TRON: Legacy 3D (2010)

Designový fetiš? Jo. Vypravěčský fail? Možná. Nové Star Wars? Těžko. Přesto má něco, to pověstné "něco" do sebe (ve 3D), což mi nedovolí jít níž. Sakramentsky cool.

Její případ (2005)

Pokud se k Vám i přes české prznění dostane silný příběh, je co říct.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

"Wow." "What the hell?" "Já věděl, že Edgar Wright ukáže ještě víc než Hot Fuzz!" "Mazec!" "Týjo, to je jak další Matrix!" "Pod tímhle si představuju surrealismus." "Tohle je vono...!" "Chci, aby Edgar Wright natáčel další Star Wars!" - Moje spontánní myšlenky možného komentáře, které mne napadly při filmu, dají na komentář samy za sebe.

Experiment (2010)

What the fuck's wrong with you people? Bravurní herecké výkony, originální umístění a atmosféra, že by se dala krájet, vytvořená pouze pomocí pár desítek magorů na malém prostoru. Zejména emocionálně velmi silný zážitek.

Černá smrt (2010)

Wow...pesimističtější, temnější a depresivnější příběh jsem snad ještě neviděl.

Splice (2009)

Vcelku originální dokumentík snímající občas až zvrhlou výchovu zkumavkové příšerky, která se za pomoci fanatičnosti svojí "matky" stává až moc lidskou. Celkově vcelku o ničem. Jedna * za Adriena Brodyho, druhá * za Davida Hewletta (once a geek, always a geek!), třetí * za Adriena Brodyho poslouchajícího metal.

Zelená zóna (2010)

Supr námět, supr akce, supr řemeslně zvládnuto...ale druhej den už jsem nevěděl, že jsem něco takovýho viděl. Prostě průměr. A Brandon Gleeson s americkým akcentem? Ale no tak...vždyť mu to nešlo z pusy.

Iron Man 2 (2010)

Naprosto strhující a kulervoucně natočené, zrežírované a ztrikované akční sekvence se skvělým hudebním podkresem, prošpikované hilarious sekvencemi s už klasicky perlícím Downeym Jr., easter eggy (dokonalá scéna s kouskem "výbavy" Captain America) a krasotinkou Scarlett. Navíc pravděpodobně asi nejdůležitější prequel k Avengers, kde více poznáváme všechny důležité hráče z S.H.I.E.L.D. Po shlédnutí Avengers tedy měním hodnocení z *** na *****!