Dunkerk (2017)

Tak jsme byli na Dunkerku a musím říct, že to byla paráda. Pohled na událost z mnoha pohledů. Atmosféra, že by se dala krájet. Napětí větší jak v kdejakém hororu. Špičkové letecké souboje. Záběry z kokpitu jsou geniální. Reálně se chovající postavy. Mělo to takovej uvěřitelnej civilní nádech bez patosu. Bez patosu! Bez dojemně smutné muziky. Výběr muziky je to nejlepší, co jsem kdy ve válečňáku slyšel. Vřele doporučuju i těm, kdo tenhle žánr moc nemusí. Takovýhle válečný film jste ještě neviděli. Jsem nadšený.

LEGO® příběh (2014)

Hodně vtipný film. Den hlavního hrdiny společně z hitem Všechno je tu fajn je prostě parodie jako hrom. Hodně pravdivá. Sice se film nevyhne některým velkým klišé, ale je hodně akční, odsýpá a paroduje zavedené životní pořádky. Jako třeba: Každé ráno chodit do práce. Co víc si přát.

Vetřelec: Covenant (2017)

Film úspěšně znásilnil mou dětskou představu o Vetřelci. Jako o záhadné, neznámé a děsivé bytosti, kterou lidé náhodně potkají při kolonizaci vesmíru. Tajemno se vytratilo a nahradilo ho pitomé spiknutí vyšinutého androida. Proboha proč!? Navíc to celé neni dostatečně dlouhé, aby to vybudovalo nějaké napětí. Vetřelci se moc rychle narodí a ještě rychleji chcípnou, aby mohl skončit film s otevřeným koncem. Efekty to nezachrání. Tohle je fakt shit. Proč radši neudělali pokračování čtvrtého dílu na zemi s digitální Ripleayovou jako královnou vetřelců? Fuck off Prométheus a celé tohle nové pojetí.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Tenhle seriál mě hodně bavil. Bavil jsem se vtipnýma narážka na dobu. Zhrozil jsem se, jací lidé sloužili ve veřejných institucích. Pokud je to pravda, tak důležité funkce zastávali tupci, patolízalové a zlý lidi. Každopádně Trojan v charakterní roli je dokonalý. Neokoukaný nápad o nechtěné výpravě do minulosti. Co na tom, že to v konečném souhrnu nedává smysl. Důležité je, že tady byli zesměšněny sloky pana Janečka. To byl asi nejlepší díl.

Čistá duše (2001)

Hodně zajímavá tématika, které zabíjí potenciál skutečná událost. Takový prostor pro fantazii a tak moc se to snaží být civilní, usedlé a uvěřitelné. Škoda toho. Škoda toho trapnýho dojáku nakonec. Podobná šablona už tady párkrát byla. Škoda nepřesného překladu názvu. Spíš by to měla být Čistá Mysl. Škoda, že mě hlavní zvrat tolik nepřekvapil. Zvlášť po zhlédnutí, pro mě, mnohem zábavnějšího Klubu Rváčů. Zahrané je to ale skvěle. Muzika je taky super.

Čarodějnice (2015)

Film má skvělou výpravu a stylizaci. Má pěknou atmosféru. Bohužel má strašný děj. Dobové dialogy podle skutečných výpovědí? Možná tak pod tlakem tortury. Nerealistické chování postav. Hodně neuspokojivý závěr a pointa. Z tohodle by měl pan Boblig určitě radost. A to to tak pěkně začalo.

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Pěkná pohádka. Jen se trochu bojim, že na to za nějakých čtyři, pět generací zapomenou a rozjede se další válka. Boj o životní prostor, nadvládu. Vlastně, jenom proto, aby se lidé nenudili. Avatar tenhle koncept dokonale vykradl. Nejvíc asi tou formou animovaného filmu.

Gorily v mlze (1988)

Celý film jsem jí přál smrt. Nakonec jí taky dostala a já odešel spokojený od obrazovky. No dobře, gorilky byly roztomilé. Akorát mě filmy tohodle typu strašně iritujou. Sigurney to asi zahrála dobře. O to víc mě to na konci potěšilo. Jsou to akorát 2 hodiny nudných hlodů.

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001)

Francouzká revoluce, jak bylo nastíněno v druhém díle by byla mnohem zajímavější doba. Takhle vidíme jen stupidní remake jedničky v New Yorku. Žádná historická vazba. Jen trapná pompéznost a přehlídka bohaté New Yorské země. Alespoň, že ti herci zůstali stejní. Stejně dobří.

Gladiátor (2000)

Sakra, kdo chce nějakou historickou přesnost, nebo hlubší děj, ať jde jinam. Tohle je hollywodskej doják plnej hrdinství a správňáctví. Záporák tady strašně válí. Skvělá výprava a hlavně, skvělé souboje. Mají fakt šťávu. Film mě přes svou nelogičnost a povrchnost stále baví. To je skvělá vlastnost. Starý Řím je totiž poutavá doba.

Časové pásmo bylo změněno