Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Změna stylu oproti vcelku průměrně jedničce snímku vyloženě prospěla. Mám-li být konkrétní, tak nejvíce posílil dojemný příběh, který přetékal emocemi všeho druhu. Na tom se samozřejmě podepsaly i mnohem sympatičtější a lépe napsané postavy než v předchozím díle a síla zápletky o lásce a smrti. Celé to bylo velice vtipné nápadité i roztomilé a pak jsou tu naopak pasáže prokazující, že to není žádná laciná slaďárna pro dětičky a jsou nám prezentovány i drsnější aspekty bytí. No zkrátka tvůrcům vyšlo vše podle momentální potřeby. Transformací si navíc prošly i animované záběry, které evidentně našly inspiraci v Japonském anime. Souboje tak jakoby povýšily na jinou úroveň a ten závěrečný jsem si dokonce musel pustit hned několikrát. Pro mne tedy velmi nečekané, že se jedná právě o kreslený film, který strčí do kapsy většinu ostatních děl které znám a po úspěšném Shrekovi konečně opět povedená žánrovka, u které si potřesou rukama dospěláci s dětmi a společně film shlédnou od začátku až do konce (takových děl opravdu není mnoho). 95% PS: Cením i poskládání několika zdánlivě nesourodých pohádek do tohoto celku.

Vyproštění 2 (2023)

Je až neuvěřitelné s jakým zadostiučiněním jsem sledoval každý ustědřený úder a nebo pád helikoptéry k zemi. Mezi čímž především vynikl počáteční souboj v gruzínském vězení. Příběh byl sice spíše průměrný, ale i tak dostatečně zajímavý a hlavní je zde samozřejmě akce! První polovina je tak naprosto dokonalá a jelikož je to zároveň tím nejdůležitějším o co tvůrcům jde, sám si nemohu pomoci a musím hodnotit plným počtem hvězd. Je jen velmi málo takto povedených akčních filmů.

Táta nebo máma (2015)

Už velmi dlouho jsem se tak nenasmál. Co začíná jako běžná komedie se někde v půli láme a přechází v naprosto parádní směs nejrůznějších vtipů a nápaditých komických situací. Opravdu, takové záchvaty smíchu jsem prožíval naposled snad ještě jako puberťák ve školní lavici, což velmi oceňuji, jelikož teď mne již jen tak něco tímto způsobem nezlomí. Dále musím pochválit výběr herců, přičemž dokonce i ti dětští své role ztvárnili bezchybně a byli zcela přirození. V poslední řadě příběh hodnotím jako nevšedně originální a hlavně díky tolika humorným scénám velmi poutavý. Kdo má rád bláznivější komedie bude nadšený!! 84%

Jméno (2012)

Skvělá konverzačka převážně z jedné místnosti, jenž graduje až k naprosto nepředvídatelnému konci. Pro podobný typ filmu chovám nejvyšší míru uznání, neboť se zde běžně vedou jen zcela obyčejné rozhovory zdánlivě o ničem a přitom v sobě má mnohdy každý větší hloubku než jindy celý film. Průběžné žertíky i s tím spjaté šokující vyvrcholení jsem si opravdu užil a dílo tak považuji za mimořádně vtipné a nápadité. Jediné s čím jsem měl tak trochu problémy, byla orientace ve vztazích všech zůčastněných, ale to naštěstí ničemu výrazně nevadilo a v závěru se to i tak rozklíčuje. 86%

Star Wars: Klonové války - Massacre (2012) (epizoda)

Zdánlivě nepodstatné epizody nabývají hlubší význam a kusy příběhové skládačky do sebe začínají zapadat. K tomu navíc mistrovsky zpracovaná válka o planetu. Bravo, tohle začíná být čím dál tím lepší!

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Již poslední Wick z roku 2019 mi přišel zbytečně dlouhý a monotónní. Nepopírám proto, že jsem se vyděsil, když jsem zjistil, že ten nový bude ještě mnohem delší. Odkládal jsem to, ale mé obavy nakonec nebyly na místě. Čtyřka totiž nemá prakticky žádná slabá místa a je to naprosto parádní akční jízda se solidním příběhem. Jelikož mne obvykle čistě akční snímky na podobné téma začínají nudit již zhruba po 15-ti minutách, zde jsem se během sledování několikrát v úžasu pozastavoval nad originalitou akčních bojových scén. Ty jakoby byly v průběhu čím dál tím lepší a dokonce i v závěru se stále našla kombinace a nebo specifický úder, jenž mi dokázal vyrazit dech. Již za to si podle mě dílo zaslouží speciální respekt, ale je toho více. Mímo jiné bych rád vyzdvihl pestré a mimořádně sympatické herecké obsazení z nichž bylo pravděpodobně nejlépe vybráno vedení asijského Continentalu a záporné postavy (Markýz a Caine). Dále pak nelze opomenout hudbu, která svou dokonalostí vylepší prakticky každou filmovou scénu a činí tak prožitek ještě o stupeň intenzivnějším. Nakonec jsem se rozhodoval mezi 4-5 hvězdami, ale finále bylo natolik neočekávané a legendární, že nemohu jinak! Nikdy bych nečekal, že budu s pokračováním Johna Wicka takto spokojen, ale musím uznat, že si své místo na výsluní opravdu zaslouží! 89%

