Černí baroni (1992)

Přidávám jednu hvězdičku, film je přímo napěchován hláškami, které už dávno zlidověly.

Megalodon (2002)

Zaujal mě popis na teletextu, proto jsem si tenhto film nahrál a koukal na něj. Bohužel, má fantazie pracovala mnohem líp s výhledem na dobrou sci-fi, což tento film nebyl ani náhodou. Dobrý tak akorát jako kulisa k žehlení, jinak je to ztráta času.

Planeta opic (2001)

Tady jsi Time ulítl. Ale masky neměly chybu. Jinak je to jen nezajímavé béčko.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Jako neznalci knih mi dost souvislostí unikalo. Taky je to na jednu stranu moc dlouhé, na druhou paradoxně hodně krátké, protože tam chybí scény, které bych očekával, že tam budou. Herci nám vyrostli, Rupert Grint zklackovatěl a Emma Watson roste do krásy, v plesové scéně je okouzlující. Efekty slušné, hudba dobrá. Myslím, že fandové knih o Harrym si určitě smlsnou.

Ostrov (2005)

Michael Bay, toho chlapíka mám stále radši. Navíc tady ukazuje, že umí i něco jiného než akci. Akorát zase přetahuje. Filmu by slušela hodinka a půl, i když musím přiznat, že jsem se nenudil ani po dvou hodinách. Dokonalá oddechovka, plná hluku, vrtulníků a zpomalených Afroameričanů, to je Michael Bay, jak ho máme rádi.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Tak tohle je opravdu lahůdka, pro fandy hororů povinnost. Je to napínavé, děsivé, hrůzné, strašné, brutální, nechutné. Všechny tyhle ingredience jsou ale namixovány ve správném poměru. K tomu skvělá kamera, nasvícení, no a ty postavičky, myslím hlavně tu povedenou rodinku a jejich makeup. Prostě paráda.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Nemá cenu to srovnávat s předchozími kameňáky, nemá cenu na to chodit a nemá cenu to ani sledovat v televizi. Trapas.

Lidská skvrna (2003)

Námět (zapření své rasy) se dal zpracovat určitě lépe. Tohle je jen takový slabý odvar. Takový mix dvou lidských osudů, z nichž každý by mohl vydat na slušný film. Ale je to moc hezky nasvíceno, některé scény vypadají jak obrazy starých mistrů.

Salton Sea (2002)

Vizuálně jistě úžasné, skvělá hudba i Val Kilmer. Ale hodně nudné, zdlouhavé a předvídatelné. Pokud ale máte rádi atmosférické filmy, mohlo by se vám to líbit. Hledáte-li akci, nedoporučuji.