Forrest Gump (1994)

Nikdy jsem film nepovažoval za nijak vyjímečný, ale musím uznat že jsem mu celá ta léta velice křivdil. Film jsem si po letech pustil znovu a opravdu to má vše důležité a je to velice dobře a vtipně provedené. Z původní jedné hvězdy dávám 3

My (2019)

Uživatelé čsfd značně podhodnotili tento film dle mého názoru. Ostatní stránky mají u filmu Us minimálně o 10% lepší hodnocení. Nicméně na sledování jsem byl v kině a musím říci, že film překonal všechna má očekávání. Zatím se jedná o jeden z nejlepších filmů tohoto typu. Celým příběhem nás provází výborná temná atmosféra a skvělé herecké výkony. Příběh byl velice dobře zvolený a to i přes pár děr které vyvolávají spoustu otázek, když se nad nimi člověk zamyslí. Nebyl to zrovna nejstrašidelnější snímek, ale napětí zde bylo bezchybné s několika dobře zvolenými vtipy které nenarušovali hladký průběh filmu. Také jsem ocenil, že zde nebylo moc zbytečných lekaček založených na nečekaném hlasitém zvuku. Jsem zvědavý, zda bude pokračování, ale pochybuji. 89% PS: Finální scéna v podzemí a ostatně i celý  podzemí systém mohly být propracován lépe.

Noční hra (2018)

Velice vtipná komedie u které jsem se královsky pobavil.

Zápisník jedné lásky (2004)

Téměř dokonalý příběh. Trochu předvídatelný, ale přesto dokáže v divákovi vzbudit nějaké emoce. Hlavní herci jsou sympatičtí a zápletka prostá, ale přesto zajímavá. Také pro mne bylo příjemné překvapení spatřit v hlavní rolích Ryana Goslinga a Rachel McAdams, i když je trochu hanba, že jsem oba dva nepoznal okamžitě. Asi jsem si již navykl na jejich starší verze viz Blade Runner nebo Noční hra. Každopádně film hodnotím velice kladně a to 75%. Už dlouho jsem neviděl takto vydařený romantický film.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Dost dobrá komedie, která mě několikrát rozesmála. Jen škoda toho konce kdy se začalo asi na 30 minut střílet a děj ubíhal téměř bez vtipu. 3 hvězdy ale odpovídá zhruba na těch 70%

Holmes a Watson (2018) odpad!

Říkal jsem si ,,přeci to nemůže být tak špatné, určitě to je jen nepochopená komedie nebo to příliš napodobuje nebo uráží něco, co je drahé mase" a tak jsem to zkusil. Počáteční scéna byla ucházející a tak jsem si řekl, že jsem měl pravdu a pokračoval ve sledování, ale hned scéna následující mě vyvedla z mého omylu. Tento film se snaží nechutně napodobovat úspěšné filmy a vytváří takový mix růžového pantera a bláznivé střely. Bohužel ale velice neúspěšně, neboť pokusy o vtip jsou velice hloupé a vynucené a především Sherlock je zde neuvěřitelně nesympatický. Po scéně s královnou jsem byl nucen film vypnout, neboť se nehodlám dobrovolně mučit 1 a půl hodiny dlouhým výplachem mozku. 10%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

na začátku jsem si musel ověřit, jestli jestli se vážně koukám na verzi v nejvyšší kvalitě a že se mi jen neseká obraz, ale hned jsem si na zpracování zvykl. Každopádně jsem byl rozhodně nadšený tímto novým příběhem o spider-manovi a asi nejkomiksovějším filmem co jsem kdy viděl. Jediné co se mi na filmu nelíbilo byly do příběhu později dodané spidermanové postavy z jiných vesmírů, ale nebylo to tak hrozné aby to ovlivnilo moje hodnocení.

Lásky čas (2013)

Jedna z nejlepších romantickým komedií. Bezchybně natočené mistrovské dílo, kde se najde něco pro každého. Trocha humoru, sympatické postavy, láska a i hodně nadpřirozena což je vlastně předností filmu. 90%

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Matonohovi by měli zakázat hrát. Ještě jsem ho neviděl v roli která by mu vyšla. Většinou je buď trapný, nevýrazný a nebo to prostě neumí vůbec zahrát. Jinak film byl naprosto nevtipná dekadence s příšernými hereckymi výkony.

Vice (2018)

Christian Bale byl ve své roli vynikající, hned jsem si vzpomněl na Garry Oldmana v roli Churchilla, ale podobné filmy o politice nejsou zrovna mnou nijak vyhledávané, ani oblíbené a tento mi přišel opravdu fost nudný. Navíc, ještě jako Evropana mne film o americké politice, až tak nezajímal. Dávám jen 2 hvězdy, ale film to není špatný, jen vleklý a nezáživný. Rozhodně jsem toho názoru, že pokud se precijen zajímáte o historii okolo Bushe Cheneyho a historické dění té doby, je mnohem lepší si informace fohledat na vlastní pěst a přečíst třeba nějakou učebnici, film za mě tak 30-40%