• Thriller

Klub sráčů (2000) odpad!

Jaj, tak tenhle klub sráčů, mě svým filmem neuvěřitelně nasral.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál) odpad!

Vím je to server o filmu a měl by se hodnit pouze filmový zážitek, dojem, názor a to pak okomentovat, odborně, trefně, vtipně, nebu uplně blbě či trapně .Bohužel u tohoto seriálu ať dělám co dělám nemohu jinak, jeho posláním totiž bylo osvětlovat a převyprávět "po svém" komunistické zločiny nejhrubšího zrna. Přiznávám, že to bylo zabaleno velmi půvabně . Ale pod tímto obalem se skrývá obhajoba sprostých vražd a zločinů jenž se dopouštěli komunisté v Československu. A to je můj dojem a názor z tohoto seriálu.

Bastard (2023)

Je to ta poctivá filmařina, kterou mám v kinech nejraději. Perfektně natočený, zrovna tak skvěle zahraný, drsný, syrový. Příběh, který umí zaujmout, jen ten závěr mohl vyniknout trošku silněji udělat ho jinak. Postava hlavního hrdiny si drží docela odstup od diváka a to i přeš to, že ho do divácké náruče doslova dohání hlavní odpornej záporák, ale budiž není povinnost abych musel s někým na plátně vysloveně najít společnou řeč.

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

No nemůžu si pomoct, ale postava Krobota mě minimálně s těma koněma připomíná Reného z Prohnilích, ale hodnotit to zatím nemá cenu. Přijde mě to bezkrevné, prostě jen další tuctový seriál na kšeft. Hlaní postavy splňují snad všechny klišé, napětí žádné, realita žádná, atmosféra žádná, zkrátka želé bez chuti. Po tomhle běží Malý pitaval z velkého města, člověk pak ten rozdíl mezi kvalitou a tuctem vnímá ještě intenzivněji a přitom mistra Krobota a Mariku mám rád.

Docent - Preso s mlíčkem (2023) (epizoda)

Teda kdyby ke mě domu vtrhla policistka Terezka Ramba s bouchačkou a řvala na mě "pracky nahoru" nevím jestli bych začal počítat andělíčky a nebo se smát. Tohle výrazyvo jsem naposled slyšel od Fru-Fru, nejblbějšího bandity Francie, ten teda dodával "pracky nahoru a kalhoty dolů"..což v případě že by řekla Terezka, nevím noc jestli tohle má být pokřik elitních českých vyšetřivatelů a vůbec se tam ty policajti chovaj jak ústav nesvépravnejch, jedni tajej info před druhýma, tenhle důkaz jsem zahodil, na tamten jsem se vysral. Taclík připomíná spíš řezníka Krkovičku a když se drape do kopce bojím se, že ho klepne. On ten případ není špatný a herci jsou jistě kvalitní, jenže ty postavy, ty postavy, spíš je to jako z oddělení Franka Drebina a ne z eltního oddělení Policie ČR.

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Protože to má ještě pokračování a není to uzavřený případ nebudu tu dělat závěry z hlediska děje a příběhu, to si nechám až bude podka za celou minisérii. Co již můžu rozepsat jsou postavy - herci. Takže Ivan Trojan je fajn, už jsem ho vlastně dlouho v něčem neviděl a postavu mírně roztržitého, tichého, ale chytrého chlapa hraje s absolutní jistotou. Ondra Vetchý mě splívá s postavou z jiného seriálu a upřimně si myslím, že tohle vdaným kontextu nebyl dobrý tah, jako kdyby policie - oddělení vražd měla jen jeden vizuálně i povahou stejný typ šéfa. No a Terka Ramba je skvělá herečka jak divadelní (Amerikánka), tak filmová (Loputa) , ale tady mě přijde jednak nepříliš věrohodná její postava. Jirka Strach jako režisér je v pohodě, on umí žánrovky. Jen z hlediska scénaře lovíme moc rybiček - krimiprvek, policejní práci, hlavní postavu v novým ne příliš přátelským prostředí, naprosto filmové postavy - každý až moc vygradovaný. Hodnotit zatím nechci, až po celku, pokud bych ale musel dal bych tři s tím, že mě další vývoj zajímá, ale ve hře jsou všechny varinaty hodnocení, nahoru, dolu i strvání hodnocení. Držím palce sobě i tvůrcům ať jdu s hodnocením ještě nahoru.

