• Thriller

Nic jako dřív (2017)

Přiznávám, že na dokumenty dost seru a je to chyba, ale od tý doby co se na scéně objevil vychcánek Vít Klusák nedokážu rozlišit co je skutečně přirozené a co nahrané a i tady jsem to měl v hlavě, ale nechci z Lukáše a Klárky dělat stejný podvodníky s realitou jakým je Klusák, tak budu věřit, že vše je přirozené. Nic jak dřív na mně působí velmi depresivně , velmi, protože ukazují prázdnotu a nulové vyhlídky mladé generace a není to dobrý. Ty tři příběhy i lidi, kteří v nich vystupují mají společnýho jménovatele mládí a zpíčenou budoucnost. Jasně můžeme teens vyčítat to či ono jak se zachovali, ale jsou to přece jen teens na hraně s dospělostí, kdo z nás v tu dobu věděl o životě víc ? Spíš zamrzí, že výuka zahradnictví se na škole skládá z hrabání listí za školníka (jak trefně poznamenal ten kluk) nebo vyměřování skleniček a přeměřování vzdálenosti příboru na hotelovce, to určitě v těch mladejch lidech "probudí zápal" pro obor. A to radši úplně pomíjím sociální situaci hlavních hrdinů z tý by se jeden posral a argument, místo školy jdu pracovat abych kurva měl alespon kde bydlet, prostě chápu i když by se měl samozřejmě vzdělávat. Nic Lukáši s Klárkou, pokud to nebylo zase všechno jen nahraný (tzv. Klusákovina) tak palec nahoru, výpovědní hodnotu to má a emotivní přesah rovněž.

Po svém (2011) (TV film)

Jsem rád, že jsem měl možnost vidět tento dokument o slavným filmovým producentovi Jerry Weintraubovi. Koukal jsem na to opravdu s plnou pozorností, protože člověku to přijde až jako pohádka, ale je vidět, že krom pracovisti a nápadů je potřeba i hodně velký porce drzosti viz akce "Elvis". Daleko víc než vzestup na vrchol považuju sestup a následný další výstup na vrchol, takhle se taví ocel. Zajímavý je i jeho vztah se svou ženou i když její reakci na nevěru považuju ryze za ženskou "šukej si s kým chceš, ale dej mně na učet mega". Hrozně sympaticky na mně v dokumentu působila Ellen, která se mně v minulosti dost líbila a už mně nějak sešla z hlavy, ale ona je to pořád velmi půvabná ženská. Velmi zajímavý dokument a vůbec bych se nebránil dalším jako třeba Kevin Feige, Harvey Weinstein (fuckovat ty obviněný kurviček na začátku kariéry co mají na 20 let ztrátu paměti ), atd.

Eastie Boys (1999)

Na mých toulkách německou kimentografií jsem opět ocitl v kultovní Sluneční uluici v rozděleném Berlíně, abych si prožil další retro příběh. Musím říct, že tohle bylo dost možná nejlepší retro, co jsem kdy viděl. Originálně napsaný scénář, dokonalé prolínání žánrů a neuvěřitelná pohoda z filmu doslova září a pro nás kluky ještě super bonus v podobě debutující krásky Teresy Weißbach na ních bych se tady vydržel koukat ještě dalších 20 hodin. Obávám se, že Leander Haußmann má sindrom "Hřebejk" svou prvotinou si sám sobě nasadil laťku tak vysoko, že už jí asi nikdy nepřekoná, v každým případě za tenhle kousek, který mně neskutečně zpříjemnil nedělní večer má mé velké doživotní díky, ale jelikož jsme na csfd, tak se neděkuje, ale hvězdičkuje.

jOBS (2013)

Opět se mně potvrdilo, že spolehnout se na zdejší procenta je jedna z životních kravin, kterých se člověk může dopustit. Já jsem tenhle biják chtěl vidět už dřív, ale omylem jsem si vyhledal nějakou šílenou sračku se stejným názvem, teď jsem už byl pozornější a byl jsme mile překvapen, v jednom případě dokonce naprosto ohromen. Moc se líbilo, že příběh není o technologiích, protože tomu bych zase hovno rozuměl ani to není žádné Stevovo CV, ale jde tu především o prosazení svých snů a vizí v tvrdým světe byznysu a tenhle úhel pohledu mně zcela vyhovoval. Film byl spořivej na dialogy a možná proto měl takovou údernost. To nejlepší jsem si však nechal nakonec a tím je výkon Ashton Kutcher. Měl jsem zato, že Ashton v Hollywoodu platil jako osobní nabíječ Demi Moore a díky tomu se dokázal přivandrovat k nějakým rolím, ale o něm jako o herci jsem přemýšlel míň než o tom jak se vyrábí krby, ale připravil mně naprosto neskutečný šok, protože jeho herectví bylo skvělý a ty nominace na Zlatý maliny si můžou kritici strčit doprdele, protože možná to nebyl nadpozemský výkon, ale já mu tu postavu věřil, měl charisma, prostě herecká paráda a filmová taky.

Rudá volavka (2018)

Mám rád filmy, kde spolu rusové mluví v Rusku anglicky, působí to velmi autenticky. Rovněž velmi ocením, když se hlavní hrdinka v jedné scéně velmi vážně zrání, ale ve druhé už je ok a když se to opakuje třeba třikrát, čtyřikrát za film sám získávám pocit nezničitelnosti. Dále..... ne samozřejmě šlo by to tady rozebrat na atomy a filmu chudáku by splasklo sebevědomí, ale proč to dělat, když mně 140 minut uteklo jako voda, na Jennifer jsem mohl kukadla nenechat. Filmu nechyběl šmrnc, napětí ani sex apeal.

Lepší už to nebude (1997)

Melvin Udall byl napsanej přímo na míru Jacka a ten ve "své" postavě září v každým záběru, ale ani Helen Hunt nezůstává moc pozadu a když k originálnímu scénáři ještě připočtu velmi zábavné dialogy dostávám skvělou romantickou komedii, která pobaví jak ženy, tak muže. Paráda, proč to nejde takhle pokaždý.

Noční hra (2018)

Konečně blockbuster co umí po celou stopáž bavit, nenudit, těží z originální zápletky a odpoví na otázku, která herečka má v Hollywoodu top zadek.

R (2010)

Velmi reálně působící vězeňská drsnárnička. Vžíval jsem se do toho kluka a musím říct, že jsem pro jednou spokojen se svým životem mimo dánské vězení.

Tiché srdce (2016)

Další poodhalení toho jak se to vlastně má v izraelské společnosti. Film umí skvěle stupňovat tísňovou atsmoféru a dokumentární (netřaslavou) kamerou navazuje realistický pocity páně diváka. Musím říct, že scéna s kočkou nebyla příjemná a o hlavní hrdinku jsem postupně začínal mít strach. Námět filmu je jen další důkaz, že naboženství a je jedno jaký plodí nejvíc fanatiků na metr čtvereční, tolik nenávisti a netolerance v sobě žádná další "skupina" nemá, možná až na fašouny. Docela solidně zmražoval atsmoféru i hudební doprovod. Nenápadné, ale povedené.

Pozice dítěte (2013)

Na Rumunech se mně líbí jak dokážou úsporně natáčet vynikající filmy. Zde se jedná o silný náměť, který rozehrává psychologii naprosto reálně působícícho vztahu matky a syna. Luminița Gheorghiu je ve své roli naprosto fámozní a její postava si mně vryla hodne pod kůži, ostatně jako celý nekomprisně natočený film.