Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Akční

Obsahy (63)

L'Inconnue de Hong Kong

L'Inconnue de Hong Kong (1963)

Přítelkyně Mitzi a Georgia získají tříměsíční hudební angažmá v Hong Kongu. Hned po příletu náhodou Mitzi překazí plán na vyvezení drahokamu, který je v Hong Kongu neprodejný. Přestože se vystoupení pomalu rozbíhají, chce se Mitzi vrátit zpět do Paříže, jenže nemá dost peněz na letenku. Jednou večer jsou obě přítelkyně svědkyněmi hádky muže a ženy, která je druhý den nalezena mrtvá. V Mitzi uzraje plán, jak získat peníze...

The German Sniper: The Invisible Enemy

The German Sniper: The Invisible Enemy (1988)

Archivní dokumentární materiál německého vrchního velení, detailně ukazující komplexní výcvik německých odstřelovačů v průběhu druhé světové války.

Skryté děti

Skryté děti (2007) (TV film)

Příběh čtyř židovských dětí, které byly ve Francii ukrývány před nacisty a deportací.

Vražda je vražda

Vražda je vražda (1972)

Manželka Paula Kastnera tragicky zahyne. Přestože policie případ uzavírá jako nehodu, Paula oslovuje neznámý cizinec jménem Jean s tím, že mu pomohl manželku zabít a nyní očekává odměnu. Jean na Paula stále více naléhá a postupně jej zatahuje do podivné manipulativní hry.

Un condé

Un condé (1970)

Při policejním zásahu je zastřelen policejní inspektor Barnero. Jeho kolega a přítel Favenin si u nadřízených prosadí, že právě on bude případ vyšetřovat a vypátrá jeho vrahy. Hnán touhou po osobní pomstě se rozhodne využít jakékoli metody k jejich dopadení.

Vertige pour un tueur

Vertige pour un tueur (1970)

Nájemný vrah Marc má zastřelit svého přítele Reného. Marc však záměrně mine a při útěku zastřelí bratra gangstera, který jej na vraždu najal. Marc se okamžitě stává lovnou zvěří.

Mataf

Mataf (1973)

Bernard Solville se svými kumpány organizuje loupež klenotů. Promyšlená loupež však nevyjde, navíc je při ní zabita mladá žena a Bernard je vyfocen z puškou v ruce. Za pár měsíců začne právník Desbordes Bernarda vydírat a přinutí jej, aby pro něj provedl loupež mikrofilmů. Při útěku je Bernard se svým komplicem Basilio Hagonem přepaden a mikrofilm je jim ukraden. Právník Desbordes tlačí na Bernarda, aby splnil smlouvu nebo mu vrátil zálohu. Bernard s Basiliem zjistí, že byli podvedeni...

Vězení - Není čas na spravedlnost

Vězení - Není čas na spravedlnost (1990)

Při záchraně svého podniku použije Jean Dolande střelnou zbraň. Za tento čin je zatčen a uvězněn na osm let. Dolande postupně zjišťuje jak funguje zavedený vězeňský systém, postavený na ponižování a duševní i tělesné likvidaci vězňů. Dolande je rozhodnutý zachovat si svou důstojnost a nestrannost. Postupně se však zaplétá s vedením vězeňského gangu a dostává se tak až na dno. Drama je natočeno podle skutečné události.

Čas vlků

Čas vlků (1970)

Profesionální zloděj Robert "Dillinger" už dva roky se svým gangem vykrádá banky v Paříži. Po mediálním tlaku je policejní komisař Kramer Robertovi na stopě. Jsou však staří přátelé ze školy, což přivádí komisaře Kramera až na pokraj střetu zájmů, zatímco Robert v tom cítí slabost. Situace se vyhrocuje a komisař Kramer je nucen zasáhnout.

Point de chute

Point de chute (1970)

Po cestě ze školy je gangstery unesena dcera rodiny z vyšší společenské třídy. Zatímco únosci vyjednávají o výkupném, hlídá Catherine mladý gangster Vlad. Když se Vlad dozví, že i po zaplacení výkupného má Catherine zastřelit, rozhodne se šéfovi postavit na odpor.

Špatný syn

Špatný syn (1980)

Bruno Calgagni se po pěti letech strávených v americkém vězení za obchod s drogami vrací zpět do Francie, kde chce začít nový život. Snaží se dozvědět se od svého otce více o smrti matky. Jejich setkání se však vyhrocuje v otevřený konflikt.

