Těžká hodina (1986) (TV film)

Videla som to ešte ako dieťa v roku 1986. Veľmi smutný a melancholický film s vynikajúcim hereckým prejavom skvelého V. Preissa. A tá atmosféra. Nikdy na to nezabudnem.

Hrobník (2009) (TV film)

Mne osobne sa všetky Šulcove detektívky veľmi páčia. hrobník - dobrá téma, vygradovaný dej a výborné zahrané všetky postavy a moja obľúbená V.Cibulková. Nezdieľam kritiku L.Zedníčkovej, naopak, podľa mňa jej postava, ktorú hrala padla dobre. Len škoda, že pani Freimanová tam mala iba málo scén, to si však vynahradí v Stínu smrtihlava.

Umývanie hláv (1988) (TV film)

Veľmi podarené, vtipné a predovšetkým výborne zahrané postavy.

Vynález (1986) (TV film)

Dobrá zápletka, zaujímavé prostredie a predovšetkým vynikajúco zahrané všetky postavy, ktoré sa tam vyskytovali. Len mi je trochu smutno, že kedysi herci vedeli naozaj hrať, a robili to presvedčivo.

Trhlina (2019)

Slabý priemer. Herecké prevedenie celkom ušlo, páčil sa mi výkon predovšetkým hercov Bartalosovej a Loja, naopak Maštalír hral akoby sa mu nechcelo. K čomu mám vážne výhrady je, že dej bol vtlačený do krátkeho filmu bez toho, aby niektoré scény boli vysvetlené a pokiaľ divák predtým nečítal knihu, nepochopil tie určité scény. Celé to bolo také urýchlené. Ďalej mi tam chýbalo lepšie znázornenie tajomnej atmosféry Tribeča, s tým sa mohli fantasticky vyhrať, toto dávam za vinu veľmi slabej réžii. Škoda totálne nevyužitého deja, ktorý mohol na filmovom plátne priniesť svieži vietor do trápnych lacných béčkových seriálov a gýčových filmov, ktoré sa u nás posledné roky točia.

Delukse (2019) (seriál) odpad!

Už som si myslela, že kvalita seriálov za posledné roky prerazila svoje dno, ale mýlila som sa. Toto je ešte väčšia stoka.

Princip slasti (2019) (seriál)

Takže stručne: hudba skvelá, prostredie zaujímavé, ani som nevedela, že v Odese sú tak krásne budovy, avšak dej a zápletka otrasné, herecké prevedenia u niekoho ujde, u niekoho otrasné. Prekvapuje ma hlavne pán Roden, ktorý bol vždy výborný herec ale tu hrá slabo, ten jeho kašeľ je trápny a úplne zbytočný, herečka z Polska hrá tiež nepresvedčivo. Čo mi vadí je obrovský počet rôznorodých postáv, z ktorých mnohí sú využití iba minimálne a kľudne sme sa mohli bez nich zaobísť. Dej stále skáče z témy do témy, celý dej je jeden chaos a celé to vyznieva veľmi nepresvedčivo. A čo mi vadí najviac, aj po zhliadnutí 8 dielov sme stále na začiatku, mŕtvol pribúda a nikde sme sa neposunuli. Mal vôbec scénarista predstavu, čo píše??? Začínam sa obávať, že celý seriál skončí bez záveru tak nejak abstraktne. Už ma v seriáli asi nič neprekvapí, jedine že by sa na konci dali Márie a Viktor dokopy ako milenecký pár - to by bola ozaj zlatá tečka hodná úrovne tohto seriálu.

Ztracená brána (2012) (seriál)

Pre mňa jedna z najlepších krimi za posledné roky. Téma, dej, zápletky, spracovanie deja a herecké prevedenie, všetko bolo výborné.