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Jednoduše dokonalé! Jsem moc rád, že přestože filmové trháky v poslední době přinášejí mnohdy ohromná zklamání, se povedlo právě takto parádní fantasy. Něco podobného tu totiž již nebylo velmi dlouho a bylo by fajn, kdyby se v budoucnu podařilo okolo vybudovat i několik dalších kvalitních kousků. Předem jsem věděl, že to bude dobré, obával jsem se však, že to bude cíleno spíše na mladší publikum. Opak je pravdou a myslím, že to byly nk aklnec spíše děti, kdo odcházel z kin zklamaný. V každém případě je to velice vtipná a výborně fungující, inteligentní komedie s opravdu silným příběhem, bezchybnými akčními záběry i dojemným závěrem. Co víc si vlastně člověk může od filmu přát? Se všemi naplněnými očekáváními se dílo na mém pomyslném žebříčku zařadí velmi vysoko a osobně jsem prožil nejlepší divácký zážitek zhruba od shlédnutí Bullet Trainu. To mi teď připadá jako neuvěřitelně dlouhé sucho. 95% PS: Poznali jste Bradley Coopera? Pro mne to bylo takové nečekané malé překvapení!😃

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Bravo! V mých očích to sice nepřekoná mnohem strašidelnější kousek z roku 2013. Stále je to však velmi blízko a pokračuje v osvědčených zaběhlých kolejích. Navíc je obdivuhodné, že jde teprve o třetí filmový kousek spíše neznámého režiséra Lee Cronina (ty další dva za moc nestojí), si tentokrát počíná překvapivě obratně. Řekl bych dokonce až tak obratně, že jeho dílo musí představovat pro slabší povahy takřka nekoukatelný problém. Nejvíce oceňuji, jak se mu podařilo uchopit četné brutální scény. Ty jsou jednak velice originální a hlavně mají ohromnou sílu v míře děsivosti, což jinde samozřejmě pravidlem nebývá a jede se na způsob buď a nebo. Chválím i výběr prostředí, z čehož se však bohužel dalo vytěžit i o mnohem více. Konkrétně mne zamrzelo, v jaké rychlosti byl ámen s ostatními nájemníky z budovy. V podstatě jen jeden kraťoulinký, i když nezapomenutelný, záběr. V poslední řadě, překrásná Alyssa Sutherland je ve své roli dokonale creepy a hlavně její zásluhou mi ze scény ve vaně naskakovala solidní husina. 88%

Taboo (2017) (seriál)

Jelikož mi to bylo doporučeno jako zajímavý horor, což v žádném případě není, odkládal jsem to, velice pomalu jsem se do děje dostával a několik epizod tak sledoval s náležitými odstupy. Nakonec uplynul bezmála rok, než jsem se prokousal ke konci. No a jsem opravdu překvapen. Jedná se totiž o bezkonkurenční a velice temné drama, jež posunul minimálně ještě o jednu úroveň výše, sám protagonista Tom Hardy. Ten se zhostil role drsného, zachmuřeného a životem zoceleného muže s mimořádnou vervou a přestože od něj nejčastěji uslyšíte jen vrčivé hmmm, je velice inteligentní a dokáže s lidmi manipulovat. O tom je vlastně i celý příběh, v němž on sám kráčí na velmi tenkém ledě a s vidinou ohromného zisku, vytváří rozbroje mezi Anglickým králem, Američany a v té době velice mocnou Východoindickou společností. Tak se jeho životní situace obrací v každém druhém díle o 180 stupňů, přičemž se s ním spojil a nebo ho chtěl zavraždit snad každý. Obzvláště ke konci jsem si seriál nesmírně zamiloval a teď nezbývá, než čekat, že snad někdy budu rok sledovat i tu druhou sérii. 86%

Upgrade (2018)

Naprosto fenomenální kousek o umělé inteligenci, postupně se vymykající kontrole. Včera jsem měl tu čest dílo shlédnout podruhé. Je velká škoda, že český dabing zabil celou řadu vtipů, které jsem si tak dobře pamatoval. Nicméně to bylo skoro stejně dobré jako na poprvé! V překladu se mimo jiné ztrácí například má oblíbená scéna s nezapomenutelnou hláškou ,,pozor má nůž!". Ale couz, takto kvalitní opětovné shlédnutí je pro mne jedním z nejdůležitějších ukazatelů filmové kvality. V kostce, je to tedy mimořádně vtipné (a to i s dabingem), sofistikované, akční scény okamžitě upoutají divákovu pozornost a jednotlivé souboje rozhodně jen tak neomrzí. Navíc hlavní postavu a jeho originální životní příběh si nelze nezamilovat. 90% PS: Je zajímavé, že snímek vyšel ve stejném roce jako Venom, což se vlastně odehrává na velmi podobném principu a k tomu hlavní postava vypadá jako ošklivější dvojče Toma Hardyho. 😁