj vkus príliš ukecaná. Verím, že to bolo v čase uvedenia kontroverzné, ale táto rovina už vyšumela. Dnes máme už zvrátenejšie filmy a Saló zostáva priemernou drámou.

Bastardi (2010)

Nerozumiem nízkemu hodnoteniu. Samozrejme, Magnuskovi možno všeličo vyčítať, predsa len je skôr filmový nadšenec ako zručný filmár, ale mne sa Bastardi páčia. Chopil sa zložitej témy a ustál to so cťou. Navyše ani herecké výkony nepovažujem za zlé. Tí asociálni haranti síce pôsobia hlúpo a hrať nevedia, no sú o to autentickejší.

Milionář z chatrče (2008)

Film je to dobrý, pekne natočený, čo je u Boylea samozrejmosť. Zároveň je to však na môj vkus trochu patetické a presladené. Vyššie ísť nemôžem.

1890 (2017) (seriál)

Natočené je to pekne, voči hereckému obsadeniu nemám veľké výhrady, ale celé sa to vlečie. Celé to o polovicu skrátiť a mohol to byť dobrý, hutný historický krimiseriál. Takto je to síce fajn pozerateľná záležitosť, ale potenciál bol vyšší.

Detektív Dušo - Tvrdá výchova (2018) (epizoda)

Náhodou som natrafil až na túto časť a reku, pozriem si to. Bártu mám rád, ale toto bolo dosť slabé. Tak nejak som stále uvažoval, či to má byť vtipné alebo vážne, ale nefungovalo to v žiadnej z týchto rovín. A hoci to má len 45 minút, mal som pocit, že sa to vlečie a atmosféra vôbec negraduje. To je, holt, problém takmer všetkej slovenskej produkcie.

Zlo (2012)

O tom, že Bebjak točiť vie, niet pochýb. Skôr než pustil do sveta preslávenú Čiaru, potešil aj nás milovníkov hororu. A dopadlo to výborne. Štandardný remeselne zvládnutý found footage, ktorý nie je môj najobľúbenejší hororový subžáner, ale toto sa môže v pohode porovnávať aj so zahraničnou produkciou. Bebjak má horory zvládnuté, snáď sa k tomu ešte vráti.

V sedmém nebi (2014) (pořad) odpad!

Neskutočne cynický humus. Slizký Rozboril zarábajúci na utrpení ľudí, ba čo viac, táto jeho pekelná šou sa stala nástrojom naháňania politických bodov všetkými významnými slovenskými politikmi, od multiotecka Kollára, cez úžerníka Kisku (ktorý svojou pseudofilantropiou akoby Vilkovi z oka vypadol) až po hrubokožca Kaliňáka. A so všetkými týmito pochybnými rozkrádačmi sa Rozboril bratríčkuje. Odporná relácia.

Panelák (2008) (seriál)

Čert to ber, že to bolo o ničom. Chvíľu som to pozeral, potom rok nie a mal som pocit, že mi za ten čas nič neušlo. Určite to však bolo lepšie ako Búrlivé víno a iné nekonečné seriály, dalo sa na tom aj zabaviť.