Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dokumentární

Čekání na Patrika (1988)

Plus: film pre mládež, návrat k mladosti v 80-tich rokoch, určitá dynamika príbehu, Varnsdorf, problémy puberty a celkom dobre zahrané postavy. Mínus: príšerná hudba, miestami príšerný tanec a grimasy dievčat, celé to pôsobilo trápne. Pri normálnych dialógoch ma ich hranie bavilo. Najviac mi však vadilo, že sa načala nejaká scéna alebo dialóg a násilne sa to strihlo a išlo sa ďalej, takéto krátke "šplechy" boli trápne a vobec nie vtipné. Preto my film pripadal nejak tak amatérsky urobený. Ale vždy si ho rada pozriem.

plakát

Specialisté (2017) (TV seriál)

Niektoré diely sú dobré, iné menej, taká všehochuť. Má to dynamiku, niekedy sa prípad týka vyšetrovateľov viac, než by chceli. Team , vedený Dejdarom sa mi páčil viac aj vďaka jeho postave, ako to hraje, je tvrdý a prísny.

plakát

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Paškvil. A pani Čvančarová ma absolútne v tejto úlohe nezaujala (ani v iných). Aj chudák Dvořák, ktorý býva skvelý, v tejto zlátanine pôsobí umelo. Videla som prvé dva dieli a koniec.

plakát

Místo činu - Černý víkend (1986) (epizoda)

Klasika, ale miestami trochu chaotický diel, kde som sa už aj začala strácať. Ľudia sa tam odpravujú navzájom a jeden nevie, čo si má o tom myslieť. A záver - divný. čo ma bavilo, bol Thanerov výbuch zlosti v ich kancelárii.

plakát

Místo činu - Případ Schimanski (1991) (epizoda)

Všetko fajn, ale ten trápny koniec, nepáčil sa mi ani ako decku pred 30 rokmi a nepáči sa mi ani teraz. Asi preto, že Schimi bola zahraný vždy tak vierohodne a svojsky, a ten záver mi k nemu nepasoval, bolo to celé umelé a neprirodzené (jediné ctipné na tom bolo ako nad komínom spustil to svoje Scheisse a ako ho tešilo, že konečne môže nadávať bez "pérovania" od Tannera). Zaujímalo by ma, či tá trápna scéna s rogalom bolo z hlavy Gotza alebo scenáristu. Ináč, pekný výhľad na Duisburg zhora, na fičiace komíny a krásnu rieku so zeleným nábrežím a motorkármi na koste. A nádherná skladba od Bonnie Tyler, jedna z mojich najobľúbenejších vôbec.

plakát

Místo činu - Moltke (1988) (epizoda)

Fajn epizóda, ta chémia medzi Schimim a Moltkem bola skvelá (dokonca som v jednej chvíli spanikárila, keď Schimi ho začal objímať, že ho začne bozkávať). Tá scéna s objatím a vyplutím vodky poza chrbát bola super, to sú ale herci. Ale Tanner mi niekedy lezie na nervy, chýba mu taká empatia akú má Schimi . Dobrá scéna, ako sa všetci ožrali a vonku vyvádzali. Na Schimim sa mi vždy páčilo na jednej strane jeho veľké sebavedomie a určitá tvrdosť voči skazeným ľuďom, na druhej strane jeho empatia k zraniteľným (Moltke, alebo poľský chlapec pred kostolom). Toto sa prejavilo aj v tomto dieli. Pekná romantická a nostalgická hudba od Bohlena, ale nejak mi nesedí na tento dej, hodil by sa k nejakým romantickejším dielom (Tak ako bol výborný Broken Heroes v Zlomených kvetoch) a nie napr. pri scéne Schimiho v hnusných špinavých toaletách v tom hostinci. A záverečná scéna: Moltke: byl by z tebe dobrý polák. A Tanner: ale vždyť on je polák, nejaký Schimanski... a napravil mu šálu s farbami poľskej vlajky. Za tú hudbu, ktorá je síce krásna ale absolútne nepatrí k daným scénam počas tohto dielu a za to, že sa tam objavilo pár zbytočných postáv , ktoré neboli rozvinuté (Bohlen ako milenec Pavlakovej) dávam ****.

plakát

Těžká hodina (1986) (TV film)

Videla som to ešte ako dieťa v roku 1986. Veľmi smutný a melancholický film s vynikajúcim hereckým prejavom skvelého V. Preissa. A tá atmosféra. Nikdy na to nezabudnem.

Hrobník (2009) (TV film)

Mne osobne sa všetky Šulcove detektívky veľmi páčia. hrobník - dobrá téma, vygradovaný dej a výborné zahrané všetky postavy a moja obľúbená V.Cibulková. Nezdieľam kritiku L.Zedníčkovej, naopak, podľa mňa jej postava, ktorú hrala padla dobre. Len škoda, že pani Freimanová tam mala iba málo scén, to si však vynahradí v Stínu smrtihlava.

plakát

Umývanie hláv (1988) (TV film)

Veľmi podarené, vtipné a predovšetkým výborne zahrané postavy.

Ovládací panel