• Thriller

Nacisté a okultismus (2017) (seriál)

Zaujímavý pohľad na nacistickú ríšu v súvislosti s jej spojením s okultizmom. To, ako dopadla, je dôkazom toho, že s okultizmom sa neradno spájať, lebo za ním je diabol a jeho následky môžu byť desivo katastrofálne. Netreba však opomenúť i skutočnosť, že aj iné vlády, nielen tá Nemecká, sa ním zaoberajú. Nesúhlasím ale so všetkými informáciami v trojdielnej sérii, napr. s tou, že by pápež Pius XII. podporoval atentáty na Hitlera.

Poviem mu to sám (1979) (TV film)

Hodnotná čs. dráma o ťažkom vzťahu medzi synom (P. Kočiš) a otcom (Š. Kvietik), ktorý sa neľahko vyrovnával so smrťou svojej matky. Dobrú úlohu zahrala i B. Turzonovová, keď bola ochotná vypočuť a poradiť chlapcovi v jeho trápeniach. Mimochodom: nemyslím si, že by bol Savonarola fanatik, ako zaznelo v inscenácii.

Bonifác a zázračný anjel (2006) (TV film)

Pekná myšlienka, že Ježiš je aj v druhých ľudoch. No tá vec s Mikulášom, že nosí darčeky, sa mi nepáči, trochu mi to pripomína Santa Klausa a popretie významu Vianoc.

Neuvěřitelná stvoření popírající evoluci (2000)

Obstojne urobení dokument o zvieratách, ktoré svojimi schopnosťami svedčia o múdrom, dokonalom Stvoriteľovi a popierajú evolúciu. Akurát nie som si istý informáciou, čo sa týka psov, že by  rozdiely plemien boli výsledkom šľachtenia.

Anjel prichádza oknom (1976) (TV film)

Zaujala ma tu najviac postava dcéry, ktorá ku koncu začala pomáhať svojej matke s opaterou a navštevovaním starých ľudí, o ktorých sa nikto v podstate nezaujímal. Záver s tým popíjaním mohli vynechať. Trochu v tomto filme vidím aj výčitku pre nás kresťanov. Je zahanbujúce, že komunisti sa často vedeli láskavejšie správať k iným a pomáhať im (iste nie všetci a vždy!), ako niektorí kresťania. Mali by sme si preto z filmu z niektorých vecí zobrať príklad, zvlášť k milému správaniu sa k druhým a zo všímania si potrieb hlavne starších ľudí.

Den patriotů (2016)

Hoci M. Wahlberga neobľubujem, musím uznať kvalitu jeho výkonu aj celého filmu. Hrozba menom islam však nie je len v USA, ale hrozí i nám, pokiaľ si tu napúšťame imigrantov. Dúfam, že Slovensko ešte má rozum a postaví sa proti tomu.

Speciální jednotka (2011)

Pútavý vojnový dej o vyslobodení francúzskej novinárky pôsobiacej v Afganistane. I keď s niektorými postavami nesúhlasím s ich úlohami z iných filmov, tu to zvládli celkom fajn.

Decko v dome (1984) (TV film)

Súhlas dávam názoru, že malé bábätko prináša rodičom aj po dlhších rokoch príjemné a krásne oživenie do celej rodiny a spája ju.