• Thriller

Proxima (2019)

Aj keď herečku E. Green neobľubujem za jej niektoré nie cnostné scény vo filmoch, musím uznať, že úlohu matky tu zvládla dobre.

Ztraceni ve vesmíru - Běh (2019) (epizoda)

Tento 5. diel 2 série seriálu sa mi najviac páčil tým, že perfekne, hodne osobne sa zameral na vzťah Billa - otca a jeho adoptívnej dcéry Judit.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Na tomto scifi – seriáli ma najviac upútala snaha rodiny Robinsnovej zachovať si v rôznych dobrodružných chvíľach vo vesmíre dobré rodinné vzťahy medzi sebou (medzi rodičmi a deťmi a naopak) a v boji o prežiťie vždy držať spolu, aj keď to vyžadovalo niekedy obety. Osobne ideám v seriáli neverím, ako sú život na iných planétach, v evolúciu, alebo mimozemské civilizácie, či v inteligentných robotov, ale prejavy rodičovskej lásky hlavných hrdinov k svojim deťom skutočne často dojímajú diváka až k slzám. Preto dávam tri hviezdy. Super bola aj hudba, réžia, a kamera.

Vzpoura strojů (2009)

Stále aktuálna myšlienka o sledovaní a odstaňovaní nepohodlných občanov a to skrze robotov, je opäť riešená v deji filmu. Myslím, že ľudia, nielen v USA, by sa mali mať preto na pozore a nenechať si zobrať slobodu prejavu, a boj za pravdu a spravodlivosť. Inak slušný scenár(okrem tej nemravnej scény), i predstavenie robotov.

Muž mezi kosatkami (2010) (TV film)

Obdivuhodne dobre spracovaný dokument nielen o kosatkách. So Žalmistom hovorím:"Aké mnohoraké sú tvoje diela, Pane! Všetko si múdro urobil. Zem je plná tvojho stvorenstva. Tu more veľké, dlhé a široké, v ňom sa hemžia plazy bez počtu, živočíchy drobné i obrovské." Žalm 104,24-25.

Dlouhý měsíc (1981) (TV film)

Veľmi sa mi oba diely filmu páčili, po hereckej i obsahovej stránke. Najviac však odhodlanie ženy - matky mať v 40 dieťa a nakoniec zaň zabojovať a odmietnuť podstúpenie potratu, hoci veľmi k nemu nechýbalo! Takéto inšpirujúce filmy sú dnes, žiaľ, výnimkou. Mali by sa viac točiť a podporiť ženy k záchrane dieťatka pred interrupciou.

Outback (2019)

Super australská dráma. Najmä pre tých, ktorí uvažujú o zásnubách.

Já nebo nikdo (2018)

Myslím, že film dobre odzrkadľuje život zraneného dievčaťa, ktoré vlastná matka dala ešte ako malú k adopcii. Z jednej strany je dobré, že sa aspoň zachráni život dieťaťa, no z druhej strany vlastní biologickí rodičia mu veľmi chýbajú, čo sa neskôr odrazí v jeho správaní a na živote. I o tomto to je. Kiež by preto matky svoje deti s láskou prijali a od malička sa o ne starali.

Lupiči (2015)

Fajn krimi, ktorý hovorí o tragickom živote zlodejov. Je aj varovaním pre tých, ktorí by sa chceli zapliesť s krádežami a takto sa živiť.

Kde se touláš, Bernadetto (2019)

Síce vo filme vnímam idey hnutia New Age, globalizmu a multi-kulti, ktoré neuznávam, musím povedať, že ma tu upútala myšlienka, že nie všetci v rodine sú dokonalí a všetko na 100 percent zvládajú. Ale ide o to, ako v prípade matky Bernadety, nechať si pomôcť, keď je to treba a snažiť sa mať rád ostatných členov rodiny a dobre s nimi vychádzať. I o tomto to je.