Zamilovaný profesor (1996)

Ano, je to trochu fekální a humor někdy vyznívá trochu samoúčelně. Na druhou stranu je to super zábava. Scéna Buddyho Love v klubu, kde znemožní komika je geniální. To jsem se smíchy popadal za břicho. Stejně tak večeře profesorovi rodiny, kde vrcholem bylo pozvání Carly. Edie Murphy je tady ve vrcholné formě. Hlavně v roli Buddyho exceluje. Film je zábavný i po několikerém shlédnutí. Jsem jeho pokleslá cílovka.

Zelená kniha (2018)

Super film. I když je to klasické klišé inspirované skutečnými událostmi na téma rasismus na jihu Severní Ameriky. A klišoidní přerod z rasisty ve fajn chlápka. Zasazení je fajnové. Šedesátá léta nejsou tak ohraná a lákadlo hudební road movie bylo pro mě hodně velké. O hudbě to sice tolik není, ale jako komedie je to fajn. Viggo Mortensen jako Tony Pysk exceluje. Klavírista Dr. Don Shirley to sice svým moralizováním občas kazí, ale zábava je to pořád nerušivá. Je to taková nenáročná oddychovka a i toho rock and rollu jsem se nakonec dočkal. Za mě spokojenost.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Tohle je skvělý film. Přes akční thriller na začátku, až po absurdně překvapující zvrat uprostřed.Skvělý Clooney, skvělý Tarantino. Dobře, v druhé půlce se to trochu zvrhne do brakového béčka. Ale to je jedno, když tam hraje super muzika a Tom Saviny, jako vždy, předvádí hodně zábavnou exibici. Jestli si to nechcete vyspoilerovat, nečtěte zdejší obsah.

Co děláme v temnotách (2014)

Skvělý humor. Upíři z takové té domací roviny. Jejich zábavy a strasti. Aportování vlkodlakům. Netopíří souboj. Pevná strava. Prostě paráda. "Nemůžeš jít přece na ples v kostýmu Bladea. Vždyť je to lovec úpíru!" Mojo nejoblíbenější postava je jednoznačně Vladislav (Vlad Nabodávač).

Cesta do fantazie (2001)

Pořád je to velký nářez. Na lepší animárnu ztěží narazíte. Kromě Princezny Mononoke. Tak silný závěr tenhle animák nemá. Pořád je to ale ultimátní psychedelie plná nezvyklých bizarností cílená více na děti. To se ale nebojte, že by se tenhle film vyvaroval některým až hororovým pasážím. Je to prostě paráda.

Moon (2009)

Umělá Inteligence klaďas? To si dám líbit. Moc filmů touhle cestou nejde. Sympatické. Super námět, super one-man show. Super hudba a pěkný konec. Proč taky robota zlýho, když je tady zlá korporace, která myslí jen na zisk. I když, pro dobro celého lidstva.

Zmizení (2013)

Napínavá, celou dlouhou stopáž strhující podívaná. Namotivovaný a naštvaný otec. Policajt s tikem v oku, který musí celou dobu snášet rozmary a iniciativu zúčastněných. Perfektně padnoucí hnusné počasí. Film natočený s jemným minimalismem. Kdo je vrah? To by nikdo nečekal. Po zjištění to všechno do sebe absolutně zapadá. Skvěle propracovaný příběh. Tenhle film určitě stojí zato. I když, třeba jako já, moc neholdujete detektivnímu žánru. Tohle bylo hodně zábavné.

Blade Runner (1982)

Po dalším zhlédnutí musím dát plné hodnocení. Tempo mi vlastně vyhovuje. Důraz na noirový obraz. Příběh, který je sice klišé, ale tady vlastně nemá budoucnost. Co ještě lidé můžou udělat a vidět, když vědí přesně kdy umřou. Parádní atmosféra, parádní hudba, ikonická zbraň hlavního hrdiny. Parádní film.

Dunkerk (2017)

Tak jsme byli na Dunkerku a musím říct, že to byla paráda. Pohled na událost z mnoha pohledů. Atmosféra, že by se dala krájet. Napětí větší jak v kdejakém hororu. Špičkové letecké souboje. Záběry z kokpitu jsou geniální. Reálně se chovající postavy. Mělo to takovej uvěřitelnej civilní nádech bez patosu. Bez patosu! Bez dojemně smutné muziky. Výběr muziky je to nejlepší, co jsem kdy ve válečňáku slyšel. Vřele doporučuju i těm, kdo tenhle žánr moc nemusí. Takovýhle válečný film jste ještě neviděli. Jsem nadšený.

LEGO® příběh (2014)

Hodně vtipný film. Den hlavního hrdiny společně z hitem Všechno je tu fajn je prostě parodie jako hrom. Hodně pravdivá. Sice se film nevyhne některým velkým klišé, ale je hodně akční, odsýpá a paroduje zavedené životní pořádky. Jako třeba: Každé ráno chodit do práce. Co víc si přát.