Príbeh dospievajúcej Jany, ktorá sa ťažko vyrovnáva s faktom očakávania ďalšieho súrodenca. Porovnáva, o čo všetko je materiálne ukrátená tým, že má súrodencov a závidí jedináčke Judite. (oficiální text distributora)

Tipko

Súhlas dávam názoru, že malé bábätko prináša rodičom aj po dlhších rokoch príjemné a krásne oživenie do celej rodiny a spája ju. ()

hygienik

Staré časy, také staré akoby ani nikdy neboli. Ostali po nich len takéto prostoduché a poučné filmíky. ktoré diváka nabádajú spomenúť si na svoje detstvo... a ilúzia, ako bolo vtedy dobre. Všetko bolo tiché, šedivé a ľudia mali strach, kto načúva, čo hovoria. Dnes je všetko hlučné, krásne farebné a ľudia sa neboja, hoci dnes sa niekto pozerá. ()

javlapippi

Nedostatok iného spôsobu realizácie a antikoncepcie za socializmu bol príčinou chrlenia potomstva ako na bežiacom páse. V preplnenom panelákovom byte zaujíma k tejto skutočnosti negatívny postoj frustrovaná mladšia dorastenka. Nakoniec ale pozitívny príklad novoprisťahovavšej sa vrstovníčky v nej prebudí materské pudy a naša hrdinka zmení postoj k oficiálnej populačnej stratégii. Milá osemdesiatková inscenácia plná väčšinou sympatických detských hercov. ()

ELDoctorow

Také... No, proste milé. A to hovorím, respektíve píšem, ako zaprisahaný neznášač detí a dorastu, ktorý by sa radšej vlastnoručne a bez anestézie sterilizoval polkilovým kladivom, než by vypustil do sveta svoje gény v podobe potomka. Iste, herecké výkony sú temer bez výnimky tristné, nakoľko to hrajú neskúsené deti, ale dialógy sú v pohode (snáď len až príliš dospelácke na to, koľko ročné decká ich prednášajú, ale tak možno som len ja bol tak blbý v ich veku) a tá malá, čo trávi na obrazovke najviac času je jednak brutálne zlatá a druhak z detského obsadenia s prehľadom najlepšia herečka, takže človek odpustí aj tomu zvyšku nedospelého ansámblu. Jedno z tých lepších archívnych prekvapení slovenskej televízie. ()

Autogram

Detský film o tom, ako sa pripraviť na mladšieho súrodenca po rokoch. Forma aj obsah sú slabšie, detské herecké výkony ale nesklamali. ()