MovieZone Live! (2010) (pořad)

No pokud bych měl hodnotit výpravu nebo kostýmy, tak to bude asi na odpad. Sleduju až ty díly, který se odehrávají u Civala v bytě. Včera jsem viděl zatím poslední díl "se žižkou" a i když jste mě nasrali, že jste nechlastali chlapci, protože jak chcete mluvit o současných filmech za střízliva ? Tak zase hvězdy nahoru že jste mě rozesmáli, za 1. rozborem Jana Žižky a za 2. Že jste koupili nějakou slepici v brněnské zoo nebo co, to je zaslužný, to se počítá. Jinak mě fascinuje jak cival působí jako neskutečná arogantní píča, ale Mr.Hlad, ten by měl mít svoje chvilky s Jaromírem Soukopem, něco jako Hlad Jaromíra Soukupa, protože jeho postoj k filmům typu "mám se jít vysrat a nebo dát nový blockbusterový film z Netflixu, vyjde to beztak nastejno si začnu osvojovat. Má sousedka mě řekla "tohle jsou debilové a dívaj se na to debilové" tak jsem kontroval, "jdu si pustit ještě jeden díl, protože i debilové potřebují svého leadera". Jo a ještě prdel jak někdo mluví a Cival so začne hrát s tou čurakovinou co má stole a všichni na to čumej, to je během interview dokonalý, pokud budu mít já pořad o filmech, tak si do něj pozvu Hřebejka a až začne mluvit, vytáhnu si angličáka a začnu si s ním jezdi po stole. No vono to teď vypadá, že to kritizuji, ale opak je pravdou je to jedinej pořad kde se mluví o filmech a mě to baví, ale asi jim tam donesu chlast, protože produkčně to vypadá strašně chudě. Tam se maj válet na stole láhve chlastu, použitý kondomy, lézt tam želva, u stěny zaparkovaná terení motorka, prostě trošku kreativity s tím studiem resp. civalovým pokojem.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Musím říci, že jsem příjemně překvapen, atmosférou, výpravou, navnazením na věci příští, jediný zklamání zatím panuje z herců, nepřijdou mě prostě nějak na topu, aby utáhli takovou značku jakou je "LOTR", ale je to první díl a rád se budu mýlit. Teď si počkám až to Prime video vymlaskne všechno, protože sledovat něco takového po dvoudílech je stejný jako jíst svíčkovou s tím, že další knedlík dostanu za týden. Třeba do té doby dostane ban psychor, protože jeho soustavné poškovazovaní databáze a práce mnoha lidí s cílem upoutat na sebe pozornost stůj co stůj už mě fakt sere a nebo se zavede ignore list a já tyhle uživatelský zoufalý vředy nebudu muset vídat v kolence hodnocení a bohužel i komentářů. kde zabírají místo kolegům, který by si pozornost skutečně zaslouží.

The Utah Cabin Murders (2019)

No nějak velkou úroveň to nemělo, především proto, že tohle člověk již viděl x krát a lépe zpracované, ale co mě zaujalo byl konec, nejdřív jsem si říkal takovej nic neříkající blemc, ale ve finále to vlastrně byl konec, který působil věrohodněji, než nějaká grande scene.

Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

Nevím kolik lidí to tady hodnotila tradičně dřív než to skončilo, ale zase dementi měli roj. Já bych vytknul přílši hudby a reklamní podval na knížku během seriálu - Sales promo na ČT uprostřed projekce, neuvěřitelná drzost. Ovšem jinak zatím si určitě v neděli večer hodlám tandem Plesl - Langmajer zvát do televize budu, líbí se mě jak jejich postavy langoš po sexu (jsme tu pracovně...tu bych pral do postele ), tak doba ve který se odehrává, jen trošku doufám ve větší atraktivitu případů.