Hra na oliheň: Výzva (2023) (pořad)

Dramatem a psychologií to možná i dokázalo předčit originál. Některé lidi si opravdu oblíbíte, jiné rozhodně ne. Atmosféra se dá chvílemi krájet a dokonce to lze podle mého názoru považovat ze jednu z nejlepších reality show, ne-li nejlepší... ... Co však pohřbilo celou tu úžasnou myšlenku poslalo do háje - když pominu některé interiéry, nad kterými si už nikdo očividně nechtěl lámat hlavu a tak jsou bílé - bylo posledních několik kol. SPOILERY!!! Rozstřel ve stylu - hádej, kdo ti dal krabičku - se hodí do většího počtu hráčů, ovšem v tom menším už určitě nechcete vyletět takhle blbě. Jdeme však dál. Poslední trojce. Zmáčkni správný čudlík... WTF?!! Jako fakt? doopravdy??? A nakonec... poslední dvojice. Kámen, nůžky, papír... To už se někdo na mou duši posr..l. POSLEDNÍ kolo vložené do rukou náhody? Nic na vychytralost, či postřeh? Proč se alespoň tady nedrželi předlohy? Ne že se dva zabijou. Ale že si zahrají Hru na oliheň. Haló! Proto se ten seriál tak jmenuje, víme? Tady to ztratilo účinek. Osobně bych se téhle hry účastnit nechtěl, protože být ve finále vyhozen nějakým blbcem nebo takhle blbou náhodou mi nepřijde čestné ani sportovní. PS: Sami tvůrci v dokumentu řekli, že přesně to byl účel: Aby byl výherce náhodný a nemohl to nijak ovlivnit. 3*

Playboy z prváku (2004)

Viděl jsem tenhle film tolikrát, že míň než 5* už dát ani nemůžu... Zdejší hodnocení je podle mě úplně mimo. Tenhle film dosahuje úrovně Prciček, ovšem názory je podle mě překračuje. Hledání vlastní identity tímhle způsobem je prostě super námět. 🙏

Vivárium (2019)

Opravdu divný divnofilm, který jsem po prvním shlédnutí zkrátka nedovedl ohodnotit. Teď už to vím. Tohle lze popsat s přehledem jako konzumní system mind fuck. A jako takový je tenhle film bezchybný. Zdejší nízké hodnocení chápu. Jak to mají lidé pořádně pobrat, když je to vlastně většinou o nich? 🤔

Červený trpaslík - Země zaslíbená (2020) (epizoda)

Parádní jedno-díl třinácté série, který dopadl MNOHEM lépe než 9. Zpátky na zemi. Jen doufám, že tím kluci z Trpaslíka neřekli - sbohem. 5*

Men (2022)

Vzkaz pro Algernona: Mám patrně jiný názor. Tenhle film sice byl i podobenství. Mám však pocit, že se režisér nemohl rozhodnout, co z toho v závěru udělat a tak nezvládl finále. PS: Atmosféra je místy celkem dobrá, ovšem znám mnohem lepší horory, kterým tohle nesahá ani po kotníky. Jen můj názor. 2*

X (2022)

Každá hvězda za každý pár koz, co byl vidět. 😘 Jinak žádný zázrak a to, co vypadá jako originální přístup nakonec spadne do něčeho, co jsme viděli ve většině slasherů od osmdesátých let.

Tomb Raider (2018)

Dobrodružné nemusím, fantasy to nijak moc není, jako akční se to podrží klasických klišé, ale někomu se to může líbit. Klady? Ústřední představitelka je fakt hustá. Pro mě film na jedno shlédnutí.

Král Artuš (2004)

No... Některé věci mi přišly podivné, některé dobré a některé úžasné. Začnu na zápornou notu: Joel Edgerton vypadá s dlouhými vlasy fakt divně. Nejde to k němu. Til Schweiger působí s krátkými vlasy a bradkou coby Sas poměrně vtipně. Což nebyl patrně účel. Clive Owen je coby Artuš jako pěst na oko. Pokud to budete mít jako já, zvyknete si na něho a prominete tvůrcům ústřední postavu (v historické době nereálně) stále hladce oholenou, či s mírným strništěm... Keira Knightley pro změnu dostala opravdu nevyváženou roli. Znáte ten pocit, když vám někdo zachrání život, narovná vykloubené prsty a vy do něho během chvilky začnete rejt? Ona jo. Bych jí ty prsty zlomil a: "Co že jsi říkala?" :-P :-P ... ... Nyní k dobrým věcem: Ray Winstone svojí rolí velice potěšil. Jeho charakter - patrně vytvořený i jako postava částečně na odlehčení - mě opravdu bavil. Dále bych rád vyzdvihl epickou bitvu na ledě, kde jsem napjatě čekal, co že se bude dít. Parádní podívaná... No a nyní k tomu úžasnému: Propracovanost postavy, kterou ztvárnil Ray Stevenson neměla naprosto chybu. Skvěle zahrané až do konce. Kdo však nejvíce překvapil, je Mads Mikkelsen, který ze své role dostal tak 200% s minimem textu a díky svým výrazům, které jsem vždy skvěle chápal... ... Když to tak vidím, moje hodnocení je možná moc. Přece jen, ta scéna na ledě působila i dost chaoticky a přišlo mi, že počet nepřátel celkem slušně haproval (někde mezi 15 a 35). Nicméně celkový dojem je opravdu hodně dobrý a řekněme si narovinu: Kdo má rád Gladiátora, neměl by řešit oholeného Artuše. :-D :-D ... 4*

Katakomby (2007)

No... na jednu stranu by mě zajímalo, jak přesně se to odehrálo, když se jedná o film podle skutečné události. Stejně tak mi vrtá hlavou, jestli béčkovitost, která z filmu chvílemi (hlavně v úvodu) vyzařuje, nebyla tak trochu záměr vzhledem k hodně zajímavému rozuzlení. Čemu bych se pro změnu nedivil, je možnost, že se tenhle film zkrátka z velké většiny setkal s nepochopením a proto má tak nízké hodnocení. Čtvrtý Matrix ví, o čem píšu... Každopádně na stranu druhou si mohl film víc vyhrát s napětím, ačkoliv uznávám, že to je spíš otázkou vkusu. Ona je celkově kombinace - Horor/Thriller - dosti na pováženou, protože jeden ze žánrů má vždy přednost. Tady to byl druhý uvedený. O hlavní hrdinku jsem nepociťoval strach. Rozhodně ne takový, jaký ve mně dokázala vyvolat třeba Pavučina. Napětí to má však opravdu pěkné a co chválím, je absence lekaček. Najdete maximálně pár náznaků, které vás udrží ve střehu... Hmm... Bráno kolem a kolem tenhle film neshledávám záležitostí na plnou palbu. 4* si podle mě ovšem zaslouží. :-)

Aquaman a ztracené království (2023)

Plnohodnotné pokračování prvního dílu, které parádně naváže a ve 3D kině vám vezme dech navíc. Co vyčíst? Mě nic nenapadá. Co pochválit? Snad úplně všechno: Herce, dialogy, střih, kameru a rozhodně dynamiku příběhu, plus několik nečekaných ovšem solidně vtipných hlášek. TAKHLE MÁ VYPADAT DVOJKA!! :-)  5*