• Thriller

Nenápadné zlo (2015)

Super film, veľmi doporučujem. Tie korporácie a páni propagujúci škodlivé GMO potraviny za akúkoľvek cenu, mi trošku pripomínajú dnešnú corona – dobu aj s jej mnohými pseudo odborníkmi na corona vírus, aj na chystanú „spásonosnú“ vakcínu naň.

Život na pálce (2020)

Jednu hviezdu udeľujem iba za boj proti Talibanu a venovaniu sa afganským deťom, ktoré namiesto strieľaniu do ľudí začnú aspoň športovať- hrať kriket. No z druhej strany sa príbeh snaží robiť rozdiel medzi radikálnym (zlým) a umierneným („dobrým“) islamom, čo vytvára dojem, že ten druhý je fajn a takto to máme všetci (nielen v Afganistane) ale aj na západe brať. No pokiaľ oba smery uznávajú spoločnú ideológiu a základnú náuku, nedôverujem tejto falošnej vízii a tak film z môjho pohľadu zavádza a len prispieva k vytváraniu multi – kulti spoločnosti na západe a prijímaniu imigrantov do Európy. Preto je to strata času.

Skleněný dům (2013)

Dobre natočený vojnový film o záchrane maďarských židovských obyvateľov počas druhej svetovej vojny. Aj u nás vtedy na Slovensku, napriek ich vyvážaniu, im mnohí pomáhali a zachraňovali, mnohí dostali od vtedajšieho nášho prezidenta Dr. J. Tisu výnimky. Transporty Židov boli na dva roky u nás zastavené! Žiaľ, akosi sa na to vedome zabúda a spomínajú sa len negatíva z tohto obdobia.

Hover (2018)

Film nevidím na hodnotenie odpad.(to by som skôr dal hlavnej hrdinke za jej morálne defekty – najmä za robenie vraždiacej a nemorálnej eutanázie). Príbeh má vzhľadom na súčasný stav v spoločnosti pravdu – nie je to konšpiračná teória , ale fakt. Tam drony likvidovali ľudí, pod záštitou „pomoci a záchrany“ sveta, dnes vymyslená pandémia a umelo vytvorený vírus (inak ľahší ako chrípka) konajú skazonosné dielo svetových elít. S akým úmyslom? Dohnať svet k následným ekonomickým resetom, k pádu ekonomík, a potom aj skrze pripravovanú vakcínu si ho úplne podrobiť, označkovať a zotročiť. Samozrejme, že odporcovia globálnej moci, ktorí hája svoju slobodu názoru, PRAVDU a práva, budú prenasledovaní a likvidovaní... Aj preto film stojí k pozretiu, lebo trochu odtajuje skryté zámery korporácii a núti človeka k hľadaniu pravdivých odpovedí...https://videos.utahgunexchange.com/watch/IZNQREAYNmLjXGa

Válečný kabinet (2015)

Nádherný príbeh o záchrane manželstva, obrátení sa ku Kristovi, a najmä o sile živej modlitby k Pánovi Ježišovi Kristovi. Modlitba viery koná zázraky. Vrele film odporúčam.

The Eight Hundred (2020)

Dobre natočený čínsky film o ochrane skladišťa a Šanghaja čínskymi vojakmi pred Japoncami. Kiež by si aj náš národ tak hrdinsky chránil svoje národné a duchovné dedičstvo našich otcov, ktoré je v súčasnosti v ohrození, ako vtedy Číňania svoj ľud.

Liefhebberovi (2019) odpad!

Táto holandská rodinná psychiatria je ovocím holandského totálneho liberalizmu, čo sa samozrejme odrazilo v tomto príbehu o otcovi chorého na alzheimera a živote jeho detí. (Silná propagácia sodomie, marihuany, či potratov...) Myslím, že film síce žiaľ vychádza aj z reality, no treba poznamenať, že deštruktívne pôsobí na ideu tradičnej rodiny a jeho zámerom je evidentne likvidácia zdravého pohľadu na rodinné vzťahy i narušenie základnej bunky spoločnosti – normálnej rodiny.

Rodokmen lží (2019) (TV film)

Pri hodnotení tejto psycho drámy musím povedať, že takýto scenár sa žiaľ, deje aj reálne. Mnohé moderné „čarodejnice“ (v tomto prípade údajná „babička“ vnučky) zmanipulujú koho chcú, aby aj za cenu obetí rozbili rodiny a dosiahli svoje šialené a choré plány. Napriek spomenutím veciam z príbehu, ktoré neuznávam (okultná holistic. „liečba“, akupunktúra a homeopatia - pozri môj denníček), pozitívnym prvkom pre mňa bol šťastný koniec a tiež osobné memento: neverte všetkým neznámym ľudom, ktorí sa vám vopchajú do rodiny.

Unbroken: Path to Redemption (2018)

Dobrý kresťanský film o životnej premene bežca, olympijského športovca a hrdinu II. svetovej vojny, Louisa Zamperiniho. Dodám, že silné posolstvo zaznelo aj o téme odpustenia nepriateľom a ak je pravda, že Louis kedysi prešiel hypnózou v rámci jeho liečenia, nemyslím si, že je to pre súčasníkov dobrý nápad. No odkaz príbehu je aj pre dnešných ľudí: "Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil." (Jn 3, 17)