Tváří v tvář pravdě

Tváří v tvář pravdě (1993) (TV film)

Paul Noblet je v malém provinčním městě Maurepas respektovaným mužem pro svou odbojovou činnost během druhé světové války. V průběhu války došlo k prozrazení skupiny a zastřelení pěti odbojářů. Nikdy se však nepodařilo najít viníka. Když do města přijede další členka skupiny Madelaine Depage, dojde k oživení bolestivých vzpomínek. Je to však také šance pro vyrovnání se se svou vlastní minulostí.

Giovanni Falcone

Giovanni Falcone (1993)

Film natočený podle skutečných událostí z 80. let, kdy v Itálii působil významný soudce Giovanni Falcone, který objevil a prokázal spojení mezi mafií a politiky. Místy dokumentárním, avšak působivým způsobem, je zobrazen příběh muže, který zasvětil svůj život boji proti mafii v Itálii a v roce 1987 uskutečnil monstrózní proces s obviněnými ze spolupráce s touto organizací.

Modrooký bandita

Modrooký bandita (1980)

Dokonalý plán přepadení zahrnuje především perfektní přípravu. Renzo Dominici jako svědomitý úředník zavádí nová pravidla zabezpečení peněz. Když jednoho dne dojde k přepadení, jediným poznávacím znakem zločince jsou blankytně modré oči. Kola vyšetřování se postupně rozjedou...

Poslední léto v Tangeru

Poslední léto v Tangeru (1987)

Claudia Marchetti se po patnácti letech vrací do Tangeru, nikým nepoznána, aby vyrovnala účty za smrt své rodiny...

Tisíc miliard dolarů

Tisíc miliard dolarů (1982)

Jednoho večera zazvoní v La Tribune telefon. Anonymní mužský hlas sdělí schopnému redaktorovi Paulu Kerjeanovi kompromitující informace o známém vlivném podnikateli a politikovi Jacquesovi Benoît-Lambertovi. Zatímco Paul Kerjean zveřejňuje v La Tribune šokující článek, zjišťuje, že se nechal zatáhnout do špinavé hry a jeho noviny pouze posloužily jako zástěrka. Paul Kerjean je rozhodnutý, že se pokusí nalézt pravdu.

Kufr na slunci

Kufr na slunci (1973)

Francouzský agent Augier dostane za úkol vyvézt židovského špiona majora Blocha z Blízkého východu. Aby to bylo možné provést, je naložen do obrovského kufru a označen jako diplomatické zavazadlo. Jenže nic nejde tak, jak si naplánovali a proto musí začít improvizovat. Když se navíc oba zamilují do půvabné Françoise, roztočí se série dalších komických situací.

Muž se zlatými brýlemi

Muž se zlatými brýlemi (1987)

Společenské drama, ve kterém stárnoucí dr. Fadigati navazuje nerovnocenný citový vztah se studentem Eraldem. V Evropě začíná sílit fašistická nenávistná ideologie, což i na malém italském městě začne postupně proměňovat morálku jejich obyvatel. Dr. Fadigati cítí rostoucí nenávist a násilí vůči těm, kteří jsou odlišní. Situace se postupně vyhrocuje a vede ke konfliktu s okolím.

Smrtelný případ

Smrtelný případ (1967)

Když ministerstvo zahraničí obdrží anonym s informací, že vysoce postavený úředník Samuel Fennan měl styky s komunisty, je prověřován Charlesem Dobbsem z bezpečnostního oddělení. Týž večer je však Fennan nalezen mrtev. Policie případ řeší jako sebevraždu, ale Charles Dobbs získává stále silnější pocit, že něco nesedí. Ve spolupráci s inspektorem Mendelovem začne případ postupně rozplétat a zjišťuje, že Fennan byl jen prostředníkem ve špionážní hře, ve které tahá za provázky úplně někdo jiný.

Ve znamení býka

Ve znamení býka (1969)

Konstruktéru Albertu Raynalovi nevychází jeho další pokus s řízenou raketou, která po několika vteřinách letu exploduje. Albert to však nevnímá jako neúspěch, protože je přesvědčen, že stačí provést pouze menší úpravy, aby další pokus byl úspěšný. Na finančně náročný výzkum mu banka již nechce poskytnout další prostředky, věřitelé požadují své peníze a přátelé se od něj postupně odvracejí. Albert stojí sám před těžkým rozhodnutím.

Reklama